Między słowami / Lost in Translation (2003)

 • Gatunek: Komedia Melodramat
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 42 min.
 • Tytuł oryginalny: Lost in Translation
 • Podstarzały aktor i młoda dziewczyna nawiązują nić porozumienia podczas pobytu w Tokio, gdzie oboje czują się osamotnieni.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Między słowami / Lost in Translation (2003) to amerykańsko-japoński komediodramat w reżyserii i według scenariusza Sofii Coppoli. Film opowiada o dwóch osobach, które spotykają się w Tokio i nawiązują nietypową więź.

Bohaterowie

Charlotte to młoda mężatka, która wyjechała do Tokio ze swoim mężem, fotografem show-businessu. Charlotte jest zagubiona i samotna w obcym kraju. Brakuje jej kontaktu z mężem, który jest zajęty pracą, a ona czuje się jak intruz w jego świecie.

Bob to amerykański aktor, który przyjechał do Tokio nakręcić reklamę whisky. Bob jest znudzony i wypalony zawodowo. Czuje się jak marionetka w rękach japońskiej produkcji.

Spotkanie

Charlotte i Bob spotykają się przypadkiem w hotelowym barze. Od razu czują między sobą nić porozumienia. Zaczynają rozmawiać, a ich rozmowy są pełne humoru i wzruszeń.

Wspólna podróż

Charlotte i Bob spędzają razem coraz więcej czasu. Razem odwiedzają różne miejsca w Tokio, spacerują po mieście, rozmawiają o życiu i miłości. W międzyczasie coraz bardziej się do siebie przywiązują.

Koniec

Pod koniec filmu Charlotte i Bob muszą rozstać się. Charlotte wraca do domu, a Bob wyjeżdża z Japonii. Pozostają jednak w kontakcie i nadal myślą o sobie.

Tematyka

Między słowami to film o poszukiwaniu siebie i o tym, jak można odnaleźć szczęście w obcym kraju. Film jest również o miłości, która może narodzić się nawet w najmniej oczekiwanym momencie.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Otrzymał liczne nagrody, w tym Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Analiza

Między słowami to film oparty na kontrastach. Charlotte i Bob to dwie zupełnie różne osoby. Charlotte jest młoda i naiwna, a Bob jest dojrzały i doświadczony. Charlotte jest wrażliwa i uczuciowa, a Bob jest cyniczny i wypalony.

Mimo tych różnic, Charlotte i Bob znajdują wspólny język. Potrafią się zrozumieć i wspierać. Ich relacja jest pełna ciepła i wzruszeń.

Film Sofii Coppoli jest również o Japonii. Tokio jest przedstawione jako fascynujące i pełne kontrastów miasto. Miasto jest zarówno piękne, jak i chaotyczne. Jest pełne światła i dźwięków, ale również samotności i alienacji.

Między słowami to film, który porusza wiele ważnych tematów. To film o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu siebie i o tym, jak można odnaleźć szczęście w obcym kraju.

Oto kilka ciekawostek związanych z filmem:

 • Bill Murray za rolę Boba Harrisa otrzymał nominację do Oscara.
 • Scarlett Johansson była zaledwie 17-letnia, gdy grała rolę Charlotte.
 • Film nakręcono w Tokio i Kioto.
 • Wiele scen w filmie było improwizowanych.

Między słowami to film, który warto zobaczyć. To film, który zapada w pamięć i który skłania do refleksji.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Sofia Coppola
scenariusz Sofia Coppola
gatunek Komedia, Melodramat
produkcja USA, Japonia
premiera 29 sierpnia 2003 (Światowa) 20 lutego 2004 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $119 723 856 na świecie$44 585 453 w USA$75 138 403 poza USA
budżet $4 000 000
dystrybucja SPInka
studio Focus Features (przedstawia) / American Zoetrope / Elemental Films /
tytuł oryg. Lost in Translation

Obsada

Aktor Postać
Bob Harris
Charlotte
John
Kelly
Charlie
Piosenkarka jazzowa
Reżyser reklamy
Nao
Instruktor ikebany
Tłumacz Kelly
Agent prasowy
Bambie
Wizażysta
Fotograf
Gitarzysta w Sausalito
Pianista w Sausalito
Agent prasowy
Agent prasowy
Barman w nocnym klubie
Właściciel nocnego klubu
P Chan
Instruktor aerobiku
Przyjaciel Charliego
Kun
Hans
Nobu
Hiromix
Gospodarz programu telewizyjnego
Doktor
Stary człowiek
Pan Valentine
Polityk
Telewizyjna tłumaczka
Carl West
Gość hotelowy z Niemiec
Gość hotelowy z Niemiec
Hiroko
Amerykański biznesmen
Amerykański biznesmen
Konsjerż
Panna Kawasaki
Kobieta Premium Fantasy
Boy hotelowy
Barman w nowojorskim barze
Recepcjonista w szpitalu
Doradca polityka
Doradczyni polityka
Doradczyni polityka
Atrakcyjna biznesmenka
Klient Suntory
Niemiecki gość w hotelu
Lydia Harris
Biznesmen (Steve)

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Między słowami / Lost in Translation (2003) to amerykańsko-japoński komediodramat reżyserski Sofii Coppoli, napisany przez nią i Francisa Forda Coppoli. Film opowiada historię dwojga obcokrajowców, którzy trafiają do Tokio i zakochują się w sobie.

Akcja filmu rozgrywa się w Tokio w 2003 roku. Bob Harris (Bill Murray) to sławny aktor, który przyjechał do Japonii nakręcić reklamę whisky Suntory. Charlotte (Scarlett Johansson) to młoda mężatka, która towarzyszy mężowi, fotografowi Johnowi (Giovanni Ribisi), który pracuje nad książką o Japonii.

Bob i Charlotte są samotni i zagubieni w obcym kraju. Bob jest znudzony i rozczarowany swoim życiem zawodowym. Charlotte jest zdezorientowana i nieszczęśliwa w swoim małżeństwie.

Losy dwojga bohaterów splatają się, gdy zaczynają spotykać się w hotelowym barze. Rozmawiają o swoich życiu, marzeniach i obawach. Wspólne rozmowy i przeżycia sprawiają, że zaczynają się w sobie zakochiwać.

Film Sofii Coppoli to piękna i melancholijna opowieść o miłości, samotności i poszukiwaniu własnego miejsca w życiu. Obraz został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny oraz Złotym Globem za najlepszy film komediowy lub musical.

Opis bohaterów

Bob Harris to sławny aktor, który przeżywa kryzys wieku średniego. Jest znudzony swoim życiem zawodowym i osobistym. W Tokio szuka odmiany i inspiracji.

Charlotte to młoda mężatka, która nie jest szczęśliwa w swoim małżeństwie. Jest zdezorientowana i nie wie, co chce od życia. W Tokio szuka siebie i swojego miejsca w świecie.

Relacja Boba i Charlotte

Relacja Boba i Charlotte jest pełna napięcia i uroku. Bohaterowie są do siebie podobni, ale też różnią się. Bob jest doświadczonym mężczyzną, który wie, czego chce od życia. Charlotte jest młoda i nieśmiała, ale ma w sobie wiele wdzięku i uroku.

Film Sofii Coppoli to subtelna i poetycka opowieść o miłości, która przełamuje różnice kulturowe i językowe. To obraz, który zostaje w pamięci na długo po obejrzeniu.

Ocena filmu

Między słowami to film, który zachwyca pięknymi zdjęciami, melancholijną atmosferą i znakomitymi kreacjami aktorskimi. Bill Murray i Scarlett Johansson stworzyli niezapomniane kreacje, które do dziś są uważane za jedne z najlepszych w ich karierach.

Film Sofii Coppoli to dzieło wyjątkowe, które porusza ważne tematy, takie jak samotność, poszukiwanie sensu życia i miłość. To obraz, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na jego walory artystyczne, ale także dlatego, że może on wiele powiedzieć o nas samych.

Ciekawostki

 • Film był kręcony w Tokio i Kioto.
 • Wiele scen w filmie było improwizowanych.
 • Bill Murray i Scarlett Johansson nie poznali się przed rozpoczęciem zdjęć.
 • Film został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny oraz Złotym Globem za najlepszy film komediowy lub musical.

Podsumowanie

Między słowami to film, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na jego walory artystyczne, ale także dlatego, że może on wiele powiedzieć o nas samych. To obraz, który porusza ważne tematy, takie jak samotność, poszukiwanie sensu życia i miłość.


W świetle neonów i gwarze tokijskich ulic rozgrywa się historia dwóch dusz, które w międzyczasie zgubiły swoje drogi. Bob Harris, niegdyś gwiazda telewizyjna, teraz przemierza Tokio w poszukiwaniu sensu, a nie tylko po to, by nakręcić reklamę. W hotelowym barze, gdzie cisza miesza się z brzękiem miasta, jego spojrzenie spotyka to młode oblicze - Charlotte, żona zajętego fotografa, zagubiona w tłumie własnych myśli. Ich pierwsze spotkanie to tylko początek, subtelne gesty, spojrzenia, zbiegają się w tańcu niezrozumienia, a jednocześnie odkrywania.

Bob, wyrafinowany w swojej prostocie, wyczuwa smutek w oczach Charlotte, która tonie w bezsenności, w tym miasteczku, gdzie czas płynie jak rzeka wbrew ich życzeniom. Ich towarzystwo staje się jak przystań w burzliwym morzu, miejsce, gdzie mogą zanurzyć się w ciszy i zrozumieniu, które wykracza poza granice słów. Między nimi narasta niewypowiedziana więź, głęboka jak nocne niebo nad Tokio.

Charlotte, zafascynowana starzejącym się aktorem, odnajduje w nim mentora, weterana życiowych burz i niespodzianek. Bob, z kolei, odnajduje w niej to, czego od dawna mu brakowało - prostotę, radość odkrywania świata na nowo. Ich wspólne eskapady po mieście stają się nie tylko okazją do poznawania Tokio, ale także do odkrywania samych siebie na nowo, jakby ulice tego miasta ukrywały klucze do zamkniętych drzwi ich serc.

Nawet wśród tłumu i szumu miasta ich ścieżki przecinają się jak promienie słoneczne przebijające się przez chmury. Bob i Charlotte, dwie dusze błądzące po bezdrożach życia, znajdują schronienie w tej nietypowej relacji, która przekracza granice czasu i przestrzeni. Ich drogi mogą być różne, ale los sprawia, że krzyżują się w Tokio, dając im możliwość zatrzymania się na chwilę i spojrzenia w głąb siebie nawzajem.

W świetle japońskich latarni i pod koronami drzew sakur, Bob i Charlotte odnajdują swoje miejsce w tym świecie pełnym kontrastów i niespodzianek. Ich przyjaźń rozwija się niczym kwiat wiosną, delikatnie, ale z siłą, która przetrwa nawet najcięższe burze. Między słowami, w tych drobnych gestach i spojrzeniach, tkwi esencja tego, co prawdziwe i ważne w życiu.


W gąszczu neonów i gwaru ulic Tokio rozgrywa się opowieść dwóch dusz, które zagubiły się po drodze. Bob Harris, dawniej lśniąca gwiazda telewizyjna, teraz podąża ulicami miasta, szukając znaczenia, nie tylko dla nakręcenia kolejnej reklamy. W hotelowym barze, gdzie cisza miesza się z hałasem miasta, jego spojrzenie spotyka to młode oblicze - Charlotte, żona zabieganego fotografa, wplątana w labirynt własnych myśli. Ich pierwsze spotkanie to jedynie początek, delikatne gesty, spojrzenia, splecione w tańcu niedopowiedzeń, a zarazem odkrywania.

Bob, zrównoważony w swojej prostocie, wyczuwa smutek w oczach Charlotte, która tonie w bezsenności, w tym miasteczku, gdzie czas płynie nieubłaganie, jak strumień wbrew ich życzeniom. Ich towarzystwo staje się jak schronienie w burzliwym oceanie, miejsce, gdzie mogą zanurzyć się w ciszy i zrozumieniu, które przenika granice mowy. Między nimi narasta nieuchwytna więź, głęboka jak ciemność nocna nad Tokio.

Charlotte, zafascynowana starzejącym się aktorem, znajduje w nim przewodnika, weterana życiowych zawirowań i niespodzianek. Bob, z kolei, odnajduje w niej to, czego od dawna mu brakowało - prostotę, radość odkrywania świata na nowo. Ich wspólne wędrówki po mieście stają się nie tylko okazją do odkrywania uroków Tokio, ale także do poznawania samych siebie na nowo, jakby ulice tego miasta skrywały klucze do zamkniętych drzwi ich serc.

Nawet w gąszczu tłumu i szumu miasta ich drogi przecinają się jak promienie słoneczne przebijające się przez chmury. Bob i Charlotte, dwie dusze wędrujące po zakamarkach życia, znajdują ukojenie w tej wyjątkowej relacji, która wykracza poza ramy czasu i przestrzeni. Ich trajektorie mogą być odmienne, ale los sprawia, że spotykają się w Tokio, dając im okazję na chwilę zatrzymania się i spojrzenia w głąb siebie nawzajem.

W blasku japońskich lampionów i pod koronami kwitnących drzew sakur, Bob i Charlotte odnajdują swoje miejsce w tym świecie pełnym kontrastów i niespodzianek. Ich przyjaźń kwitnie niczym kwiat wiosenny, delikatnie, ale z mocą, która przetrwa nawet najtrudniejsze burze. Między słowami, w tych drobnych gestach i spojrzeniach, tkwi istota tego, co prawdziwe i istotne w życiu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *