Grupa „Wschód” / The East (2013)

  • Gatunek: Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 56 min.
  • Tytuł oryginalny: The East
  • Rezolutna agentka przenika w szeregi grupy „Wschód”, aby zidentyfikować jej najnowsze cele.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Grupa „Wschód” (2013) to amerykański thriller w reżyserii Zala Batmanglijego. Film opowiada historię Sarah Moss, młodej agentki prywatnej firmy wywiadowczej, która zostaje wysłana do infiltracji niebezpiecznej grupy anarchistycznej znanej jako „The East”.

Sarah jest inteligentna i ambitna, ale także nieufna wobec ludzi. Jej zadaniem jest zdobycie zaufania członków grupy i zebranie informacji o ich planach. Sarah przybywa do domu grupy, położonego w odległej części lasu. Tam poznaje jej członków, którzy są młodzi, idealiści i przekonani o słuszności swojej walki.

Początkowo Sarah jest pełna wątpliwości, ale z czasem zaczyna rozumieć motywacje grupy. „The East” to grupa anarchistów, którzy walczą przeciwko wielkim korporacjom, odpowiedzialnym za zanieczyszczenie środowiska, eksploatację pracowników i łamanie praw człowieka. Sarah zaczyna sympatyzować z celami grupy, a także z jej charyzmatycznym przywódcą, Benjim.

Sarah musi jednak zachować swoją tożsamość w tajemnicy. Jeśli zostanie zdemaskowana, może zostać zamordowana przez członków grupy lub przez swoich pracodawców. Sarah zdaje sobie sprawę z zagrożenia, ale nie jest w stanie wybrać między swoimi obowiązkami a swoimi przekonaniami.

Film stawia pytania o to, co jest ważniejsze: lojalność wobec swoich ideałów czy lojalność wobec ludzi, którzy ci zaufali. „Grupa „Wschód”” to inteligentny i wciągający thriller, który porusza ważne tematy społeczne.

Opis fabuły

Film rozpoczyna się od sceny, w której Sarah Moss, młoda agentka prywatnej firmy wywiadowczej, otrzymuje zadanie infiltracji grupy anarchistycznej „The East”. Sarah jest wysłana do domu grupy, położonego w odległej części lasu.

Początkowo Sarah jest pełna wątpliwości. Jest nieufna wobec członków grupy, których uważa za niebezpiecznych ekstremistów. Jednak z czasem Sarah zaczyna rozumieć motywacje grupy. „The East” to grupa anarchistów, którzy walczą przeciwko wielkim korporacjom, odpowiedzialnym za zanieczyszczenie środowiska, eksploatację pracowników i łamanie praw człowieka.

Sarah zaczyna sympatyzować z celami grupy, a także z jej charyzmatycznym przywódcą, Benjim. Benji jest inteligentny, przystojny i przekonujący. Sarah zaczyna się w nim zakochiwać.

Sarah musi jednak zachować swoją tożsamość w tajemnicy. Jeśli zostanie zdemaskowana, może zostać zamordowana przez członków grupy lub przez swoich pracodawców. Sarah zdaje sobie sprawę z zagrożenia, ale nie jest w stanie wybrać między swoimi obowiązkami a swoimi przekonaniami.

Motywy i tematy

„Grupa „Wschód”” to film o wielu motywach i tematach. Jednym z najważniejszych jest motyw lojalności. Sarah musi wybrać między lojalnością wobec swoich ideałów a lojalnością wobec ludzi, którzy jej zaufali.

Innym ważnym motywem jest motyw walki o sprawiedliwość. „The East” to grupa, która walczy o sprawiedliwość dla tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez wielkie korporacje. Film porusza również tematy takie jak ekologia, prawa człowieka i problemy współczesnego społeczeństwa.

Ocena

„Grupa „Wschód”” to inteligentny i wciągający thriller, który porusza ważne tematy społeczne. Film jest dobrze zrealizowany, z dobrymi kreacjami aktorskimi. Brit Marling i Alexander Skarsgård świetnie się uzupełniają w rolach Sarah i Benjiego.

Film jest również dobrze napisany. Scenariusz jest wiarygodny i przekonujący. Dialogi są naturalne i żywe.

„Grupa „Wschód”” to film, który warto zobaczyć. To film, który skłania do myślenia i zmusza do refleksji.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Zal Batmanglij
scenariusz Zal Batmanglij / Brit Marling
gatunek Thriller
produkcja USA / Wielka Brytania
premiera 20 stycznia 2013 (świat)
boxoffice $2 891 812 na świecie$2 301 839 w USA$589 973 poza USA
budżet $6 500 000
studio Scott Free Productions
data produkcji 2013
tytuł oryg. The East
inne tytuły Grupa "Wschód" Polska

Obsada

Aktor Postać
Sarah
Benji
Izzy
Doc
Luca
Thumbs
Tess
Eve
Sharon
Tim
Paige WIlliams
Porty McCabe
Robert McCabe
Fałszywa matka
Trevor "The Fed"
Diane Wisecarver
Matka Johnny'ego
Rory Huston
Richard Cannon
Johnny Perkins
Ochroniarz koleji
Kelner
Nastolatek na video
Brat Johnny'ego
Ochroniarz koleji
Asystent Sharon
Agent FBI
Dyrektor generalny
Biznesmen
Tajny agent FBI
Ochroniarz w Hiller Brood
Tajemniczy mówca
Śpiewak w wagonie towarowym
Ochroniarz koleji
Filipińska pokojówka
John James
Lani
Angie
Jim
Randy
Szyper
Barry Redman
Tajny agent FBI
Major na przyjęciu

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *