Sekta / The Skulls (2000)

  • Gatunek: Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 46 min.
  • Tytuł oryginalny: The Skulls
  • Luke zostaje przyjęty do „Czaszek”, tajnego bractwa studenckiego. Niedługo potem jego najlepszy przyjaciel popełnia samobójstwo. 

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Luke McNamara, młody absolwent renomowanej uczelni, marzy o studiach prawniczych na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda. Jednakże droga do realizacji tego marzenia okazuje się być wyboista i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po zakończeniu nauki, Luke zostaje zaproszony do sekretnego bractwa studenckiego o nazwie „The Skulls”. Dla niego jest to okazja, aby przekroczyć swoje skromne pochodzenie i osiągnąć szczyty sukcesu.

Przystąpienie do „The Skulls” wydaje się być dla Luke’a szansą na lepsze życie. Po przejściu przez rygorystyczne testy i wykonywanie niebezpiecznych zadań, zostaje on oficjalnie przyjęty do stowarzyszenia w trakcie tajemniczej ceremonii, która jednakże budzi w nim wątpliwości. Otrzymuje on hojne pieniądze oraz ekskluzywny samochód, co dodatkowo przekonuje go o słuszności dokonanej decyzji.

Jednakże jego radość szybko przechodzi w zaniepokojenie, gdy jego bliski przyjaciel Will popełnia samobójstwo. Zdeterminowany i zrozpaczony Luke znajduje w rzeczach Willa dokumenty i zdjęcia sugerujące, że śmierć jego przyjaciela może być powiązana z działalnością „The Skulls”. Podejrzewając, że stowarzyszenie kryje mroczne tajemnice, postanawia on zbadać prawdę, mimo wszelkich zagrożeń.

Przedstawiona historia to opowieść o dążeniu do sukcesu i przynależności, która przeradza się w walkę o przetrwanie. Luke, pierwotnie pełen nadziei i optymizmu, musi zmierzyć się z coraz to bardziej niebezpiecznymi odkryciami dotyczącymi prawdziwej natury „The Skulls”. Wraz z każdym krokiem w głąb sekretów stowarzyszenia, jego życie staje się coraz bardziej zagrożone.

Wcielając się w postać Luke’a McNamary’ego, Joshua Jackson przekonuje widza swoją determinacją i zdolnościami analitycznymi. Wraz z nim śledzimy przemianę z ambitnego młodego człowieka w osobę stojącą w obliczu mrocznych sił, których istnienia wcześniej nie był świadomy. Leslie Bibb w roli Chloe, dziewczyny Luke’a, dodaje filmowi subtelności i emocjonalnej głębi, podkreślając wewnętrzne konflikty głównego bohatera.

Reżyser Rob Cohen ukazuje świat „The Skulls” jako miejsce pełne luksusu i tajemniczości, ale także niebezpieczne dla tych, którzy postanowią zgłębić jego sekrety. Cohen zręcznie buduje napięcie, prowadząc widza przez labirynt intryg i zdrad, które otaczają stowarzyszenie.

„Sekta” to nie tylko pełen zwrotów akcji thriller, ale także refleksja nad ambicją i moralnością. Poprzez historię Luke’a McNamary’ego widzimy, jak łatwo można zgubić się w pogoni za sukcesem i prestiżem, tracąc przy tym własne zasady i wartości.

Film zachwyca nie tylko dynamiczną akcją, ale również głębszymi przemyśleniami, które pozostają w myślach widza po zakończeniu projekcji. „Sekta” to poruszająca podróż przez mroczne zakamarki elitarnych stowarzyszeń i ludzkich ambicji, pozostawiająca nas z pytaniem: czy cena sukcesu jest warta zapłacenia?

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Rob Cohen
scenariusz John Pogue
gatunek Thriller
produkcja Kanada / USA
premiera 27 marca 2000 (świat)
boxoffice $50 802 120 na świecie$35 046 120 w USA$15 756 000 poza USA
budżet $35 000 000
dystrybucja Monolith Films
studio Newmarket Capital Group (przedstawia) (współudział) / Original Film (przedstawia) (współudział) / Universal Pictures (przedstawia) /
data produkcji 2000
tytuł oryg. The Skulls
inne tytuły Sekta Polska Le clan des Skulls Kanada The skulls: société secrète Szwajcaria Francja

Obsada

Aktor Postać
Luke McNamara
Caleb Mandrake
Will Beckford
Martin Lombard
Detektyw Sparrow
Ames Levritt
Litten Mandrake
Jason Pitcairn
Dr Whitney
McBride
Sullivan
J.J.
Hugh Mauberson
Chloe Whitfield
Medoc
Jonathan Payne
Shawn Packford
Chad MacIntosh
Sweeney
Preppy Freshman
Laurence Thorne
Kent Hodgins
Travis Wheeler
Strain
Student
George
Coxie
Sędzia
Sędzia startowy
Mężczyzna wynajmujący mieszkanie
Zastępca prokuratora okręgowego
Pracownica biura imigracyjnego
Kelnerka
Wnioskodawca
Strażnik
Trener boksu
Technik policyjny
Studentka
Studentka
Wioślarz
Wykładowca
Dziewczyna na imprezie
Wioślarz
Studentka collegu
Gracz darta
Student w linii kafeterii

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *