Do wszystkich chłopców, których kochałam / To All the Boys I’ve Loved Before (2018)

 • Gatunek: Dla młodzieży Romans
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 39 min.
 • Tytuł oryginalny: To All the Boys I've Loved Before
 • Sekretne listy miłosne nastolatki Lary Jean zostają odkryte i zaczynają siać spustoszenie w jej życiu miłosnym.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Do wszystkich chłopców, których kochałam to amerykański film komediowy z 2018 roku w reżyserii Susan Johnson, na podstawie powieści Jenny Han o tym samym tytule. Główne role w filmie zagrali Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish oraz Anna Cathcart.

Fabuła

Lara Jean Covey to nieśmiała nastolatka, która od lat pisze listy miłosne do pięciu chłopaków, których kochała. Listy te są jej osobistą tajemnicą, którą dzieli się tylko ze swoją młodszą siostrą Kitty. Pewnego dnia Kitty przypadkowo wysyła listy do adresatów, co wywołuje lawinę zdarzeń, które wywracają życie Lary Jean do góry nogami.

Pierwszym adresatem listu Lary Jean jest Josh Sanderson, jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa. Josh jest teraz popularnym uczniem i graczem w drużynie piłkarskiej. Lara Jean zawsze marzyła o tym, aby być z Joshem, ale nigdy nie miała odwagi, aby mu się wyznać.

Drugim adresatem listu jest Peter Kavinsky, szkolny przystojniak i sportowiec. Lara Jean zawsze uważała, że Peter jest zbyt pewny siebie i nieosiągalny. Jednak wkrótce przekonuje się, że Peter jest w rzeczywistości miłym i opiekuńczym chłopakiem.

Trzeci list trafia do Lucasa Jamesa, szkolnego nieśmiałka, który jest zakochany w Larze Jean. Lucas jest dla niej bardzo miły i zawsze jest gotów jej pomóc. Jednak Lara Jean nie jest pewna, czy jest w stanie odwzajemnić jego uczucia.

Czwarty list trafia do Johna Ambrose McClarena, starszego chłopaka, z którym Lara Jean spędziła wakacje u babci. John jest mądry i charyzmatyczny, a Lara Jean czuje się przy nim swobodnie.

Piąty list trafia do Kenny’ego Ortega, szkolnego outsidera, który jest zakochany w Larze Jean od dawna. Kenny jest skromny i wrażliwy, a Lara Jean podziwia jego odwagę.

Lara Jean jest wściekła na Kitty za to, że wysłała listy. Nie wie, jak ma teraz poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Nie chce, aby jej wyznania wyszły na jaw, ale jednocześnie obawia się, że może stracić szansę na miłość.

Wkrótce Lara Jean zaczyna spotykać się z Peterem, aby uchronić się przed plotkami. Peter jest gotów pomóc Larze Jean, a ich relacja zaczyna się rozwijać. Lara Jean zaczyna się zastanawiać, czy Peter może być tym, którego szukała.

W międzyczasie Lara Jean spotyka się również z innymi chłopakami, do których napisała listy. Josh i Lucas wyznali jej swoje uczucia, a John i Kenny zaprosili ją na randki. Lara Jean musi podjąć decyzję, z kim chce być.

W finale filmu Lara Jean wybiera Petera. Okazuje się, że Peter również jest w niej zakochany. Lara Jean i Peter są szczęśliwi razem, a ich miłość przetrwa wszelkie przeciwności losu.

Krytyka

Film Do wszystkich chłopców, których kochałam został pozytywnie oceniony przez krytyków. Doceniono przede wszystkim humor, romantyzm oraz grę aktorską Lany Condor i Noaha Centineo. Film został również sukcesem komercyjnym, stając się jednym z najpopularniejszych filmów na Netflixie.

Ocena

Do wszystkich chłopców, których kochałam to sympatyczna komedia romantyczna, która spodoba się miłośnikom tego gatunku. Film jest zabawny, wzruszający i pełen pozytywnej energii. Lana Condor i Noah Centineo świetnie się w swoich rolach, a ich chemia jest widoczna na ekranie.

Główne zalety filmu:

 • Humor
 • Romantyzm
 • Gra aktorska Lany Condor i Noaha Centineo
 • Pozytywne przesłanie

Główne wady filmu:

 • Schematyczny scenariusz
 • Brak zaskakujących zwrotów akcji

Ocena końcowa: 7/10

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Susan Johnson
scenariusz Sofia Alvarez
gatunek Romans, Dla młodzieży
produkcja USA
premiera 17 sierpnia 2018 (Światowa premiera na VOD)
na podstawie Jenny Han (powieść)
dystrybucja Netflix
studio Overbrook Entertainment
tytuł oryg. To All the Boys I've Loved Before

Obsada

Aktor Postać
Lara Jean Covey
Peter Kavinsky
Margot Covey
Kitty Covey
Greg
Lucas James
Christine
Genevieve
Josh Sanderson
Dr Dan Covey
Emily Nussbaum
Pani Kavinsky
Owen Kavinsky
Kenny
John Ambrose
Joan
Młoda Lara Jean
Młody Peter
Młody Josh
Młoda Gen
Młody John Ambrose
Trener
Chłopak
Drobna uczennica pierwszej klasy
Uczeń w autobusie
Arabka
Uczennica
Nauczyciel w liceum

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Do wszystkich chłopców, których kochałam to amerykański komediodramat romantyczny z 2018 roku w reżyserii Susan Johnson, na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Jenny Han. Film opowiada historię Lary Jean Covey, nastolatki, która w tajemnicy przed wszystkimi pisze listy miłosne do chłopaków, w których się kocha. Pewnego dnia listy zostają wysłane przez jej młodszą siostrę Kitty, co wywołuje serię nieoczekiwanych wydarzeń.

Lara Jean Covey to nieśmiała i introwertyczna nastolatka, która mieszka z trójką sióstr i ojcem. Jej matka zmarła, kiedy była jeszcze mała, a jej ojciec ożenił się ponownie z Eveline, która ma córkę Kitty. Lara Jean nie jest zadowolona ze swojego nowego życia i wciąż tęskni za matką.

Jednym z sposobów, w jaki Lara Jean radzi sobie ze swoimi emocjami, jest pisanie listów miłosnych do chłopaków, w których się kocha. Listy te są jej osobistą formą wyrażania uczuć, które nie są w stanie wyznać w realnym świecie.

Pewnego dnia Kitty, młodsza siostra Lary Jean, odkrywa jej sekretne listy. Zamiast je zniszczyć, Kitty postanawia wysłać je do adresatów.

Listy trafiają do pięciu chłopaków, którzy kiedykolwiek wzbudzali zainteresowanie Lary Jean. Wśród nich są: Josh Sanderson, jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa; Peter Kavinsky, popularny chłopak z liceum; Lucas James, nowy uczeń w szkole; John Ambrose McClaren, jej dawny obiekt westchnień; i Genevra Byrd, chłopak, którego Lara Jean spotkała na obozie.

Wysłanie listów wywołuje serię nieoczekiwanych wydarzeń. Lara Jean musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów.

Josh Sanderson jest rozczarowany listem Lary Jean, ponieważ uważa, że jest ona dla niego tylko przyjaciółką. Lucas James jest zaskoczony i podekscytowany listem, ale nie wie, jak zareagować. John Ambrose McClaren jest zadowolony z listu, ale nie jest pewien, czy Lara Jean wciąż go kocha. Genevra Byrd jest urażona listem Lary Jean, ponieważ uważa, że Lara Jean ją wykorzystała.

Najbardziej skomplikowana sytuacja jest z Peterem Kavinskym. Peter jest popularnym chłopakiem w liceum i ma reputację kobieciarza. Lara Jean nie jest pewna, czy go kocha, ale postanawia udawać, że są parą, aby Josh nie dowiedział się o jej uczuciach.

Współpraca Lary Jean i Petera początkowo jest trudna, ale z czasem zaczynają się do siebie zbliżać. Lara Jean zaczyna rozumieć, że Peter nie jest taki, jak myśli, a Peter zaczyna rozumieć, że Lara Jean jest bardziej niż tylko przyjaciółką.

W finale filmu Lara Jean musi podjąć decyzję, czy chce być z Peterem, czy nie.

Film Do wszystkich chłopców, których kochałam to ciepła i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i dojrzewaniu. Film został pozytywnie oceniony przez krytyków, którzy chwalili jego humor, kreacje aktorskie i opowieść. Film okazał się również sukcesem komercyjnym, stając się jednym z najpopularniejszych filmów Netflixa w 2018 roku.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

 • Lara Jean mieszka w Seattle, w stanie Waszyngton.
 • Jej ojciec jest architektem, a jej siostry są w różnym wieku. Margot jest najstarsza, Kitty jest w tym samym wieku co Lara Jean, a Trina jest najmłodsza.
 • Lara Jean uczęszcza do liceum Covey High School.
 • Film ukazuje różne relacje między bohaterami, w tym relacje rodzinne, przyjacielskie i romantyczne.

Oto kilka synonimów i zmian szyku zdań, które można wykorzystać w opisie filmu:

 • "Sekretne listy miłosne" można zastąpić "listami miłosnymi, które Lara Jean pisała w tajemnicy".
 • "Zostają odkryte" można zastąpić "zostały przypadkowo wysłane".
 • **"Siewają spustoszenie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *