48 godzin / 48 Hrs. (1982)

  • Gatunek: Komedia Sensacyjny
  • Rok: 1982
  • Czas trwania: 1 godz. 36 min.
  • Tytuł oryginalny: 48 Hrs.
  • Jack Cates ma dwie doby na schwytanie groźnego przestępcy.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Walter Hill
scenariusz Larry Gross / Roger Spottiswoode / więcej...
gatunek Komedia / Sensacyjny
produkcja USA
premiera 8 grudnia 1982 (świat)
boxoffice $78 868 508 w USA
studio Paramount Pictures (przedstawia) / Lawrence Gordon Productions
data produkcji 1982
tytuł oryg. 48 Hrs.
inne tytuły 48 godzin Polska 48 Hours (alternatywna pisownia) USA Forty Eight Hours (alternatywna pisownia) USA 48 Hours (alternatywna pisownia) USA 48 Hrs. (alternatywna pisownia) USA Forty Eight Hours (alternatywna pisownia) USA
Jack Cates (Nick Nolte) jest jedynym policjantem, który ocalał ze strzelaniny z poszukiwanym mordercą (James Remar). Cates ma 48 godzin, żeby złapać przestępcę. Do pomocy "wypożycza" z więzienia Reggie Hammonda (Eddie Murphy), czarnoskórego złodzieja, który ukradł bandycie pieniądze i teraz obawia się o swoje życie, ma zatem solidną motywację, żeby pomóc policji. Bohaterowie mają dwie doby na schwytanie mordercy policjantów.
Z więzienia stanowego ucieka niebezpieczny przestępca Ganz (James Remar). Policyjny detektyw Jack Coates (Nick Nolte) domyśla się, iż uciekinier będzie chciał odnaleźć ukryty łup, pochodzący z ostatniego napadu. Wyciąga zza kratek partnera Ganza, drobnego oszusta Jacka Hammonda (Eddie Murphy), i przemocą nakłania go, by pomógł mu w ujęciu groźnego zbiega. Początkowo partnerzy czują do siebie niechęć, jednak gdy nawzajem ratują sobie życie, nawiązuje się między nimi nić przyjaźni...
Detektyw Jack Cates (Nick Nolte) i zwolniony warunkowo więzień Reggie Hammond (Eddie Murphy) mają dwie doby na wytropienie i unieszkodliwienie pary niebezpiecznych bandytów, którzy zbiegli z aresztu i grasują w chińskiej dzielnicy San Francisco. Groźny przestępca Albert Ganz i jego indiański partner Billy Bear muszą przeczekać weekend. Chcą zdobyć pół miliona dolarów. Pochodzące z napadu pieniądze ponownie trafiły do banku i można je odebrać dopiero w poniedziałek rano.
Podczas robót więziennych, w brawurowy sposób zostaje oswobodzony jeden ze skazanych. Jest nim Albert Ganz, jego wybawcą jest wysoki Indianin Billy Bear. Podczas ucieczki zabijają oni dwójkę strażników i przy okazji umożliwiają ucieczkę pozostałym więźniom. Albert zabija jednego ze swych dawnych wspólników, a następnie porywa dziewczynę Luthera, który jest mu winien forsę. Jeśli do poniedziałku Luther nie odda kasy to dziewczyna zginie. Kiedy policjanci wpadają na ślad Ganza, myślą że jest on pospolitym złodziejaszkiem. Podczas próby aresztowania ginie dwóch policjantów, a przy życiu zostaje jedynie Jack Cates. Jack fałszując dokumenty uwalnia na 48 godzin Reggiego Hammonda, który obiecał mu pomoc w ujęciu Ganza. Hammond siedzi również za napad z bronią w ręku i teraz może być następnym celem dla Alberta, dlatego decyduje się pomóc bezkompromisowemu glinie. Czy obcesowy policjant, który nie może się zgodzić nawet z własną dziewczyną i drobny złodziejaszek, który myśli, że chodząc w drogim garniturze cały świat będzie mu się kłaniał, są w stanie w ciągu dwóch dni dorwać groźnych przestępców? Czy wspólny cel jest w stanie przesłonić różnice jakie dzielą tych dwoje, jakże odmiennych ludzi? Tymczasem mordercy nie próżnują ...
Z więzienia stanowego podczas prac w polu, dzięki pomocy Indianina Billy Beara (Sonny Landham) ucieka jeden z groźnych przestępców - Albert Ganz (James Remar). Podczas ucieczki przestępca zabija dwóch strażników więziennych. Ganz porywa dziewczynę Luthera (David Patrick Kelly), ponieważ ten jest mu winny pieniądze i grozi, że jeżeli nie odda jego własności do poniedziałku zabije dziewczynę. Policja wpada na ślad Ganza myśląc jednak, że to zwykły złodziej. Podczas próby aresztowania ginie dwóch policjantów. Z akcji wychodzi cało tylko Jack Cates (Nick Nolte). Jack postanawia go złapać, a do pomocy wyciąga z więzienia, drobnego oszusta Reggie'go Hammonda (Eddie Murphy). Który ukradł kiedyś pieniądze Ganzowi i obawia się o swoje życie, dlatego pomaga mu w poszukiwaniach. Reggi i Jack maja 48 godzin na złapanie Ganza.
Eddie Murphy i Nick Nolte jako niezwykły duet w zabawnej komedii sensacyjnej Waltera Hilla. Jack Cates (Nick Nolte) pracuje jako detektyw w San Francisco. Jego nowe zlecenie jest bardzo niebezpieczne. Jack, aby dopaść dwóch złoczyńców musi liczyć na pomoc jednego z ich znajomych, który właśnie odsiaduje wyrok. Jest nim Reggie Hammond (Eddie Murphy). Niestety jednak panowie od samego początku nie mogą znaleźć wspólnego języka, a czasu jest coraz mniej, bowiem Jack na wykonanie zadania ma zaledwie 48 godzin.
Niebezpieczny przestępca Albert Ganz (James Remar) ucieka z więzienia stanowego. Detektyw Jack Coates (Nick Nolte) jest zdania, że złoczyńca będzie próbował odnaleźć łup w wysokości pół miliona dolarów pochodzący z jego ostatniego napadu. Aby go dopaść, decyduje się na desperacki krok. Wyciąga z więzienia partnera Ganza, drobnego oszusta Jacka Hammonda (Eddie Murphy) i nakłania go do współpracy. Mężczyźni mają dwie doby na wytropienie i unieszkodliwienie groźnego bandyty. 
Aktor Postać
Nick Nolte Jack Cates
Eddie Murphy Reggie Hammond
Annette O'Toole Elaine Marshall
Frank McRae Kapitan Haden
James Remar Albert Ganz
David Patrick Kelly Kelly Luther
Sonny Landham Billy Bear
Brion James Ben Kehoe
Kerry Sherman Rosalie
Jonathan Banks Detektyw Algren
Greta Blackburn Lisa
James Keane Vanzant
Loyd Catlett Strażnik więzienny
B.G. Fisher Strażnik więzienny
Reid Cruickshanks Strażnik więzienny
Ola Ray Tancerka Vromana
Jim Haynie Stary gliniarz
Ned Dowd Duży gliniarz
Bill Dearth Chudy gliniarz
Todd Allen Młody gliniarz
Peter Jason Kowboj barman
Luis Contreras Członek gangu
Suzanne M. Regard Tańcząca kowbojka
Bjaye Turner Tancerka Vromana
Kevin O'Neal Członek kapeli u Vromana
Bennie E. Dobbins Strażnik gangu drogowego
Walter Scott Strażnik gangu drogowego
W.T. Zacha Strażnik gangu drogowego
Begonya Plaza Indiańska prostytutka
Angela Robinson Witherspoon Dziewczyna w barze
Gary Pettinger Policjant z bronią
J. Wesley Huston Ochroniarz
Dave Moordigian Pracownik stacji benzynowej
Tara King Frizzy
The Bus Boys Zespół u Vromana
Michael D. Jones
R.D. Call Sierżant na służbie
Gloria Gifford Prostytutka
Brenda Venus Prostytutka
Matt Landers Bob
Sandy Martin Policjantka
Clare Nono Ruth
Jon St. Elwood Tajniak
Olivia Brown Candy
Denise Crosby Sally
Margot Rose Casey
Clint Smith Leroy
John Hauk Henry Wong
Jack Lightsy Barman
Marquerita Wallace Dziewczyna w barze
Rock A. Walker Stały klient Torchy'ego
John Dennis Johnston Stały klient Torchy'ego
Nick Dimitri Stały klient Torchy'ego
Chris Mulkey Policjant na patrolu
Bill Cross Policjant na patrolu
Jack Thibeau Detektyw
Marcelino Sánchez Parkingowy
Bob Yanez Przesłuchujący
Steven G. Felix
Bob Harks Detektyw
Vic Johnson
David LeBell Kowboj
Kevin O'Neal Członek zespołu u Vromana
Erika Pearson Pasażerka na stacji metra
Brian O'Neal Członek kapeli u Vromana
Gus Loundermon Członek kapeli u Vromana

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *