48 godzin / 48 Hrs. (1982)

 • Gatunek: Komedia Sensacyjny
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 36 min.
 • Tytuł oryginalny: 48 Hrs.
 • Jack Cates ma dwie doby na schwytanie groźnego przestępcy.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

48 godzin (ang. 48 Hrs.) to amerykański film sensacyjny z 1982 roku w reżyserii Waltera Hilla. Film opowiada o dwóch policjantach, którzy muszą współpracować, aby złapać uciekiniera z więzienia.

Fabuła

Film rozpoczyna się od ucieczki z więzienia groźnego przestępcy Alberta Ganza (James Remar). Ganz ucieka z pomocą swojego kompana Billy’ego Niedźwiedzia (Sonny Landham).

Jack Cates (Nick Nolte), policjant z wydziału zabójstw, jest zmuszony współpracować z Reggiem Hammondem (Eddie Murphy), drobnym przestępcą, który jest jedyną osobą, która może pomóc w złapaniu Ganza. Cates ma 48 godzin, aby znaleźć Ganza, zanim ten ucieknie z miasta.

Cates i Hammond nie mogą się dogadać. Cates jest surowym i zdyscyplinowanym policjantem, podczas gdy Hammond jest rozrywkowym i nieodpowiedzialnym przestępcą. Pomimo różnic, muszą nauczyć się współpracować, aby złapać Ganza.

W trakcie śledztwa Cates i Hammond odkrywają, że Ganz planuje napad na bank. Muszą powstrzymać go, zanim będzie za późno.

Postacie

 • Jack Cates to doświadczony policjant z wydziału zabójstw. Jest surowy i zdyscyplinowany, ale też sprawiedliwy i oddany swojej pracy.
  [Image of Nick Nolte jako Jack Cates w filmie 48 godzin]

 • Reggie Hammond to drobny przestępca, który jest jedyną osobą, która może pomóc Catesowi w złapaniu Ganza. Jest rozrywkowym i nieodpowiedzialnym mężczyzną, ale też inteligentnym i sprytnym.

 • Albert Ganz to groźny przestępca, który uciekł z więzienia. Jest brutalny i bezwzględny, nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

 • Billy Niedźwiedź to indiański kompan Ganza. Jest lojalnym i oddanym przyjacielem, ale też niebezpiecznym i brutalnym człowiekiem.

Motywacje

Motywacją Catesa jest złapanie Ganza i powstrzymanie go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Jest to jego obowiązek jako policjanta, ale też osobista sprawa. Cates nienawidzi Ganza i chce go ukarać za to, co zrobił.

Motywacją Hammonda jest wyrwanie się z więzienia. Wie, że Ganz go zabije, jeśli go znajdzie. Hammond chce przeżyć i zacząć nowe życie.

Motywacją Ganza jest zemsta na Catesie. Ganz uważa, że Cates jest odpowiedzialny za jego aresztowanie. Chce go zabić i udowodnić, że jest silniejszy.

Temat

Tematem filmu jest współpraca. Cates i Hammond muszą nauczyć się współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. Jest to trudne zadanie, ponieważ są bardzo różni od siebie. Jednak ostatecznie udaje im się pokonać swoje różnice i współpracować, aby złapać Ganza.

Film 48 godzin jest klasycznym filmem sensacyjnym, który do dziś cieszy się dużą popularnością. Jest to zabawny i ekscytujący film, który oferuje wiele akcji i humoru. Film jest również ważną częścią historii kina, ponieważ zapoczątkował trend filmów buddy cop, w których dwaj policjanci o różnych osobowościach muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel.

Ocena

Film 48 godzin otrzymał pozytywne recenzje od krytyków. Został uznany za zabawny, ekscytujący i inteligentny. Film był również sukcesem komercyjnym, przynosząc ponad 100 milionów dolarów w kasie.

Film 48 godzin jest godny polecenia wszystkim fanom filmów sensacyjnych i komediowych. Jest to zabawny i ekscytujący film, który oferuje wiele akcji i humoru.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Walter Hill
scenariusz Larry Gross / Roger Spottiswoode / więcej...
gatunek Komedia / Sensacyjny
produkcja USA
premiera 8 grudnia 1982 (świat)
boxoffice $78 868 508 w USA
studio Paramount Pictures (przedstawia) / Lawrence Gordon Productions
data produkcji 1982
tytuł oryg. 48 Hrs.
inne tytuły 48 godzin Polska 48 Hours (alternatywna pisownia) USA Forty Eight Hours (alternatywna pisownia) USA 48 Hours (alternatywna pisownia) USA 48 Hrs. (alternatywna pisownia) USA Forty Eight Hours (alternatywna pisownia) USA

Obsada

Aktor Postać
Jack Cates
Reggie Hammond
Elaine Marshall
Kapitan Haden
Albert Ganz
Kelly Luther
Billy Bear
Ben Kehoe
Rosalie
Detektyw Algren
Lisa
Vanzant
Strażnik więzienny
Strażnik więzienny
Strażnik więzienny
Tancerka Vromana
Stary gliniarz
Duży gliniarz
Chudy gliniarz
Młody gliniarz
Kowboj barman
Członek gangu
Tańcząca kowbojka
Tancerka Vromana
Członek kapeli u Vromana
Strażnik gangu drogowego
Strażnik gangu drogowego
Strażnik gangu drogowego
Indiańska prostytutka
Dziewczyna w barze
Policjant z bronią
Ochroniarz
Pracownik stacji benzynowej
Frizzy
Zespół u Vromana
Sierżant na służbie
Prostytutka
Prostytutka
Bob
Policjantka
Ruth
Tajniak
Candy
Sally
Casey
Leroy
Henry Wong
Barman
Dziewczyna w barze
Stały klient Torchy'ego
Stały klient Torchy'ego
Stały klient Torchy'ego
Policjant na patrolu
Policjant na patrolu
Detektyw
Parkingowy
Przesłuchujący
Detektyw
Kowboj
Członek zespołu u Vromana
Pasażerka na stacji metra
Członek kapeli u Vromana
Członek kapeli u Vromana

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *