Planeta skarbów / Treasure Planet (2002)

  • Gatunek: Animacja Familijny Przygodowy Sci-Fi
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 35 min.
  • Tytuł oryginalny: Treasure Planet
  • Kiedy w ręce półsieroty, Jima Hawkinsa, wpada mapa prowadząca do legendarnej planety skarbów, chłopak postanawia wybrać się w daleką podróż, by ją odnaleźć. 

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

„Planeta Skarbów” to epicka saga odkrywania nieznanych zakątków kosmosu i przetrwania w obliczu niebezpieczeństw, która przykuwa uwagę widza od pierwszych chwil. Główny bohater, młody Jim Hawkins, przypadkiem staje się posiadaczem tajemniczej mapy wskazującej drogę do legendarnego skarbu. To wydarzenie stawia go przed niezliczonymi wyzwaniami i przygodami, które czekają na niego na odległej Planecie Skarbów.

Wyruszając w niesamowitą podróż na pokładzie kosmicznego galeonu, Jim zyskuje towarzystwo różnorodnej załogi, w tym kucharza-cyborga o imieniu John Silver. To właśnie ta nietypowa przyjaźń staje się kluczowym elementem w jego życiu, otwierając przed nim drzwi do niezwykłych doświadczeń i ucząc go wartości lojalności i przyjaźni.

Podczas pełnej niebezpieczeństw podróży Jim musi zmierzyć się z kosmicznymi zagrożeniami, takimi jak supernowe, czarne dziury i nieprzewidywalne burze. Jednak największym wyzwaniem okazuje się dla niego odkrycie prawdziwych zamiarów Johna Silvera, który okazuje się być piratem knującym spisek na pokładzie.

W trakcie swojej wyprawy Jimowi towarzyszą niezwykłe postacie, takie jak zabawny i uroczy Morph czy mądra Kapitan Amelia. Wspólnie próbują odkryć skarb większy, niż mogli sobie wyobrazić, co stawia ich przed kolejnymi testami lojalności i odwagi.

Reżyserzy filmu, John Musker i Ron Clements, znani z takich produkcji jak „Aladyn” czy „Mała Syrenka”, zabierają widza w fascynującą podróż przez futurystyczne krainy, gdzie marzenia spotykają się z odwagą i determinacją. Kosmiczna wersja klasycznej historii odkrywa nowe aspekty przyjaźni i odwagi, pokazując, że czasem najcenniejsze skarby można znaleźć w najmniej oczekiwanych miejscach.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria John Musker, Ron Clements
scenariusz Ron Clements, John Musker
gatunek Animacja, Familijny, Przygodowy, Sci-Fi
produkcja USA
świat Animacje Disneya
premiera 5 listopada 2002 (Światowa) 29 listopada 2002 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $110 041 363 na świecie$38 176 783 w USA$71 864 580 poza USA
budżet $140 000 000
studio Walt Disney Feature Animation / Walt Disney Pictures
tytuł oryg. Treasure Planet

Obsada

Aktor Postać
Jim Hawkins
John Silver
Kapitan Amelia
Dr Doppler
B.E.N.
Sarah Hawkins
Pan Arrow
Scroop
Morph
Billy Bones
Onus
Młody Jim Hawkins
Różne głosy
Różne głosy
różne głosy
różne głosy
różne głosy
różne głosy
różne głosy
różne głosy
różne głosy
Ręce
różne głosy
różne głosy
różne głosy

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *