Szkarłatny pilot / Kurenai no buta (1992)

  • Gatunek: Anime Komedia Przygodowy
  • Rok: 1992
  • Czas trwania: 1 godz. 34 min.
  • Tytuł oryginalny: Kurenai no buta
  • Weteran I wojny światowej zostaje poddany działaniu klątwy, która sprawia, że wygląda jak świnia.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Hayao Miyazaki
scenariusz Hayao Miyazaki
gatunek Komedia / Przygodowy / Anime
produkcja Francja / Japonia
premiera 18 lipca 1992 (świat)
świat Studio Ghibli
studio Japan Airlines / Nibariki / Studio Ghibli /
data produkcji 1992
tytuł oryg. Kurenai no buta
inne tytuły Szkarłatny pilot Polska Porco Rosso Francja 紅の豚 Japonia Porco Rosso Australia USA
Włochy, lata 30. ubiegłego wieku. Przestworza opanowane są przez piratów, którzy porywają co znamienitszych obywateli dla okupu. Przeciwstawia im się Szkarłatny Pilot, mężczyzna z głową świni. Lotnik stara się zdjąć z siebie klątwę, walcząc przeciwko bandytom i ratując osoby przez nich uprowadzone.
Nad Morzem Adriatyckim po zakończeniu I Wojny Światowej asy przestworzy zostali "powietrznymi piratami". Marco "Porco" Rosso jest świnią. Ale niezwykłą świnią, łowcą głów i bardzo dobrym pilotem. Za odpowiednią opłatą likwiduje podniebnych piratów. Niezadowoleni z tego, że Marco psuje im "podniebny biznes", piraci wynajmują groźnego asa przestworzy z Ameryki - Donalda Curtisa aby wyeliminował Porco Rosso. Oto zaczyna się walka na śmierć i życie pomiędzy tymi dwoma mistrzami przestworzy...
Adriatyk, lata 30. XX wieku. Porco Rosso wyśmienity pilot o świńskiej twarzy przeciwstawia się piratom powietrznym, chroniąc zwykłych obywateli i ich pieniądze. Zarabia na życie jako łowca nagród, zwalczając przestępców, płaci jednak za to wysoką cenę: musi żyć z dala od ludzi, w samotności. Świński wygląd Porco jest wynikiem klątwy, którą został obłożony, a jaką to stara się nieustannie zdjąć. Jego głównym przeciwnikiem staje się amerykański as przestworzy - Donald Curtis wynajęty do ochrony piratów powietrznych.
Historia asa przestworzy - Szkarłatnego Pilota, który objęty klątwą i skazany na życie w postaci świni zwalcza powietrznych piratów rabujących i porywających dla okupu niewinnych ludzi. Pieniądze otrzymywane za zwalczanie przestępców przeznacza na spłacenie swego samolotu. Chroniąc uczciwych, zapomina o sobie i nie dostrzega, że dwie kobiety darzą go miłością, lecz wkrótce przychodzi stawić mu czoła przeciwnikowi, z którym ma stare porachunki.
Włochy, lata 30. ubiegłego wieku. Za sterami czerwonego samolotu siedzi mężczyzna z głową świni. To słynny as przestworzy, znany jako Porco Rosso czyli Szkarłatny Pirat. Doskonały pilot i otoczony powszechnym szacunkiem bohater, który niezwykle skutecznie zwalcza powietrznych piratów rabujących i porywających ludzi dla okupu. Ci jednak nie pozostają bezczynni. Wynajmują równie utalentowanego pilota, Amerykanina Donalda Curtisa, aby zlikwidował problem, jakim jest Szkarłatny Pilot. Bezlitosny Curtis nie cofnie się przed niczym, żeby wygrać z naszym bohaterem nie tylko pojedynek w przestworzach, ale też rywalizację o względy pewnej pięknej kobiety...

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *