The Divide (2011)

  • Gatunek: Sci-Fi Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 50 min.
  • Po wybuchu atomowym grupa ocalałych ludzi zamyka się w piwnicy apartamentowca.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

W ruinach Nowego Jorku, gdzie cienie zniszczenia taneczną wokół opustoszałych ulic, ocalałych dusze ukryły się w podziemiach rozpadającego się apartamentowca. Ośmiu przypadkowych podróżników, skazanych na losowe spotkanie w mrocznym labiryncie śmierci i zniszczenia, musieli stawić czoła wyzwaniom, których skala sprawiała, że serce zbierało się do gardła.

Przybycie enigmatycznej grupy, ubranej w kombinezony ochronne, na początku wydawało się być promieniem nadziei na zbawienie. Ale nadzieja szybko zamieniła się w gorzką świadomość, kiedy ocalałym uświadomiło się, że ci nowoprzybyli to nie ratownicy, ale raczej egzekutorzy własnych zasad i interesów. Wraz z ich pojawieniem się atmosfera zaczęła gęstnieć, a cienie podejrzeń zaczęły rzucać coraz dłuższe cienie na dno podziemnego schronienia.

Dla grupy ocalałych, każdy dzień spędzony w podziemiach przynosił nowe wyzwania i niebezpieczeństwa. Każdy krok naprzód był zatłoczony przez strach i niepewność, a każdy spotykany obcy mógł okazać się zarówno zbawieniem, jak i zgubą. W labiryncie śmierci, gdzie grzechy przeszłości splatały się z marzeniami o przyszłości, ocalałym nie pozostawało nic innego, jak tylko walczyć o swoje życie i godność.

Xavier Gens, w swoim pełnym napięcia thrillerze, mistrzowsko ukazuje psychologiczną wojnę toczącą się w sercach ocalałych. Każde spojrzenie, każde słowo, każdy gest staje się improwizowanym rytuałem podejrzeń i obaw, a granice między przyjaźnią a wrogością zaczynają się rozmazywać. W świetle beznadziejności i chaosu, ocalałych czekała nie tylko walka o przetrwanie fizyczne, ale także moralne.

„The Divide” to podróż w najbardziej mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, gdzie zagrożenia nie płyną tylko z zewnątrz, ale również ukryte są w sercach i umysłach tych, którzy stawiają czoła końcu świata. Czy ocalałym uda się zachować swoją tożsamość i godność w obliczu strachu i desperacji? Odpowiedź na to pytanie kryje się w sercu podziemnego labiryntu, gdzie prawda jest równie rzadka jak promień nadziei.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Xavier Gens
scenariusz Karl Mueller / Eron Sheean
gatunek Thriller / Sci-Fi
produkcja Francja / Kanada / Niemcy / USA
premiera 13 marca 2011 (świat)
studio BR Group (koprodukcja) / Ink Connection / Instinctive Film /
data produkcji 2011
tytuł oryg. The Divide
inne tytuły The Fallout (tytuł roboczy) Niemcy The Divide - Die Hölle, das sind die Anderen! (pełny tytuł) Niemcy

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *