Dawno temu w trawie / A Bug’s Life (1998)

  • Gatunek: Animacja Dla dzieci Komedia
  • Rok: 1998
  • Czas trwania: 1 godz. 36 min.
  • Tytuł oryginalny: A Bug's Life
  • Mrówki ciężko pracują wiosną i latem, by zebrać jedzenie na haracz dla koników polnych. Flik nie godzi się z tym, dlatego wyrusza w świat, poszukując owadów mogących ochronić mrowisko.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Andrew Stanton / John Lasseter
scenariusz Andrew Stanton / Don McEnery / więcej...
gatunek Animacja / Dla dzieci / Komedia
produkcja USA
premiera 14 listopada 1998 (świat)
świat Pixar
boxoffice $363 398 565 na świecie$162 798 565 w USA$200 600 000 poza USA
budżet $120 000 000
na podstawie Joe Ranft (materiały do scenariusza, historia) / John Lasseter (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
dystrybucja Syrena EG
studio Walt Disney Pictures (przedstawia) / Pixar Animation Studios
data produkcji 1998
tytuł oryg. A Bug's Life
inne tytuły Dawno temu w trawie Polska Bugs (tytuł roboczy) USA A Bug's Life 3D (wersja 3d) USA Bugs (tytuł roboczy) USA A Bug's Life (tytuł roboczy) USA A Bug's Life 3D (tytuł roboczy) USA
Film animowany, komedia baśniowa z życia owadów. Kolonia mrówek całą wiosnę i lato zbiera pokarm na zimę. Jesienią zjawia się armia koników polnych i żąda swego udziału. Jeden z mieszkańców mrowiska, naukowiec o marzycielskich skłonnościach, wyrusza w świat, by znaleźć sprzymierzeńców do walki z agresorami.
Życie na Wyspie Mrówek dalekie jest od sielanki. Co roku, wraz z nadejściem jesieni, armia koników polnych pod wodzą bezwzględnego Hoppera, napada na kolonię mrówek, domagając się pokaźnej części zapasów, które przezorne owady zgromadziły z myślą o zimie. Wszelkie próby negocjacji zawodzą i bezradne mrówki nie mają innego wyjścia, jak tylko podporządkować się woli grabieżców... Pech chce, że tego roku nieostrożny Flik, domorosły naukowiec i niestrudzony wynalazca, niweczy trud swych zapobiegliwych towarzyszy niszcząc zgromadzone przez nich zapasy. Rozwścieczony Hopper domaga się podwójnej części grożąc w razie niespełnienia jego żądania zrównaniem kolonii z ziemią... Wydalony z kolonii Flik wyrusza do pobliskiego miasta z mocnym postanowieniem, że nie spocznie, dopóki nie znajdzie wyjścia z sytuacji. Zbieg okoliczności chce, że spotyka na swej drodze grupę niewydarzonych artystów z pobliskiego "cyrku pcheł", którą tworzą: porywczy pan biedronka; dumny pan modliszka, światowiec nieco starej daty; nieśmiały, choć budzący respekt swą imponującą posturą chrząszcz rohatyniec; wielkoduszna ćma gotowa pospieszyć z pomocą każdemu, kto jej potrzebuje; nerwowy patyczak; pan gąsienica niemieckiego pochodzenia; niezwykle przyjazna pajęczyca z gatunku "czarna wdowa" niedawno zresztą owdowiała oraz dwaj bracia bliźniacy, stonogi rodem z Węgier. Flik jest przekonany, że ma do czynienia z oddziałem walecznych komandosów, cyrkowcy zaś pewni są, że mrówka chce im zaproponować gościnne występy. Kiedy jednak prawda wyjdzie na jaw, wszyscy ramię w ramię staną do konfrontacji z okrutnym Hopperem i jego armią, a nietrudno przewidzieć, kto wyjdzie z niej zwycięsko...
"Dawno temu w trawie" to nowy film wytwórni Walta Disneya. Bohaterami tej opowieści są mrówki, koniki polne i wiele różnych owadów żyjących w gęstwinie traw. Mróweczki, które mieszkają na Mrówczej Wyspie, mają wiele problemów z gangiem koników polnych kierowanych przez bezwzględnego Hoppera. Co roku pracowite owady muszą oddawać część swoich zbiorów rabusiom. Mrówka Flik próbuje za wszelką cenę znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji i raz na zawsze pozbyć się złoczyńców. Flik zjednuje sobie przyjaciół w wędrownej grupie artystów, którzy są gotowi pomóc w walce ze złem.
Twórcy "Toy Story" przedstawiają barwną i pełną humoru opowieść o tym, jak to każdego lata gang chciwych koników polnych - wiedziony przez przebiegłego Skoczka - napada na kolonię mrówek na Wyspie Mrówek, rabując ciężko zdobyte plony. Flik - główny bohater, szuka pomocy poza wyspą i znajduje ją w trupie pcheł cyrkowych. Ten zespół tworzy plan, który ma za zadanie ocalić mrowisko i jednocześnie reputację Flika...
Mrówki całe lato pracowicie zbierają zapasy na zimę. Muszą się spieszyć, by zdążyć przed przybyciem bandy koników polnych. Hooper, bezwzględny przywódca najeźdźców, co roku zabiera większą część mrówczych zapasów zimowych. Pod koniec lata niepoprawny wynalazca Flik, usiłując unowocześnić pracę społeczności, topi zbiory w głębokiej wodzie. Wkrótce gang Hoopera zjawia się po swą należność. Jej odebranie staje się niemożliwe, więc grozi mrówkom zagładą. Poczuwający się do winy Flik wyrusza w świat szukać pomocy.
Zajrzyj do mrowiska i poznaj niesamowity świat jego mieszkańców. Wyrusz z Flikiem na poszukiwania odważnych wojowników, zdolnych odstraszyć gang koników polnych, które od lat gnębią społeczność mrówek. Gdy Flik przez pomyłkę sprowadzi do domu trupę nieudolnych cyrkowców, jedyną nadzieją na ratunek będzie jego szalony wynalazek i ogromna moc przyjaźni. "Dawno temu w trawie” to wielka opowieść w skali mikro, pełna fantastycznych postaci i humoru.
Wiosna i lato upływają pracowitym mrówkom na ciężkiej pracy - owady muszą się spieszyć, by przed nadejściem zimy zebrać zapasy, które pozwolą im przetrwać trudne miesiące. Niestety, jak co roku w mrowisku pojawia się gang koników polnych dowodzony przez bezwzględnego Hoppera. Koniki żądają części zgromadzonych przez mrówki zapasów. Flik, mrówczy wynalazca, któremu udało się skupić wokół siebie grupę podobnych marzycieli, postanawia do tego nie dopuścić.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *