Cube Zero (2004)

  • Gatunek: Sci-Fi Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 37 min.
  • Młody technik pracujący przy sześcianie postanawia pomóc kobiecie, która tam trafia.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

„Cube Zero”, dzieło reżysera Ernie Barbarasha, odsłania przed widzami mroczne oblicze sześcianu, który staje się areną dla niezwykłych losów uwięzionych w jego bezdennych wnętrzach. Historia skupia się na dwóch technikach, Doodzie i Wynn, których rutynowa praca przy projekcie „Cube” zostaje zachwiana, gdy do sześcianu trafia tajemnicza kobieta, stając się kluczem do odkrycia jego mrocznych sekretów.

Labirynt sześcianu staje się miejscem nieuchronnego starcia z własnym losem dla tych, którzy znaleźli się w jego ponurych korytarzach. Każde pomieszczenie przypomina klaustrofobiczną komorę o wymiarach 5×5 metrów, a drzwi, jak włazy do łodzi podwodnych, prowadzą do kolejnych pomieszczeń, gdzie czekają na uwięzionych śmiercionośne pułapki.

W centrum kontroli sześcianu, ukrytym za metalowymi ścianami, obserwuje się i monitoruje nie tylko losy uwięzionych, ale także ich agonie i śmierć. Dla Wyna, który sam zostaje wciągnięty w ten koszmar, to odkrycie, które burzy jego dotychczasowe przekonania i stawia pod znakiem zapytania sens moralnych wyborów.

Głównym celem staje się ocalenie kobiety uwięzionej w sześcianie, co stawia Wyna w sytuacji skrajnego zagrożenia. Decyduje się on na wejście do labiryntu, narażając własne życie, by zmierzyć się z prawdziwymi celami tego makabrycznego eksperymentu. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, której stawką jest nie tylko życie bohaterów, lecz także ich ludzka godność.

Barbarash mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc widzów przez coraz to bardziej przerażające sceny cierpienia i śmierci. Pułapki, zastawione przez anonimowych architektów sześcianu, są perfekcyjnie wyważone i nie pozostawiają złudzeń co do swojej śmiertelnej skuteczności.

Wraz z postępem akcji, pojawiają się pytania o moralność, istnienie Boga i granice ludzkiego cierpienia. Wsparcie Wyna dla uwięzionej kobiety staje się symbolem nadziei w świecie, gdzie każdy krok prowadzi ku śmierci. Czy uwięzieni znajdą wyjście z tego koszmaru, czy też sześcian pochłonie ich wszystkich? Odpowiedzi na te pytania ukryte są w mrocznych zaułkach tego labiryntu, którego nazwa brzmi „Cube”.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Ernie Barbarash
scenariusz Ernie Barbarash
gatunek Thriller / Sci-Fi
produkcja Kanada
premiera 15 października 2004 (świat)
studio Cube Forward Productions Corp. / Lions Gate Entertainment / Mad Circus Films /
data produkcji 2004
tytuł oryg. Cube Zero
inne tytuły Cube Ø (tytuł roboczy) USA Cube Ø (tytuł roboczy) USA Cube Zero (tytuł roboczy) USA

Obsada

Aktor Postać
Finn
Meyerhold
Eric Wynn
Cassandra Rains
Jax
Robert P. Haskell
Dodd
Owen
Jellico
Bartok
McCaw
Smith
Chandler
Doktor
Doktor
Quigley
Ryjkin
Anna

Zwiastuny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *