Seks, kłamstwa i kasety wideo / Sex, Lies, and Videotape (1989)

  • Gatunek: Obyczajowy Psychologiczny
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 40 min.
  • Tytuł oryginalny: Sex, Lies, and Videotape
  • Ann, zdradzana przez męża, zakochuje się w nieśmiałym Grahamie, który nagrywa intymne zwierzenia kobiet na kasety wideo.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

W filmie „Seks, kłamstwa i kasety wideo” odkrywamy pasjonujący świat skomplikowanych relacji międzyludzkich, gdzie głównymi bohaterami są Ann, John i Graham. Ann, pozornie spokojna i ułożona żona, zostaje zszokowana odkryciem zdrady ze strony Johna, który szuka pocieszenia w ramionach swojej siostry, Cynthii. W tym samym czasie do ich życia powraca dawny znajomy Johna, Graham, który swoją nietypową pasją – nagrywaniem intymnych wyznań kobiet na kasetach wideo – wprowadza nową dynamikę.

Ann i John jawią się jako ideał małżeństwa, lecz pod tą fasadą kryją się ukryte tajemnice i niespełnione pragnienia. John, zdradzając Ann z jej własną siostrą, stawia ją w sytuacji głębokiego załamania emocjonalnego. W obliczu tego kryzysu Ann szuka wsparcia u psychoanalityka, próbując zrozumieć skomplikowane mechanizmy swojego życia.

Po wielu latach nieobecności do życia Ann i Johna powraca Graham, którego zbieranie intymnych wyznań kobiet na kasetach wideo staje się kluczowym elementem w rozwoju fabuły. Jego propozycja przeprowadzenia podobnego wywiadu dla Anny staje się punktem zwrotnym, który rzuca nowe światło na ich związki i relacje.

Film nie tylko ukazuje zawiłości ludzkich związków, lecz również stawia pytania o naturę sekrecji, fałszu i intymności. Dzięki improwizowanym dialogom i autentycznemu prowadzeniu postaci, twórcy tworzą atmosferę niezwykłą, która wyróżnia „Seks, kłamstwa i kasety wideo” spośród innych produkcji. Reżyser, Steven Soderbergh, wrażliwie przedstawia psychologiczne portrety bohaterów, ukazując ich wewnętrzne konflikty i pragnienia.

Graham, w wykonaniu Jamesa Spadera, wyróżnia się jako postać niezwykle intrygująca i uwodzicielska. Jego powrót do życia Ann i Johna niesie ze sobą burzę emocji i niepewności, które prowadzą do nieodwracalnych zmian w ich relacjach. Nagroda dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmowym w Cannes podkreśla znaczenie i siłę jego kreacji.

W „Seksie, kłamstwach i kasetach wideo” Steven Soderbergh tworzy nie tylko film o zdradzie małżeńskiej, lecz także o poszukiwaniu prawdy i autentyczności w relacjach międzyludzkich. Poprzez subtelne obserwacje i intymną narrację film staje się nie tylko opowieścią o konkretnej sytuacji, lecz także uniwersalnym studium ludzkiej natury. Jego niekonwencjonalny temat oraz realistyczne dialogi przyciągają widza, pobudzając do refleksji nad własnym życiem i związkami.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Steven Soderbergh
scenariusz Steven Soderbergh
gatunek Obyczajowy, Psychologiczny
produkcja USA
premiera 20 stycznia 1989 (Światowa) 31 grudnia 1989 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $24 741 667 w USA
budżet $1 200 000
studio Outlaw Productions (I) / Virgin
tytuł oryg. Sex, Lies, and Videotape
inne tytuły Sex, Lies... (tytuł skrócony) USA

Obsada

Aktor Postać
Graham Dalton
Ann Bishop Mullany
John Mullany
Cynthia Patrice Bishop
Terapeuta Ann
Stały klient
Dziewczyna z kasety Grahama
Gospodarz domu
Kolega z pracy Johna

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *