Wojna domowa / Easy Virtue (2008)

  • Gatunek: Komedia obycz.
  • Rok: 2008
  • Czas trwania: 1 godz. 37 min.
  • Tytuł oryginalny: Easy Virtue
  • Młody Brytyjczyk przyjeżdża do domu z nową żoną, Amerykanką Laritą. Niezależna, wyzwolona kobieta nie podoba się matce Johna.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Stephan Elliott
scenariusz Stephan Elliott / Sheridan Jobbins
gatunek Komedia obycz.
produkcja Kanada / Wielka Brytania
premiera 8 września 2008 (świat)
boxoffice $18 463 793 na świecie$2 656 784 w USA$15 807 009 poza USA
na podstawie Noel Coward (sztuka)
dystrybucja Best Film
studio BBC Films (współudział) / Ealing Studios / Endgame Entertainment (współudział) /
data produkcji 2008
tytuł oryg. Easy Virtue
inne tytuły Wojna domowa Polska Un Mariage de rêve Francja
Młody John Whittaker (Ben Barnes) przyjeżdża do rodzinnego domu w Anglii by przedstawić swojej rodzinie żonę, Laritę (Jessica Biel). Nie podoba się ona jednak jego matce (Kristin Scott Thomas), która u boku syna widziałaby ułożoną dziewczynę z brytyjskiej arystokracji, zamiast dwukrotnie zamężnej, ścigającej się zawodowo Amerykanki. Jej głośny sposób bycia, cięty język i niezwykła uroda wnosi do posiadłości Whittakerów powiew świeżości, który nie podoba się pani Whittaker, ale przypada do gustu panu Whittakerowi, tajemniczemu ojcu Johna (Colin Firth), który nie przejawiał do tej pory najmniejszych oznak zainteresowania rodziną. Teściowa i synowa będą stosowały nie zawsze eleganckie środki, by nawet w drobnych kwestiach postawić na swoim.
Romantyczna komedia o towarzyskiej „wojnie“ pomiędzy chłodną i stonowaną angielską teściową a amerykańską pełną wdzięku i blasku synową. Błyskotliwe dialogi, cięte riposty i zderzenie odmiennych kultur to gwarancja doskonałej zabawy.
John powraca do rodzinnego domu z nowo poślubioną żoną. Nawet nie przypuszcza, jaką wojnę domową wywoła pojawienie się wyzwolonej Amerykanki w murach rezydencji lekko skostniałej brytyjskiej arystokracji. Larita nie tylko nie będzie chciała podporządkować się regułom narzuconym przez panią domu, ale z upodobaniem nie pozostanie dłużna wszystkim złośliwościom ze strony teściowej. Po drodze John dowie się kilku szczegółów z życia swojej żony, o których wcześniej nie miał pojęcia, a ona, że jedyne wsparcie, jakie może otrzymać w tej rodzinie, da jej wycofany dotąd z życia teść.
John Whittaker (Ben Barnes), chłopak z zamożnej angielskiej rodziny, zakochuje się i bierze ślub z piękną, niezależną Amerykanką Laritą (Jessica Biel). Postanawia zapoznać swoją żonę z całą familią i pokazać posiadłość, na której dorastał. Na miejscu nie czeka ich zbyt radosne powitanie. Ojciec (Colin Firth)  jest zauroczony młodą kobietą i od dawna przestał obchodzić go otaczający świat. Dwie siostry, bezowocnie starające się wyjść za mąż, również niezbyt ciepło podchodzą do zachwycającej Amerykanki, która potrafi oczarować każdego mężczyznę. Matka (Kristin Scott Thomas), zgorzkniała konserwatystka, kpi z synowej, nazywając ją „lafiryndą”. Czy w obliczu kompletnego braku wsparcia młode małżeństwo ma szanse przetrwania?
John Whittaker (Ben Barnes) ma zamiar przedstawić rodzicom swoją ukochaną, którą poślubił. Wraz z żoną, Laritą (Jessica Biel), pojawiają się w rodzinnej posiadłości. Wyzwolona, pewna siebie i mająca wyrobione zdanie na każdy temat Amerykanka nie podoba się matce młodego mężczyzny, pani Whittaker (Kristin Scott Thomas). Zdobywa ona jednak sympatię pana Whittakera (Colin Firth), który dotąd sprawiał wrażenie obojętnego i wycofanego z życia jego rodziny mężczyzny. Między kobietami rozpoczyna się swoista wojna, podczas której każdy powód jest dobrym pretekstem do kłótni. Mimo że wygrana bitwa nic nie znaczy, to motywuje do walki przegraną stronę...
Aktor Postać
Jessica Biel Larita Whittaker
Colin Firth Pan Whittaker
Kristin Scott Thomas Veronica Whittaker
Ben Barnes John Whittaker
Kris Marshall Furber
Kimberley Nixon Hilda Whittaker
Katherine Parkinson Marion Whittaker
Pip Torrens Lord Hurst
Christian Brassington Phillip Hurst
Charlotte Riley Sarah Hurst
Jim McManus Jackson
Georgie Glen Pani Landrigin
Jeremy Hooton Davis
Joanna Bacon Kucharka
Maggie Hickey Służąca Millie
Mike Archer Warwick Holborough
Rebel Penfold-Russell Pani Winston
David Longstaff Wielebny Burton
Stewart Clarke Młody mężczyzna
Oliver Reid Młody mężczyzna
Joe Reid Młody mężczyzna
Stephan Elliott Gość na przyjęciu
Sheridan Jobbins Gość na przyjęciu
Laurence Richardson Marcus

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *