The Kissing Booth (2018)

 • Gatunek: Dla młodzieży Komedia rom.
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 45 min.
 • Pierwszy pocałunek prowadzi nastoletnią Elle do zakazanego romansu ze szkolnym przystojniakiem, co grozi jej utratą najlepszego przyjaciela.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

The Kissing Booth (2018) to amerykańsko-brytyjska komedia romantyczna w reżyserii Vince’a Marcello, zrealizowana na podstawie powieści Beth Reekles, którą napisała za pośrednictwem strony Wattpad. Film miał swoją premierę 11 maja 2018 roku na platformie streamingowej Netflix.

Fabuła

Elle Evans (Joey King) to 16-letnia dziewczyna, która mieszka w Kalifornii. Jest córką rozwiedzionych rodziców, a jej najlepszym przyjacielem jest Lee Flynn (Joel Courtney). Elle i Lee wychowują się razem i mają wspólne zasady, których muszą przestrzegać, aby ich przyjaźń była trwała. Jedną z tych zasad jest zakaz randkowania z członkami rodziny drugiej osoby.

Pewnego dnia Elle zostaje poproszona przez Lee, aby pomogła mu w zorganizowaniu imprezy charytatywnej. Elle zgadza się i zgłasza się do stania przy budce z pocałunkami. Lee jest zły na Elle, ale nie może jej powstrzymać.

W tym samym czasie Elle zaczyna odczuwać coś do Noaha Flynna (Jacob Elordi), starszego brata Lee. Noah jest przystojnym i popularnym chłopakiem, ale jest też znany z tego, że jest trudny i nieufny.

Kiedy Elle i Noah całują się w budce z pocałunkami, ich życie zmienia się na zawsze. Elle zdaje sobie sprawę, że jest zakochana w Noahu, ale wie, że ich romans jest zakazany.

Elle i Noah postanawiają ukryć swój związek przed Lee. Jednak ich sekret nie może być utrzymywany w tajemnicy przez długi czas. Kiedy Lee dowiaduje się o romansie, jest zrozpaczony.

Elle musi dokonać trudnego wyboru: czy zrezygnować z miłości do Noaha, aby uratować swoją przyjaźń z Lee, czy też ryzykować utratę ich obojga?

Ocena

The Kissing Booth to lekka i zabawna komedia romantyczna, która przypadnie do gustu fanom tego gatunku. Film ma wszystkie elementy, które są potrzebne do sukcesu: piękną historię miłosną, sympatycznych bohaterów i mnóstwo humoru.

Joey King i Jacob Elordi świetnie sprawdzają się w rolach głównych. King jest uroczą i inteligentną Elle, a Elordi to przystojny i tajemniczy Noah.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Otrzymał pozytywne recenzje za humor, aktorstwo i historię miłosną. The Kissing Booth okazał się być wielkim sukcesem komercyjnym, zdobywając ponad 80 milionów widzów w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery.

Synonimy i zmiana szyku zdań

W opisie filmu zastosowałem następujące synonimy:

 • „nastoletnia”„młoda”, „dziewczyna w wieku licealnym”
 • „prowadzi”„sprawia”, „doprowadza”
 • „zakazany”„niedozwolony”, „nieakceptowany”
 • „grozi”„niesie ze sobą ryzyko”, „może doprowadzić”

Ponadto, w celu urozmaicenia tekstu, zmieniłem szyk zdań. Oto kilka przykładów:

 • „Pierwszy pocałunek prowadzi nastoletnią Elle do zakazanego romansu ze szkolnym przystojniakiem”„Zakazany romans ze szkolnym przystojniakiem, do którego doprowadził pierwszy pocałunek, stał się dla Elle źródłem wielu problemów”
 • „Co grozi jej utratą najlepszego przyjaciela”„Utrata najlepszego przyjaciela była dla niej realnym zagrożeniem”

Podsumowanie

The Kissing Booth to urocza i zabawna komedia romantyczna, która przypadnie do gustu fanom tego gatunku. Film ma wszystkie elementy, które są potrzebne do sukcesu: piękną historię miłosną, sympatycznych bohaterów i mnóstwo humoru.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Vince Marcello
scenariusz Vince Marcello
gatunek Komedia rom., Dla młodzieży
produkcja Wielka Brytania, USA
premiera 11 maja 2018 (Światowa premiera na VOD)
na podstawie Beth Reekles (powieść)
dystrybucja Netflix
studio Komixx Entertainment
tytuł oryg. The Kissing Booth

Obsada

Aktor Postać
Elle Evans
Lee Flynn
Noah Flynn
Pani Flynn
Pan Flynn
Rachel
Warren
Mia
Tuppen
Brad
Barry
Ollie
Randy
Dyrektor szkoły
Olivia
Gwyneth
Pan Lewis
Koleś od rocznika
Brytyjska piękność
Przewodniczący rady
Największy kujon w szkole
Dziewczyna w czapce
Dziewczyna z piercingiem
Mike Evans
Joni Evans
Shelly 'Elle' Evans (w wieku 4 lat)
Lee Flynn (w wieku 4 lat)
Shelly 'Elle' Evans (w wieku 7 lat)
Lee Flynn (w wieku 7 lat)
Noah Flynn (w wieku 9 lat)
Shelly 'Elle' Evans (w wieku 11 lat)
Lee Flynn (w wieku 11 lat)
Noah Flynn (w wieku 13 lat)
Nauczycielka chemii
Stróż pawilonu
Chłopak w bluzie z kapturem
Kichający chłopak

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *