Cube Zero (2004)

  • Gatunek: Sci-Fi Thriller
  • Rok: 2004
  • Czas trwania: 1 godz. 37 min.
  • Młody technik pracujący przy sześcianie postanawia pomóc kobiecie, która tam trafia.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Ernie Barbarash
scenariusz Ernie Barbarash
gatunek Thriller / Sci-Fi
produkcja Kanada
premiera 15 października 2004 (świat)
studio Cube Forward Productions Corp. / Lions Gate Entertainment / Mad Circus Films /
data produkcji 2004
tytuł oryg. Cube Zero
inne tytuły Cube Ø (tytuł roboczy) USA Cube Ø (tytuł roboczy) USA Cube Zero (tytuł roboczy) USA
Film opowiada o dwóch technikach pracujących przy projekcie "Cube": Doodzie (starszy technik) i Wynnie (informatyk). Ich praca polega na rutynowych procedurach, aż pewnego razu do sześcianu trafia kobieta, której Wynn chce pomóc się wydostać... Postanawia posunąć się na tyle daleko, ze sam wchodzi do sześcianu....
Kobieta budzi się w pokoju o wielkości 5x5 metrów, o metalowych ścianach. W każdej są drzwi przypominające właz do łodzi podwodnej. Jak się okazuje, łączą się one z innymi identycznymi pomieszczeniami w, których spotyka innych uwięzionych ludzi. Wpada w przerażenie, gdy odkrywa, że w kolejnych pomieszczeniach znajdują się śmiercionośne urządzenia.
Kilka przypadkowych osób budzi się w nieznanej komorze. Nikt nie pamięta jak się tam znalazł ani kim jest. Pułapki są wszędzie. Więźniowie próbują wydostać się z sześcianu, lecz zdają sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne. Na ratunek przychodzi Wynn - informatyk, którego praca nad projektem "CUBE" doprowadza już do obłędu... Teraz i Wynn jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie....
Zabójcza machina o kształcie sześcianu mieszcząca niewyobrażalną liczbę komór kamuflujących w swoich ścianach doskonałe pułapki precyzyjnie wykonane w celu widowiskowych i makabrycznych śmierci "odwiedzających". Centrum kontroli sześcianu obserwujące i monitorujące nie tylko rozmowy, zachowania, rozpaczliwe próby walki o przeżycie uwięzionych, ale i ich śmierci, nawet sny. Starszy technik i informatyk, stacjonarny telefon na kłódkę i postanowienia "odgórne". Pytania o Boga i sumienie? Pracujący przy projekcie Wynn (informatyk-rysownik) odkrywa jego prawdziwe, zatrważające oblicze. Postanawia wyruszyć na ratunek uwięzionej kobiecie poszukującej swojej małej córeczki, wiedząc, że wejście do sześcianu oznacza śmierć. Rozpoczyna się desperacka walka o przeżycie i modlitwa. Zaczyna się odliczanie. Sześcian zaprasza do nieuchronnego tańca totalnej zagłady. Czas ucieka, a jednooki wodzirej nadzoruje drogę ku śmierci dla buntownika i jego świty. Ta zdaje się być nieunikniona, chyba że znajdzie się trzecie wyjście?
Prequel kultowego filmu "Cube". Pewna kobieta budzi się w pokoju o metalowych ścianach. W każdej są drzwi przypominające właz z łodzi podwodnej. Sześcian łączy się z innymi, które są identyczne. Wraz z osobami uwięzionymi w pułapce, wpada w przerażenie, gdy okazuje się, że w kolejnych pokojach ukryte są śmiercionośne urządzenia.
Aktor Postać
Joshua Peace Finn
Mike 'Nug' Nahrgang Meyerhold
Zachary Bennett Eric Wynn
Stephanie Moore Cassandra Rains
Michael Riley Jax
Martin Roach Robert P. Haskell
David Huband Dodd
Tony Munch Owen
Terri Hawkes Jellico
Richard McMillan Bartok
Ashley James McCaw
Dino Bellissario Smith
Sandy Ross Chandler
Flossie McKnight Doktor
Fernando Cursione Doktor
Diego Klattenhoff Quigley
Jasmin Geljo Ryjkin
Alexia Filippeos Anna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *