Uśmiechnij się / Smile (2022)

  • Gatunek: Horror
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 55 min.
  • Tytuł oryginalny: Smile
  • Po tym, jak dr Rose Carter bierze udział w traumatycznym zdarzeniu z udziałem pacjentki, wokół niej zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Film „Uśmiechnij się” (2022) to emocjonujący thriller psychologiczny, który wplątuje widza w gąszcz napięcia i tajemniczości. Historia rozgrywa się w otoczeniu szpitala psychiatrycznego, gdzie główna bohaterka, dr Rose Carter, zostaje wplątana w spiralę wydarzeń, które zaczynają burzyć granice między rzeczywistością a fantazją.

Dr Rose Carter, znana ze swojej empatii i profesjonalizmu, po traumatycznym zdarzeniu z udziałem jednej z pacjentek zaczyna doświadczać serii niepokojących wydarzeń. Wokół niej zaczynają dziać się rzeczy niewytłumaczalne, które wywołują pytania o granice między zdrowiem psychicznym a chorobą, między normalnością a szaleństwem.

W filmie ukazana jest walka głównej bohaterki nie tylko z zewnętrznymi zagrożeniami, ale także z własnymi demonami i lękiem. Dr Rose Carter, mimo swojej wiedzy i doświadczenia, zaczyna tracić pewność co do rzeczywistości, zmuszona do stawienia czoła swoim najgłębszym strachom.

Twórcy „Uśmiechnij się” w mistrzowski sposób budują atmosferę grozy i niepewności, wykorzystując zarówno elementy psychologiczne, jak i zaskakujące zwroty akcji. Widz zostaje wciągnięty w wir emocji, razem z główną bohaterką próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych wydarzeń, które zdają się nie mieć logicznego wyjaśnienia.

Film porusza też szereg głębszych tematów, takich jak natura ludzkiego umysłu, granice percepcji oraz wpływ traumatycznych doświadczeń na psychikę jednostki. Poprzez historię dr Rose Carter, „Uśmiechnij się” stawia pytania o to, jak daleko może sięgnąć ludzka psychika w obliczu traumy i zagrożenia.

Występ aktorski w filmie jest na najwyższym poziomie, a główna rola, w którą wciela się utalentowana aktorka, dostarcza widzowi niezapomnianych emocji i momentów suspensu. Dr Rose Carter staje się nie tylko bohaterką, ale także lustrem, w którym widz może dostrzec własne lęki i wątpliwości.

Reżyseria „Uśmiechnij się” jest pełna finezji i precyzji, każda scena jest starannie skonstruowana, aby wzmacniać napięcie i prowadzić widza przez labirynt tajemnic. Zastosowane techniki filmowe, w tym światłocienie i ścieżka dźwiękowa, dodają głębi historii i intensyfikują emocje.

Film „Uśmiechnij się” to nie tylko kolejny thriller psychologiczny, ale również głęboka eksploracja ludzkiej psychiki i siły ludzkiego ducha w obliczu największych wyzwań. To historia o walce o przetrwanie, o odwadze stawienia czoła własnym demonom i o sile uśmiechu nawet w najtrudniejszych chwilach.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Parker Finn
scenariusz Parker Finn
gatunek Horror
produkcja USA
premiera 22 września 2022 (Światowa) 30 września 2022 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $217 408 513 na świecie$105 935 048 w USA$111 473 465 poza USA
budżet $17 000 000
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Paramount Players / Temple Hill Entertainment
tytuł oryg. Smile
inne tytuły Something's Wrong with Rose (tytuł roboczy) USA

Obsada

Aktor Postać
Rose Cotter
Joel
Trevor
Dr Madeline Northcott
Laura Weaver
Dr Morgan Desai
Robert Talley
Holly
Victoria Munoz
Carl Renken
Greg
Detektyw Buckley
Jackson
Mama
Rose w wieku 10 lat
Sanitariusz Dan
Pielęgniarka Wanda
Pilęgniarka
Policjant Chan
Policjant Wilkes
Stephanie
Zastępca szeryfa
Mama z koszmaru
Potwór
Pilęgniarka
Pielęgniarka
Ochroniarz
Kierowca / Pieszy
Gość na imprezie
Barman
Kobieta w średnim wieku
Pieszy
Gość na imprezie
Gabriel Munoz
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Dziewczynka
Strażnik więzienny
Strażnik więzienny
Arogancka koleżanka
Karierowicz
Pacjentka z oddziału psychiatrycznego
Angela Powell

Zdjęcia

Alternatywne opisy

W filmie "Uśmiechnij się" (2022) odsłaniana jest hipnotyzująca opowieść o zagubionej w labiryncie tajemnic dr Rose Carter oraz o jej niezwykłej podróży przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. Po dramatycznym wydarzeniu związanym z jedną ze swoich pacjentek, dr Carter zostaje wplątana w wir zdarzeń, których nikt nie potrafi wytłumaczyć.

Wokół niej rozpoczyna się surrealistyczny taniec nieuchwytnych zjawisk, które burzą granice między jawą a snem, rzeczywistością a iluzją. Stawiając czoła coraz bardziej niepokojącym incydentom, dr Carter zmuszona jest zmierzyć się nie tylko z zewnętrznym zagrożeniem, lecz także ze swoimi wewnętrznymi demonami.

"Uśmiechnij się" wciąga widza w wir psychologicznej gry, w której panujący chaos jest jedynie odbiciem konfliktu między światem zewnętrznym a wewnętrznym. Reżyseria misternie konstruuje każdą scenę, budując napięcie i wprowadzając widza w stan nieustannej gotowości na niespodziewane zwroty akcji.

Występ aktorski, zwłaszcza głównej bohaterki, przenosi widza na nowy poziom emocji i zaangażowania. Aktorka wcielająca się w postać dr Rose Carter mistrzowsko balansuje między zdrowym rozsądkiem a szaleństwem, pozwalając widzowi przeżyć każdy moment z intensywnością i autentycznością.

Poprzez historię dr Carter, "Uśmiechnij się" stawia pytania o naturę ludzkiej egzystencji, o granice percepcji oraz o to, jak daleko może sięgać ludzka psychika w obliczu traumy i zagrożenia. To podróż przez mroczne zakamarki umysłu, gdzie światło uśmiechu jest jedynym promykiem nadziei w morzu ciemności.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *