Musimy porozmawiać o Kevinie / We Need to Talk About Kevin (2011)

  • Gatunek: Dramat Psychologiczny
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 50 min.
  • Tytuł oryginalny: We Need to Talk About Kevin
  • Matka Kevina stara się kochać swoje dziecko, mimo iż chłopiec coraz bardziej uprzykrza jej życie.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Musimy porozmawiać o Kevinie to brytyjsko-amerykański dramat psychologiczny z 2011 roku w reżyserii Lynne Ramsay, oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Lionel Shriver z 2003 roku. Film opowiada historię Evy Khatchadourian, kobiety, która rodzi syna, Kevina, który od najmłodszych lat przejawia agresywne i antyspołeczne zachowania.

Film rozpoczyna się od listu, który Eva pisze do swojego męża, Franklina. W liście opowiada o tym, jak jej życie zmieniło się od momentu narodzin Kevina. Kiedy Eva była w ciąży, była podekscytowana perspektywą zostania matką. Jednak po narodzinach Kevina szybko zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak z jej synem. Kevin był niespokojny, agresywny i sprawiał kłopoty w szkole.

Eva próbowała zrobić wszystko, co w jej mocy, aby pomóc Kevinowi. Skonsultowała się z lekarzami, terapeutami i nauczycielami. Jednak żadna z tych interwencji nie przyniosła rezultatów. W miarę jak Kevin dorastał, jego zachowania stawały się coraz bardziej niebezpieczne.

W końcu Kevin popełnia straszną zbrodnię, która zmienia życie Evy na zawsze. Eva jest zdruzgotana i winna. Zastanawia się, czy mogła zrobić coś, aby zapobiec temu, co się stało.

Główne role w filmie zagrali:

  • Tilda Swinton jako Eva Khatchadourian
    [Image of Tilda Swinton jako Eva Khatchadourian w filmie „Musimy porozmawiać o Kevinie”]

  • John C. Reilly jako Franklin Khatchadourian

  • Ezra Miller jako Kevin Khatchadourian
    [Image of Ezra Miller jako Kevin Khatchadourian w filmie „Musimy porozmawiać o Kevinie”]

Film był chwalony za grę aktorską Swinton, scenariusz Ramsay i mroczny nastrój. Film otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszej aktorki dla Swinton na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Musimy porozmawiać o Kevinie” to wstrząsający i głęboki film, który porusza trudne tematy, takie jak natura zła i odpowiedzialność rodziców za czyny ich dzieci. Film jest niepokojący, ale też poruszający i pozostawia widza z mnóstwem do przemyślenia.

Oto niektóre z motywów, które pojawiają się w filmie:

  • Natura zła: Film eksploruje naturę zła i czy ludzie są z natury dobrzy czy źli. Kevin wydaje się być urodzonym psychopatą, ale czy to tylko przypadek? Czy można winić Ewę za jego czyny?
  • Odpowiedzialnośc rodziców: Film porusza również temat odpowiedzialności rodziców za czyny ich dzieci. Eva poświęciła swoje życie Kevinowi, ale czy to wystarczyło? Czy mogła zrobić coś więcej, aby zapobiec temu, co się stało?
  • Matka i syn: Relacja między Ewą a Kevinem jest jednym z centralnych wątków filmu. Eva kocha swojego syna, ale jednocześnie czuje do niego strach i nienawiść. Ich związek jest skomplikowany i pełny napięcia.

Film „Musimy porozmawiać o Kevinie” to ważne i poruszające dzieło, które pozostawia widza z mnóstwem do przemyślenia. Jest to film, który nie pozostawi Cię obojętnym.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Lynne Ramsay
scenariusz Lynne Ramsay, Rory Stewart Kinnear
gatunek Dramat, Psychologiczny
produkcja Wielka Brytania, USA
premiera 12 maja 2011 (Światowa) 13 stycznia 2012 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $6 038 942 na świecie$1 738 692 w USA$4 300 250 poza USA
budżet $7 000 000
na podstawie Lionel Shriver (powieść)
dystrybucja Best Film
studio BBC Films (przedstawia) / UK Film Council (przedstawia) / Artina Films (współudział) /
tytuł oryg. We Need to Talk About Kevin

Obsada

Aktor Postać
Eva Khatchadourian
Franklin
Kevin
Kevin w wieku 6-8 lat
Kevin jako brzdąc
Celia
Wanda
Colin
Soweto
Uderzająca kobieta
Pracownik poprawczaka Al
Pracownik poprawczaka
Prawnik Evy
Dr Foulkes
Dr Goldblatt
Młody mężczyzna w garniturze
Młody mężczyzna w garniturze
Matka małej dziewczynki
Lucy
Dostawca
Wnioskodawca
Młoda asystentka Rose
Kelnerka
Kobieta za kasą
Zaniepokojony mężczyzna
Mary Woolford
Młoda, płacząca matka
Kelner
Uczennica
Uczeń
Uczeń
Uczennica
Uczeń
Uczeń
Uczennica
Uczennica
Nauczyciel
Matka w szkole / Nauczycielka
Meksykański woźny
Kobieta ze znamieniem
Wnioskodawca
Niania
Studentka na balecie
Chłopak w więzieniu
Szkolny łobuz
Gość

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Musimy porozmawiać o Kevinie to amerykański-brytyjski dramat filmowy z 2011 roku w reżyserii Lynne Ramsay, oparty na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Lionel Shriver z 2003 roku. Główne role w filmie zagrali Tilda Swinton i Ezra Miller.

Film opowiada historię Evy Khatchadourian (Swinton), kobiety, która nie chce mieć dzieci, ale ostatecznie zgadza się zajść w ciążę ze swoim mężem, Franklinem (Reilly). Ich syn, Kevin (Miller), okazuje się być dzieckiem problematycznym, od najmłodszych lat wykazującym agresywne zachowania. Eva, która czuje się zagubiona i bezradna, coraz bardziej oddala się od syna.

Akcja filmu rozpoczyna się w dniu narodzin Kevina. Eva, która nie planowała zajścia w ciążę, czuje się przytłoczona i przerażona. Jej mąż, Franklin, jest zachwycony narodzinami syna, ale Eva nie potrafi odnaleźć w sobie uczuć macierzyńskich.

Kevin od najmłodszych lat wykazuje agresywne zachowania. Znęca się nad zwierzętami, popycha i bije inne dzieci. Eva próbuje poradzić sobie z jego zachowaniem, ale bezskutecznie.

Eva i Franklin zaczynają się od siebie oddalać. Eva czuje się winna, że nie jest w stanie kochać syna. Franklin, zmęczony jej ciągłymi narzekaniem, zaczyna się od niej oddalać.

Kiedy Kevin kończy 16 lat, dokonuje serii brutalnych morderstw w swojej szkole. Eva zostaje oskarżona o to, że nie zrobiła wystarczająco dużo, aby powstrzymać go przed popełnieniem przestępstwa.

Film kończy się sceną, w której Eva odwiedza Kevina w więzieniu. Kevin jest zimny i bezwzględny, nie przejawia żadnych wyrzutów sumienia z powodu swoich czynów.

Musimy porozmawiać o Kevinie to film wstrząsający i poruszający. Przedstawia trudną tematykę relacji matka-syn i pokazuje, jak nienawiść i agresja mogą rodzić się w rodzinach.

Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków, którzy chwalili grę aktorską Tildy Swinton i Ezra Millera, a także reżyserię Lynne Ramsay. Film był nominowany do wielu nagród, w tym do Oscara dla najlepszej aktorki (Tilda Swinton) i dla najlepszego scenariusza adaptowanego.

Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak:

  • Relacje matka-syn: Film pokazuje, jak trudne i złożone mogą być relacje między matką a synem. Eva i Kevin nie potrafią się zrozumieć, a ich konflikt prowadzi do tragedii.
  • Agresja i przemoc: Film pokazuje, jak nienawiść i agresja mogą rodzić się w rodzinach. Kevin jest produktem swojego środowiska, a jego zachowania są wynikiem braku miłości i uwagi ze strony matki.
  • Przestępstwa nieletnich: Film podejmuje temat przestępstw nieletnich. Kevin jest zdolny do popełniania brutalnych zbrodni, mimo że jest jeszcze dzieckiem.

Musimy porozmawiać o Kevinie to film, który pozostawia widza z mnóstwem pytań. Film nie daje łatwych odpowiedzi, ale skłania do refleksji nad trudnymi tematami.


Musimy porozmawiać o Kevinie (ang. We Need to Talk About Kevin) to amerykański-brytyjski dramat filmowy z 2011 roku w reżyserii Lynne Ramsay, na podstawie powieści Lionel Shriver z 2003 roku o tym samym tytule. Film opowiada historię Evy Khatchadourian (Tilda Swinton), samotnej matki, która walczy o utrzymanie kontaktu ze swoim synem Kevinem (Ezra Miller), który okazuje się być psychopatą.

Fabuła

Film rozpoczyna się od sceny, w której Eva Khatchadourian, samotna pisarka, otrzymuje telefon od policji. Okazuje się, że jej syn Kevin dokonał masakry w szkole podstawowej, w której się uczył. Eva jest zdruzgotana tym, co się stało, i postanawia napisać list do swojego męża Franklina (John C. Reilly), który zostawił ją i Kevina kilka lat wcześniej.

W kolejnych scenach film przeplata się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Widz poznaje historię Ewy i Kevina od momentu poczęcia dziecka. Eva, która wcześniej nie chciała mieć dzieci, z czasem zaczyna się cieszyć macierzyństwem. Jednakże Kevin od samego początku sprawia jej problemy. Jest on agresywny, niegrzeczny i sprawia, że Eva czuje się winna i bezradna.

Eva próbuje poradzić sobie z Kevinem, ale jej wysiłki są daremne. Kevin coraz bardziej się od niej oddala i zaczyna wykazywać zachowania psychopatyczne. Znęca się nad swoją młodszą siostrą, Celia, i krzywdzi zwierzęta. W końcu dochodzi do tragedii.

Motywacja Kevina

Motywacja Kevina do popełnienia masakry pozostaje niejasna. Film nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego Kevin stał się psychopatą. Możliwe, że była to kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych.

Eva uważa, że Kevin jest taki, jakim jest, ponieważ ona go urodziła. Czuje się winna i odpowiedzialna za jego czyn. Jednakże inni, w tym psychologowie, przekonują ją, że Kevin jest po prostu psychopatą i nie ma na to wpływu.

Interpretacje

Film Musimy porozmawiać o Kevinie można interpretować na wiele różnych sposobów. Niektórzy widzowie widzą w nim opowieść o winie i odpowiedzialności rodziców za czyny swoich dzieci. Inni uważają, że film jest o naturze zła i o tym, jak trudno je zrozumieć.

Film jest również często interpretowany jako krytyka społeczeństwa, które zaniedbuje dzieci z problemami psychicznymi. Kevin od samego początku sprawiał problemy, ale nikt nie podjął się ich rozwiązania. W rezultacie doszło do tragedii.

Ocena

Film Musimy porozmawiać o Kevinie jest mocnym i poruszającym dramatem. Tilda Swinton w roli Evy Khatchadourian daje znakomitą kreację. Jej gra jest pełna emocji i wiarygodności. Ezra Miller jako Kevin również jest bardzo dobry. Jego postać jest przerażająca i niepokojąca.

Film jest dobrze zrealizowany i ma ciekawą formę. Ramsay stosuje często długie ujęcia i oszczędną grę aktorską. Dzięki temu film zyskuje na intensywności i emocjach.

Podsumowanie

Musimy porozmawiać o Kevinie to film, który nie pozostawia widza obojętnym. Jest to poruszająca i prowokująca do myślenia opowieść o winie, odpowiedzialności i o naturze zła.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *