Artur i Minimki 3. Dwa światy / Arthur 3: la guerre des deux mondes (2010)

 • Gatunek: Animacja Familijny Fantasy
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 41 min.
 • Tytuł oryginalny: Arthur 3: la guerre des deux mondes
 • Maltazar przenosi się do świata ludzi i pragnie przejąć nad nim władzę. Artur wraz z Minimkami próbuje go powstrzymać.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Artur i Minimki 3. Dwa światy to trzecia i ostatnia część serii filmów animowanych o przygodach Arthura, chłopca, który dzięki magicznemu pierścieniowi może podróżować do krainy Minimków, maleńkich stworzeń żyjących w podziemnym świecie. W trzeciej części filmu Maltazar, zły czarnoksiężnik, który chce podbić świat, ucieka z krainy Minimków i przenosi się do świata ludzi. Artur, Selenia i Betamesz muszą go powstrzymać, ale aby to zrobić, muszą odnaleźć magiczny miód Królowej Pszczół, który pozwoli im powrócić do normalnych rozmiarów.

Akcja filmu rozpoczyna się w krainie Minimków. Maltazar, który został pokonany przez Artura i jego przyjaciół, zostaje uwięziony w lodowej krypcie. Jednak niebawem udaje mu się wydostać i podstępem umieścić Artura w pułapce. Chłopiec zostaje uwięziony w krainie Minimków, a Maltazar sam przedostaje się do świata ludzi.

W świecie ludzi Maltazar przyjmuje postać młodego człowieka i przedstawia się jako George Lucas. Udaje mu się odnaleźć dom dziadków Artura i zaczyna planować swoje podstępne działania. Czarownik chce wykorzystać technologię ludzi, aby zdobyć władzę nad światem.

Tymczasem Artur, Selenia i Betamesz nie dają za wygraną. Chcą powrócić do świata ludzi i powstrzymać Maltazara. Jedynym sposobem na zmianę rozmiaru jest magiczny miód Królowej Pszczół. Trójka przyjaciół wyrusza w niebezpieczną podróż do krainy pszczół.

W drodze do królestwa pszczół Artur, Selenia i Betamesz muszą pokonać wiele przeszkód. Spotykają na swojej drodze m.in. ropuchy, które chcą ich pożreć, oraz owady, które chcą ich zabić. Jednak przyjaciele nie poddają się i w końcu docierają do krainy pszczół.

Królowa Pszczół jest skłonna oddać magiczny miód Arturowi, ale stawia mu jedno warunek. Chłopiec musi udowodnić, że jest godny tego daru. Artur musi wykonać dla królowej kilka niebezpiecznych zadań.

Artur z pomocą Selenii i Betamesza pokonuje wszystkie przeszkody i zdobywa magiczny miód. Dzięki niemu przyjaciele mogą powrócić do normalnych rozmiarów.

W świecie ludzi Artur, Selenia i Betamesz spotykają się z Maltazarem. Dochodzi do ostatecznej bitwy między dobrem a złem. Artur i jego przyjaciele zwyciężają, a Maltazar zostaje pokonany.

Film kończy się szczęśliwym zakończeniem. Artur i Selenia mogą wreszcie żyć w pokoju, a Maltazar zostaje zamknięty w lodowej krypcie na zawsze.

Film „Artur i Minimki 3. Dwa światy” to pełna humoru i akcji przygoda, która zachwyci widzów w każdym wieku. Film jest pięknie animowany, a bohaterowie są sympatyczni i zapadają w pamięć.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został wyreżyserowany przez Luca Bessona, który jest również autorem scenariusza.
 • Film jest oparty na serii książek dla dzieci autorstwa Luc Bessona i Céline Garcia.
 • Film został nakręcony w całości w technologii 3D.
 • Film był wyświetlany w kinach w ponad 60 krajach.

Film „Artur i Minimki 3. Dwa światy” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią przygody, humor i animację.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Luc Besson
scenariusz Luc Besson / Céline Garcia
gatunek Animacja / Familijny / Fantasy
produkcja Francja
premiera 22 sierpnia 2010 (świat)
dystrybucja Monolith Films
studio Apipoulaï / Avalanche Productions / EuropaCorp
data produkcji 2010
tytuł oryg. Arthur 3: la guerre des deux mondes
inne tytuły Artur i Minimki 3. Dwa światy Polska Artur i Minimki III. Dwa światy (tytuł telewizyjny) Polska Arthur 3: La Guerre des deux mondes

Obsada

Aktor Postać
Arthur
Babcia
Armand
Darkos
Młody George Lucas
M
Rose, mama Artura
Archibald, dziadek Artura
Księżniczka Selenia
Darkos
Maltazard
Król Minimków
Książę Betamesz
Douglas, strażak
Graficiarz
Wódz Matassalajów
Doktor Stitch
Burmistrz
Francis
Simon
Brad
Kapitan Bellerive
Strażak
Generał Montgomery

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *