Dawno temu w trawie / A Bug’s Life (1998)

 • Gatunek: Animacja Dla dzieci Komedia
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 36 min.
 • Tytuł oryginalny: A Bug's Life
 • Mrówki ciężko pracują wiosną i latem, by zebrać jedzenie na haracz dla koników polnych. Flik nie godzi się z tym, dlatego wyrusza w świat, poszukując owadów mogących ochronić mrowisko.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Dawno temu w trawie to film animowany z 1998 roku wyprodukowany przez Walt Disney Pictures. Film opowiada o kolonii mrówek, które co roku muszą płacić haracz gangowi koników polnych. Flik, młody i wynalazczy mrówka, postanawia znaleźć sposób, aby ocalić swoje mrowisko.

Akcja filmu rozgrywa się na Wyspie Mrówek, gdzie żyje kolonia mrówek pracowicie zbierających zapasy na zimę. Jednak ich spokój zakłóca gang koników polnych dowodzony przez bezwzględnego Hoppera. Koniki co roku żądają części zgromadzonych przez mrówki zapasów. W tym roku, gdy Flik, młody i wynalazczy mrówka, próbuje ułatwić mrówkom pracę, niszcząc maszynę, w której przechowują zapasy, Hopper domaga się podwójnego haraczu.

Flik zostaje wygnany z mrowiska i wyrusza w świat, aby znaleźć sprzymierzeńców, którzy pomogą mu ocalić swoje mrowisko. Po drodze spotyka grupę nieudaczników z pobliskiego cyrku pcheł. Flik błędnie zakłada, że są oni prawdziwymi komandosami i zabiera ich ze sobą do domu.

Gdy prawda wychodzi na jaw, cyrkowcy są rozczarowani, ale postanawiają pomóc Flikowi. Razem z grupą mrówek przygotowują plan, który ma pokonać Hoppera.

W dniu ataku koników polnych mrówkom udaje się zrealizować swój plan. Hopper zostaje pokonany, a mrówki są uratowane. Flik zostaje przywódcą mrowiska i wprowadza w nim zmiany, które mają zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Film Dawno temu w trawie to pełna humoru i przygód opowieść o odwadze, przyjaźni i sile marzeń. Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków i widzów. Został nominowany do Oscara za najlepszy film animowany.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został wyreżyserowany przez Andrew Stantona i Johna Lassetera, którzy wcześniej pracowali nad filmem Toy Story.
 • W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli m.in. Dave Foley, Kevin Spacey, Julia Louis-Dreyfus, Richard Kind i Brad Garrett.
 • Film został nominowany do Oscara za najlepszy film animowany, a także otrzymał nagrodę Saturna w tej samej kategorii.

Dawno temu w trawie to film, który bawi i uczy. To historia o tym, że nawet ci, którzy wydają się słabi, mogą osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli tylko będą wierzyć w siebie i w swoich przyjaciół.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Andrew Stanton, John Lasseter
scenariusz Andrew Stanton, Don McEnery
gatunek Animacja, Dla dzieci, Komedia
produkcja USA
świat Pixar
premiera 14 listopada 1998 (Światowa) 29 stycznia 1999 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $363 398 565 na świecie$162 798 565 w USA$200 600 000 poza USA
budżet $120 000 000
na podstawie Joe Ranft (materiały do scenariusza, historia) / John Lasseter (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
dystrybucja Syrena EG
studio Walt Disney Pictures (przedstawia) / Pixar Animation Studios
tytuł oryg. A Bug's Life
inne tytuły Bugs (tytuł roboczy) USA A Bug's Life 3D USA

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *