Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie / Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (2004)

  • Gatunek: Familijny Komedia Przygodowy
  • Rok: 2004
  • Czas trwania: 1 godz. 33 min.
  • Tytuł oryginalny: Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
  • Członków Tajemniczej Spółki okrzyknięto bohaterami miasta Coolsville. Na ich cześć zostaje zorganizowana impreza, podczas której dochodzi do ataku potworów.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Raja Gosnell
scenariusz James Gunn
gatunek Familijny / Komedia / Przygodowy
produkcja Kanada / USA
premiera 20 marca 2004 (świat)
boxoffice $181 466 833 na świecie$84 216 833 w USA$97 250 000 poza USA
na podstawie William Hanna (postacie) / Joseph Barbera (postacie)
dystrybucja Warner Bros.
studio Warner Bros. Pictures (przedstawia) / Mosaic Media Group
data produkcji 2004
tytuł oryg. Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
inne tytuły Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie Polska Scooby Doo II: Potwory na gigancie Polska Scooby 2 (tytuł roboczy) USA Scooby Too (tytuł roboczy) Kanada Scooby-Doo 2 (tytuł roboczy) USA Scooby-Doo 2: Monstres en liberté Kanada Scooby-Doo 2 - Les monstres se déchaînent Francja Scooby 2 (tytuł roboczy) USA Scooby Too (tytuł roboczy) USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (tytuł roboczy) USA
Członkowie Mystery Inc. zostają uznani w swoim mieście za bohaterów. Zostali uhonorowani przez oficjalną ceremonię w miejskim muzeum kryminologii (Coolsonian Criminology Museum). Podczas gali ma miejsce wystawa kostiumów wszystkich zdemaskowanych przez nich złoczyńców. Niestety ktoś kto żywi do Scooby'ego i jego przyjaciół wielką nienawiścią próbuje planuje zmienić wszystko. Kostium ducha Pterodaktyla zamienia się w prawdziwego potwora i terroryzuje wszystkich gości. Następnie zjawia się Zły Człowiek w Masce i zrzuca całą odpowiedzialność na naszych bohaterów. Okazuję się, że to dopiero początek. Tajemniczy łotr za pomocą machiny przywołuje do istnienia dawnych wrogów Scooby'ego i przyjaciół. Mystery Inc. Chcąc odzyskać swoją reputację, dobre imię i uratować Coolsville, Scooby-Doo i jego przyjaciele muszą stawić czoła rozwścieczonym potworom i zdemaskować Złego Człowieka w Masce.
Spragniony zemsty Zły Człowiek w Masce knuje szatańską intrygę, w wyniku której mieszkańcy Coolsville padają ofiarą ataku potworów. Wina za spowodowanie tragedii spada na Mystery Inc. Kto rzeczywistości ponosi odpowiedzialność za ten ohydny spisek? Wszelkie ślady wskazują na Jeremiaha "Staruszka" Wicklesa, znanego w przeszłości jako Duch Czarnego Rycerza, którego w przeszłości członkowie grupy zdemaskowali jako przestępcę i wtrącili do więzienia.
Scooby i jego paczka prowadzi dochodznie w sprawie nikczemnego planu Złego Człowieka w Masce, który spragniony zemsty chce przejąć kontrolę nad maszyną produkującą potwory i w ten sposób opanować miasto Coolsville. W wyniku tej intrygi mieszkańcy miasta padają ofiarą ataków potworów, a wina za tragedię spada na Mystery Inc. Ale kto w rzeczywistości ponosi odpowiedzialność za ten ohydny spisek? Wszelkie ślady wskazują na Jeremiaha "Staruszka" Wicklesa, znanego w przeszłości jako Duch Czarnego Rycerza, którego w przeszłości członkowie grupy zdemaskowali jako przestępcę i wtrącili do więzienia.
W miasteczku Coolsville trwa balanga na cześć młodych detektywów: Velmy, Freda i Daphne. W uznaniu dla ich zasług w muzeum kryminologiizostaje otwarta wystawa przebrań wszystkich zdemaskowanych przez nich kiedyś złoczyńców: m.in. Ducha Czarnego Rycerza i Ducha Pterodaktyla. Ale komuś to bardzo przeszkadza...Zamaskowany typ za pomocą piekielnej machiny zmienia kostiumy w prawdziwe potwory i terroryzuje całe miasto! Udaje mu się też przekonać ludzi ,że winę za to ponoszą nasi bohaterowie. Mimo ,że ze strachu trzęsą im się nogi,Scooby i jego pan Shaggy wkraczają do akcji, by ratować przyjaciół!
Gdy potwory szaleją, detektywi wieją. W czasie swoich najnowszych przygód, Scooby i reszta Tajemniczej Spółki stają twarzą w twarz z zamaskowanym przestępcą, który planuje przejęcie miasta Coolsville szerząc zniszczenie za pomocą maszyny, która stwarza takich znanych już przeciwników Tajemniczej Spółki jak Pterodaktyl, Czarny rycerz i tysiącwoltowy duch. W międzyczasie postępom grupy przygląda się uważnie nieustraszona reporterka Heather Jasper-Howe (Alicia Silverstone) wspomagana przez kuratora muzeum (Seth Greek), a pokrzyżować ich plany chce okropny Pan Wickles (Peter Boyle).
Druga część aktorskiej wersji popularnej kreskówki od Hanna-Barbera Productions. Po sukcesach odniesionych w pierwszym filmie Tajemnicza Spółka (Mystery Machine Inc.) cieszy się w Coolsville zasłużonym szacunkiem. Niestety, nie na długo. Podczas uroczystego otwarcia wystawy kostiumów potworów w miejscowym muzeum pojawia się złowieszczy Czarny Rycerz i kradnie wszystkie eksponaty. Spółce nie udaje się przeszkodzić w napadzie - dziennikarze z Coolsville nie zostawiają na wczorajszych bohaterach suchej nitki. Mystery Machine - czyli Daphne, Fred, mądra Velma, gamoniowaty Kudłaty oraz pies Scooby - za wszelką cenę chcą się zrehabilitować w oczach zawiedzionych mieszkańców miasta. Bohaterowie podejmują śledztwo, które doprowadzi ich do odkrycia kolejnej niezwykłej tajemnicy oraz do gniazda najbardziej przerażających potworów.
Scooby, Fred (Freddie Prinze Jr.), Kudłaty (Matthew Lillard), Velma (Linda Cardellini) i Daphne (Sarah Michelle Gellar) pomimo że w poprzedniej części byli rozdzieleni, teraz reaktywowali założenie Tajemniczej Spółki. Tymczasem w Coolsville - ich mieście - otwarte zostaje Muzeum Kryminologii, w którym można oglądać przebrania zdemaskowanych w przeszłości przez Scooby'ego i jego przyjaciół potworów. Zły Człowiek w Masce stoi na drodze sławy Spółki tak wielkiej, że nie da się opisać. Porywa przebrania, ożywia je, a winę zwala na Spółkę. Wszyscy mieszkańcy Coolsville wierzą mu w winę swoich idoli. Potwory terrozują miasto, a "Coolsvillańczycy" każą Spółce się poddać. Ta rozpoczyna śledztwo, którego celem jest złapanie wszystkich potworów, któych już kiedyś złapali, zdemaskowanie Człowiego w Masce i tym samym odzyskanie dawnego, dobrego zdania.
Kolejna część przygód nieustraszonego psa Scooby-Doo i jego spółki. Tym razem zadanie do rozwiązania, które ich czeka będzie o wiele trudniejsze. Wszyscy bardzo dobrze ich znają, wiedzą jakie są ich słabe i mocne punkty. Pewnego dnia, gdy cała spółka przyjeżdża na otwarcie muzeum, nie wiadomo skąd pojawia się Czarny Rycerz, którego już wcześniej pokonali. Kradnie on stroje potworów, dewastując muzeum i ośmieszając przy tym samych niepokonanych jak dotąd pogromców potworów. Scooby i jego przyjaciele muszą się porządnie napocić, by dowiedzieć się kto kryje się pod przebraniem Czarnego Rycerza i w jakim celu ukradł z muzeum stroje potworów...
Druga część fabularnej wersji popularnej kreskówki "Scooby-Doo". Grupa detektywów zwana Tajemniczą Spółką: Fred, Dafne, Velma, Kudłaty i pies Scooby, zostają uznani za bohaterów miasta Spokoville. Na ich cześć zostaje otwarte muzeum kryminologii, w którym znajdują się kostiumy wszystkich potworów które zdemaskowali. Balanga nie trwa długo, bowiem w tajemniczy sposób kostium Pterodaktyla nagle ożywa i atakuje wszystko wokół. Wszyscy mieszkańcy zaczynają podejrzewać detektywów, a detektywi zarzynają podejrzewać o zamieszki jednego ze swoich dawnych wrogów - Jonathana Jacobo. Sprawa bardziej komplikuje się, kiedy terroryzować miasto zaczynają nowe potwory, między innymi: Czarny Rycerz, duch 10.000 woltów, Smolisty potwór i dwa szkielety. Fred, Dafne, Velma, Kudłaty i Scooby muszą za wszelką cenę odkryć, kto ożywia monstra i kto chce doprowadzić do ich porażki.
Po rozwiązaniu zagadki Wyspy Strachów, o czym opowiadała pierwsza część filmu fabularnego, Scooby-Doo i jego przyjaciele zostali uznani za bohaterów, a w swoim rodzinnym miasteczku Coolville stali się niekwestionowanymi gwiazdami. Tam też otwarto pierwszą wystawę, na której pokazano kostiumy wszystkich zdemaskowanych przez ekipę złoczyńców: Ducha Czarnego Rycerza, Ducha Pterodaktyla i Ducha Kapitana Cutlera. Niestety podczas uroczystego otwarcia ekspozycji dochodzi do wypadku. Kostium Pterodaktyla "ożywa" i terroryzuje zaproszonych gości. Jakby tego było mało, o spowodowanie zamieszania zostaje oskarżona drużyna Mystery Inc. - Scooby-Doo i jego przyjaciele: Shaggy, Velma Dinkley, Daphne Blake i Fred Jones.
Aktor Postać
Freddie Prinze Jr. Fred "Freddy" Jones
Sarah Michelle Gellar Daphne Blake
Matthew Lillard Norville "Kudłaty" Rogers
Linda Cardellini Velma Dinkley
Neil Fanning Scoobert "Scooby" Doo
Alicia Silverstone Heather Jasper Howe
Seth Green Patrick Wisely
Peter Boyle Jeremiasz Wickles
Tim Blake Nelson Jonatan Jacobo
C. Ernst Harth Górnik
Kevin Durand Duch czarnego rycerza
Scott McNeil Postać w strasznej masce
Ian Abercrombie Brainiac
Wally Wingert Zielonooki szkielet
Bob Papenbrook Czarny rycerz
Darrell Lee-Izeard Strażnik Muzeum
Ted Kozma Strażnik Muzeum
Ruben Studdard
Dan Joffre Faux Ghost Patron
Karen Holness Keyboardzistka
Aaron Clyke Gitarzysta
Everick Golding Basista
Paul Becker Duch Clowna
Chris Gauthier Fan Daphne
Peter New Fan Daphne
Lou Bollo Strażnik
John Ulmer Strażnik
Cascy Beddow Młody Kudłaty
J.P. Manoux Inteligentny Scooby
Lauren Kennedy Młoda Velma
Ryan Vrba Młody Fred
Emily Tennant Młoda Daphne
Zahf Paroo Ned
Bill Meilen Szofer
Pat O'Brien
Andrew Jackson Facet w aucie
Doron Bell Bębniarz
Karin Konoval Aggie Wilkins
Stephen E. Miller C.L. Magnus
Jeff Tanner Harry Lang
Christopher R. Sumpton Zombie
Morgan Brayton Mullet Nerdette
Lisa Ann Beley Mullet Nerdette
Tara Fynn Mullet Nerdette
Brenna O'Brien Skautka
Paul Jamieson Przestraszony mężczyzna
Andrew McIlroy Inwestor
Colin Foo Inwestor
A.C. Peterson Duch
Richard Dietl Pickle Man / Duch
Tazmanian Devil
Breanna English Tancerka
Richard O'Sullivan Tancerz
Alex Lee Tancerz
Alex Pesusich Tancerz
Leigh Hilary Tancerka
Mary Lou Brien Tancerka
Ferdinand Tocol Tancerz
Andrea Loftus Tancerka
Angie Bell Tancerka
Harj Rai Tancerz
Chantel Hunt Tancerka
Terrence Stone Duch 10000 woltowy
Michael Sorich Smolisty Potwór / Potwór z Waty Cukrowej
Dee Bradley Baker Duch 10000 woltowy / Zombie / Czerwonooki szkielet
Kwesi Ameyaw Meżczyzna w garniturze
Mark Burgess Meżczyzna w garniturze
Joe MacLeod Wrotkarz
Brandon Jay McLaren Wrotkarz
Aaron Ydenberg Wrotkarz
Bradley Gosnell Dziecko na rowerze
Calum Worthy Dziecko na rowerze
Kimani Ray Smith Reporter
Catherine Lough Haggquist Reporter
Ingrid Torrance Reporter
Tiffani Timms Reporter
Nazanin Afshin-Jam Fanka Shaggy'ego
Sandra-Jessica Couturier Fanka Shaggy'ego
Joanne Pesusich Tancerka
Hayley Oakes Tancerka
Michael Brown Członek zespołu Big Brovaz
Cherise Roberts Członek zespołu Big Brovaz
Nadia Shepherd Członek zespołu Big Brovaz
Dion Howell Członek zespołu Big Brovaz
Temi Tayo Aisida Członek zespołu Big Brovaz
John Paul Horsley Członek zespołu Big Brovaz
Victor Formosa Fajny koleś

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *