Maszyna / The Machine (2013)

  • Gatunek: Sci-Fi Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 32 min.
  • Tytuł oryginalny: The Machine
  • Dr Vincent prowadzi badania nad sztuczną inteligencją mającą pomóc jego chorej córce.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

W filmie „The Machine” z 2013 roku, pod reżyserią Caradoga W. Jamesa, przedstawiona zostaje opowieść o Dr. Vincentcie, który poświęca się badaniom nad sztuczną inteligencją, w nadziei na uratowanie swojej ciężko chorej córki, Mary. Jego współpracą w tym projekcie jest ambitna specjalistka od sztucznej inteligencji, Ava. Nieświadomy, że placówka finansowana jest przez Ministerstwo Obrony, szybko odkrywa, że głównym celem jest stworzenie agresywnego androida bojowego.

Ava, młoda i zdolna asystentka, zostaje zatrudniona jako wsparcie dla Vincenta, czołowego inżyniera robotyki. Pomimo tego, że zdaje sobie sprawę z finansowania placówki przez Ministerstwo Obrony, nie podejrzewa, że głównym celem projektu jest stworzenie niezwykle agresywnego androida bojowego. W międzyczasie, Vincent, którego córka Mary jest poważnie chora, traci coraz większą nadzieję na jej uratowanie. Jego desperacja sięga zenitu, gdy rozważa przeniesienie jej świadomości do jednego z modeli maszyn.

Fabuła filmu ukazuje, jak nowa technologia zaciera granice między człowiekiem a maszyną, zwłaszcza w kontekście konfliktu z Chinami w niedalekiej przyszłości. W tej rzeczywistości, politycy szukają nowych sposobów zaskoczenia przeciwników, co prowadzi do innowacyjnych projektów w dziedzinie broni. Vincent McCarthy, genialny naukowiec pracujący dla Ministerstwa Obrony, wspierany przez amerykańską asystentkę, tworzy Maszynę – humanoidalnego robota, który nie tylko potrafi walczyć, ale także negocjować i dbać o zachowanie pokoju.

Naukowcy, dr Vincent i Ava, angażują się w badania nad sztuczną inteligencją, nieświadomi prawdziwych intencji Ministerstwa Obrony. Vincent, walcząc z beznadzieją związaną z chorobą córki, postanawia stworzyć androida, który mógłby być rozwiązaniem ich problemów. Wraz z pomocą Avy udaje mu się osiągnąć ten cel. Jednak, gdy Ministerstwo Obrony przejmuje kontrolę nad projektem, robot przeznaczony do walki staje się realnością, co prowadzi do powstania Maszyny do zabijania.

„The Machine” to film, który w znakomity sposób łączy tematykę sztucznej inteligencji z problemami etycznymi związanymi z wykorzystaniem technologii wojskowych. Poprzez historię Dr. Vincenta i Avy, widzowie mają okazję zastanowić się nad granicą między człowiekiem a maszyną, oraz nad konsekwencjami wprowadzania zaawansowanych technologii do dziedziny militariów. Ostatecznie, film ten stawia pytania dotyczące moralności i odpowiedzialności naukowców za swoje wynalazki, co czyni go nie tylko ekscytującą opowieścią science fiction, ale również inspirującym przemyśleniem nad przyszłością ludzkości.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Caradog W. James
scenariusz Caradog W. James
gatunek Thriller / Sci-Fi
produkcja Wielka Brytania
premiera 20 kwietnia 2013 (świat)
studio Red & Black Films
data produkcji 2013
tytuł oryg. The Machine
inne tytuły Maszyna Polska The Machine (I) (inny tytuł) Wielka Brytania

Obsada

Aktor Postać
Vincent McCarthy
Ava / Maszyna
Thomson
James
Suri
Paul Dawson
Pani Dawson
Lucy
Mary McCarthy
Tim
Zabójca
Dr Giwa-Amu
Dowódca oddziału specjalnego
Dr James
Lekarz (na ekranie komputera)
Żandarm wojskowy
Strażnik
Chirurg
Lekarz
Dr Henning
Joan
Ryan, żołnierz z implantem
Żołnierz z implantem Clarke'a
Żołnierz z implantem Bena
Żołnierz
Żołnierz
Pojmany żołnierz
Harris, żołnierz z implantem
Żołnierz

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *