Rezerwat (2007)

  • Gatunek: Komedia obycz.
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 55 min.
  • Marcin po rozstaniu z dziewczyną wprowadza się do starej kamienicy.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

W filmie „Rezerwat” (2007) w reżyserii Łukasza Palkowskiego, obserwujemy historię trzech postaci, które na pierwszy rzut oka wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego. To, co wydaje się być przypadkowym spotkaniem, staje się jednak punktem zapalnym dla zderzenia trzech zupełnie odmiennych światów. „Kodeks praski”, niejasny zestaw norm i obyczajów, staje się dla nich fundamentem, na którym zbudowane zostaną ich dalsze losy. Młody fotograf Marcin Wilczyński (Marcin Kwaśny), rudowłosy buntownik (Grzegorz Palkowski) oraz fryzjerka Hanka B. (Sonia Bohosiewicz) będą musieli podjąć świadome decyzje dotyczące kierunku, jaki obrą, czy będą walczyć, czy też podda się sile przypadku. Pytania o moralność, lojalność i sens przyjaźni staną się kluczowymi elementami ich życiowych wyborów.

Marcin Wilczyński (Marcin Kwaśny), główny bohater, po rozstaniu z ukochaną decyduje się zamieszkać w zaniedbanej kamienicy na Pradze. Zadanie sfotografowania jej zrujnowanego stanu zostaje mu powierzone przez właściciela budynku (Krzysztof Janczar). Marcin, podczas dokumentowania życia sąsiadów i otoczenia, odkrywa fascynujący świat, który stopniowo go pociąga. W jego uwadze szczególnie utkwiła Hanka B. (Sonia Bohosiewicz) – zmysłowa fryzjerka zamieszkująca kamienicę. To spotkanie staje się punktem wyjścia dla serii nieprzewidywalnych zdarzeń, które diametralnie zmienią życie Marcina.

W kamienicy, pełnej nieoczekiwanych postaci, „kodeks praski” staje się nieoficjalnym regulaminem relacji między mieszkańcami. Ten nieuchwytny zbiór zasad wpływa na decyzje bohaterów, zmuszając ich do konfrontacji z trudnymi pytaniami dotyczącymi moralności i lojalności. Marcin, poza rozwijaniem swoich umiejętności fotograficznych, staje się centralną postacią nie tylko ze względu na swoją pracę, lecz także dzięki nieoczekiwanym więziom z sąsiadami.

Rudy buntownik (Grzegorz Palkowski) wkracza na scenę jako postać wprowadzająca chaos w życie Marcina. Jego nieprzyjazne akcje, takie jak dewastacja mienia i kradzież aparatu fotograficznego, są jedynie preludium do serii wydarzeń, które przyniosą nowych przyjaciół i wrogów w życiu głównego bohatera. Dodatkowy element niepewności wprowadza kryminalista Ryśek (Tomasz Karolak), zamieszkujący kamienicę i wprowadzający do historii element nieprzew

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Łukasz Palkowski
scenariusz Łukasz Palkowski, Marcin Kwaśny
gatunek Komedia obycz.
produkcja Polska
premiera 17 września 2007 (Światowa) 11 stycznia 2008 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Fundacja Film Polski
studio Paisa Films / Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie)
tytuł oryg. Rezerwat
inne tytuły Preserve USA

Obsada

Aktor Postać
Marcin Wilczyński
Hanka B.
Grześ
Pan Roman
Kioskarka Krysia
Rysiek
Wydawca Marek, kolega Marcina
Fotograf Tadeusz Pakosz
Właściciel kamienicy
Monter "Wąs"
Monter Marian "Nijaki"
Pijak
Pijak
Pijaczek w sklepie
Matka Grzesia
"Wylansowany"
Kobieta w sklepie
Pielęgniarka
Dresiarz
Narzeczona
Lekarz
Dresiarz
Wielki dresiarz
Pijak
Policjant
Cycata babka
Bandyta ze snu
Gitarzysta
Agnieszka
Dresiarz
Gość w galerii na Pradze
Kobieta w sklepie
Dresiarz
Pijak
Pijaczek w barze
Pijaczek w barze
Pijaczek w sklepie
Sprzedawczyni w sklepie
Harmonista

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *