I tak cię kocham / The Big Sick (2017)

  • Gatunek: Komedia rom.
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 59 min.
  • Tytuł oryginalny: The Big Sick
  • Para zmaga się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi, w miarę umacniania się związku.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

I tak cię kocham to amerykański komediodramat romantyczny z 2017 roku wyreżyserowany przez Michaela Showaltera, napisany przez Emily V. Gordon i Kumaila Nanjianiego. W rolach głównych występują Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter i Ray Romano.

Film opowiada historię Kumaila Nanjianiego, młodego stand-upera pochodzenia pakistańskiego, który spotyka Emily Gordon, amerykańską studentkę literatury. Młodzi ludzie zakochują się od pierwszego wejrzenia, ale ich związek zostaje wystawiony na próbę przez różnice kulturowe i rodzinne.

Kumail pochodzi z konserwatywnej rodziny pakistańskiej, która oczekuje, że ożeni się z muzułmanką. Emily z kolei jest nowoczesną dziewczyną, która nie wierzy w tradycyjne małżeństwa.

Mimo przeciwności losu, Kumail i Emily walczą o swoją miłość. W miarę upływu czasu uczą się rozumieć i akceptować siebie nawzajem.

Fabuła

Film zaczyna się od spotkania Kumaila i Emily w Chicago. Kumail jest komikiem stand-upowym, który występuje w klubie komediowym. Emily jest studentką literatury, która jest z przyjaciółmi w klubie, aby zobaczyć występ Kumaila.

Kumail i Emily od razu się do siebie zbliżają. Mają ze sobą wiele wspólnego, w tym poczucie humoru i miłość do sztuki. Po występie Kumaila, para spędza razem noc.

Następnego dnia, Kumail dowiaduje się, że jego rodzice przylecieli z Pakistanu, aby go odwiedzić. Kumail jest przerażony, ponieważ jego rodzice nie znają Emily i nie akceptują jej, ponieważ jest białą Amerykanką.

Kumail próbuje ukryć przed rodzicami, że spotyka się z Emily. Jednak jego rodzice szybko się o tym dowiadują i są wściekli. Kumail jest zmuszony do zerwania z Emily, aby uszczęśliwić swoich rodziców.

Emily jest zdruzgotana zerwaniem z Kumailem. Nie rozumie, dlaczego on zerwał z nią, ponieważ byli tak zakochani.

Kilka miesięcy później, Kumail dowiaduje się, że Emily zachorowała na sepsę i jest w śpiączce. Kumail jest załamany, ponieważ nie wie, co się stanie z Emily.

Kumail postanawia odwiedzić Emily w szpitalu. Tam opowiada jej o swojej miłości do niej i prosi ją, aby się obudziła.

Emily budzi się ze śpiączki i jest szczęśliwa, że ​​widzi Kumaila. Kumail i Emily postanawiają walczyć o swoją miłość, pomimo przeciwności losu.

Motywy

Miłość i różnice kulturowe

Jednym z głównych motywów filmu jest miłość i różnice kulturowe. Kumail i Emily pochodzą z różnych kultur i mają różne wartości. Ich związek jest wystawiony na próbę przez te różnice.

Kumail jest muzułmaninem z konserwatywnej rodziny. Jego rodzice oczekują, że ożeni się z muzułmanką. Emily jest amerykańską białą kobietą, która nie wierzy w tradycyjne małżeństwa.

Mimo tych różnic, Kumail i Emily zakochują się od pierwszego wejrzenia. Uczą się rozumieć i akceptować siebie nawzajem, pomimo różnic kulturowych.

Rodzina i miłość

Innym ważnym motywem filmu jest rodzina i miłość. Kumail i Emily muszą zmierzyć się z oczekiwaniami swoich rodzin.

Kumailowi rodzice nie akceptują Emily, ponieważ jest ona białą Amerykanką. Emily z kolei jest zmartwiona, że jej rodzice nie będą zadowoleni z jej związku z muzułmaninem.

Kumail i Emily muszą znaleźć sposób na pogodzenie miłości do swoich rodzin z miłością do siebie nawzajem.

Humor

Film jest również zabawny. Kumail jest komikiem stand-upowym, więc film zawiera wiele zabawnych momentów. Humor pomaga złagodzić napięcie związane z różnicami kulturowymi i rodzinnymi.

Odbiór

Film został pozytywnie przyjęty przez krytyków i publiczność. Został nominowany do wielu nagród, w tym do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Podsumowanie

I tak cię kocham to wzruszająca i zabawna komedia romantyczna. Film opowiada historię miłości dwojga ludzi

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Michael Showalter
scenariusz Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon
gatunek Komedia rom.
produkcja USA
premiera 20 stycznia 2017 (Światowa) 5 stycznia 2018 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $56 411 585 na świecie$42 873 127 w USA$13 538 458 poza USA
budżet $5 000 000
dystrybucja Gutek Film
studio Apatow Productions / FilmNation Entertainment
tytuł oryg. The Big Sick

Obsada

Aktor Postać
Kumail
Emily
Beth
Terry
Azmat
Sharmeen
Naveed
CJ
Mary
Chris
Khadija
Pielęgniarka Judy
Andy Dodd
Sam Highsmith
Fatima
Jessie
Zubeida
Yazmin
Denise
Pielęgniarka Bette
Dr Wright
Dr Cunningham
Dr Whelan
Dr Spellman
Dr Platt
Dr Lewin
Sumera
Krzyczący rasista
Tina, matka Khadiji
Farhan, ojciec Khadiji
Kasjer w fast foodzie
Osoba w poczekalni
Osoba w poczekalni
Osoba w poczekalni
Osoba w poczekalni
Osoba w poczekalni
Osoba w poczekalni
Imprezowiczka
Imprezowiczka
Imprezowicz
Imprezowicz
Bob Dalavan
Chłopak w restauracji
Chrissy

Zdjęcia

Alternatywne opisy

I tak cię kocham / The Big Sick (2017) to amerykański komediodramat romantyczny z 2017 roku wyreżyserowany przez Michaela Showaltera, napisany przez Emily V. Gordon i Kumaila Nanjianiego. W rolach głównych Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano, Adeel Akhtar i Anupam Kher. Film jest luźno oparty na prawdziwej historii Emily V. Gordon i Kumaila Nanjianiego, którzy pobrali się w 2007 roku.

Opowieść o miłości i kulturowych różnicach

Film rozpoczyna się od spotkania Kumaila i Emily w komediowym klubie w Chicago. Oboje są z różnych światów: Kumail jest młodym komikiem pochodzenia pakistańskiego, a Emily jest wykształconą białą dziewczyną z dobrego domu. Mimo różnic, od razu czują do siebie wzajemną sympatię.

Ich związek rozwija się szybko, ale szybko okazuje się, że dzielące ich różnice kulturowe mogą stanowić poważne wyzwanie. Kumail pochodzi z konserwatywnej rodziny, która oczekuje, że poślubi Pakistańczyczkę. Emily natomiast jest niezależną kobietą, która nie chce się podporządkowywać żadnym utartym schematom.

Wyzwania i przeszkody

Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy Kumail dostaje propozycję pracy w Los Angeles. Emily postanawia go zawieźć i zostać z nim na dłużej. Niestety, wkrótce po przyjeździe do Los Angeles Kumail zatruwa się salmonellą. Jest w tak ciężkim stanie, że zapada w śpiączkę.

W tym czasie Emily musi radzić sobie z opieką nad Kumailem i jego rodziną, która przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby go odwiedzić. Rodzice Kumaila są zszokowani tym, że ich syn spotyka się z białą dziewczyną. Nie chcą zaakceptować Emily i robią wszystko, aby ją rozdzielić.

Miłość zwycięża

Mimo wielu przeszkód, miłość Kumaila i Emily okazuje się silniejsza. Gdy Kumail budzi się ze śpiączki, oboje zdają sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć. Decydują się zawalczyć o swój związek, bez względu na to, co powiedzą ich rodziny.

Film kończy się happy endem. Kumail i Emily pokonują wszystkie przeszkody i stają się małżeństwem. Ich historia to dowód na to, że miłość jest w stanie pokonać wszystko, nawet różnice kulturowe.

Komedia z sercem

„I tak cię kocham” to ciepła i zabawna historia o miłości, która pokonuje wszystko. Film jest pełen humoru i wzruszających momentów. Dzięki świetnej obsadzie i wciągającej fabule, „I tak cię kocham” to film, który zapada w pamięć.

Oceny i nagrody

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę. Otrzymał m.in. nagrodę publiczności na MFF w Locarno oraz cztery nominacje do Złotych Globów. Zdobył również nagrodę Emmy za najlepszy scenariusz adaptowany.

Podsumowanie

„I tak cię kocham” to zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która pokonuje wszystko. Film jest świetnie zrealizowany i pełen humoru. Dzięki temu, jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów komedii romantycznych.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *