Zjadacz grzechów / The Order (2003)

 • Gatunek: Horror Religijny
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 42 min.
 • Tytuł oryginalny: The Order
 • Młody ksiądz zostaje wysłany do Rzymu, gdzie bada tajemniczą śmierć zwierzchnika swojego zakonu.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Zjadacz grzechów (2003) to thriller religijny w reżyserii Briana Helgelanda, z Heathem Ledgerem w roli głównej. Film opowiada historię młodego księdza, Alexa Berniera, który bada tajemniczą śmierć swojego mentora, ojca Dominica. W swojej śledztwie Alex natrafia na ślad tajemniczego zakonu, który od wieków istnieje w Kościele Katolickim. Trop prowadzi go do nieśmiertelnego Zjadacza Grzechów, który przejmuje na siebie grzechy ludzi, których Kościół ekskomunikował.

Akcja filmu rozpoczyna się w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Alex, młody ksiądz z pobliskiego seminarium, jest wezwany do domu ojca Dominica, który został znaleziony martwy. Zwłoki ojca Dominica są w niepokojącym stanie, a okoliczności jego śmierci pozostają niejasne. Alex postanawia zbadać sprawę i wyrusza do Rzymu, gdzie mieszkał jego mentor.

W Rzymie Alex spotyka Mara Williams, młodą kobietę, która uciekła z zakładu psychiatrycznego. Mara była uczennicą ojca Dominica i była obecna w jego domu w chwili śmierci. Alex prosi Mara o pomoc w jego śledztwie.

W trakcie śledztwa Alex natrafia na dziwne ślady. W domu ojca Dominica znajduje dziwne symbole i przedmioty, które nie pasują do jego osobistego stylu. Alex zaczyna podejrzewać, że jego mentor był członkiem tajemniczego zakonu.

Trop prowadzi Alexa do starego, opuszczonego budynku. W budynku Alex znajduje kryptę, w której znajduje się trumna z dziwnym rytualnym symbolem. Alex podejrzewa, że w trumnie spoczywa Zjadacz Grzechów.

Zjadacz Grzechów to nieśmiertelny człowiek, który przejmuje na siebie grzechy ludzi. W zamian za to daje im rozgrzeszenie i zapewnia im wieczny spokój. Zjadacz Grzechów jest jednak przepełniony złem, które pochłania.

Alex postanawia dowiedzieć się więcej o Zjadaczu Grzechów. W tym celu musi dostać się do zakonu, do którego należał ojciec Dominic. Alex zgadza się wstąpić do zakonu, aby móc odkryć prawdę.

W zakonie Alex poznaje innych członków zakonu. Dowiaduje się, że zakon istnieje od wieków i ma za zadanie pomagać ludziom, którzy zostali ekskomunikowani przez Kościół.

Alex również poznaje samego Zjadacza Grzechów. Zjadacz Grzechów jest starym, schorowanym mężczyzną, który jest zmęczony swoim brzemieniem. Zjadacz Grzechów chce umrzeć, ale potrzebuje kogoś, kto przejmie na siebie jego grzechy.

Alex staje przed trudnym wyborem. Może zostać nowym Zjadaczem Grzechów i zapewnić sobie wieczny spokój, ale jednocześnie będzie musiał dźwigać ciężar zła. Alex musi zdecydować, co jest dla niego ważniejsze: jego własne życie czy życie innych.

Film Zjadacz grzechów to mroczna i tajemnicza historia, która porusza uniwersalne tematy dobra i zła, życia i śmierci. Film jest dobrze zrealizowany i aktorsko obsadzony. Heath Ledger w roli Alexa Berniera daje przekonującą kreację młodego księdza, który staje przed moralnym dylematem.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został wyprodukowany przez Warner Bros. Pictures.
 • Reżyserem filmu jest Brian Helgeland, który jest również autorem scenariusza.
 • W filmie występują Heath Ledger, Shannyn Sossamon, Benno Fürmann, Mark Addy i Peter Weller.
 • Film został nakręcony w Rzymie i Nowym Jorku.

Film Zjadacz grzechów to interesujący i wciągający thriller religijny, który pozostawia widza z niepokojącym wrażeniem.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Brian Helgeland
scenariusz Brian Helgeland
gatunek Horror / Religijny
produkcja Niemcy / USA
premiera 5 września 2003 (świat)
boxoffice $11 560 806 na świecie$7 660 806 w USA$3 900 000 poza USA
budżet $38 000 000
dystrybucja Imperial
studio Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Baumgarten Merims Productions / N1 European Film Produktions GmbH & Co. KG
data produkcji 2003
tytuł oryg. The Order
inne tytuły Zjadacz grzechów Polska Sin Eater - Die Seele des Bösen Niemcy The Sin Eater Australia Wielka Brytania Irlandia Singapur (tytuł roboczy) USA The Sin Eater Australia Wielka Brytania Irlandia Singapur (tytuł roboczy) USA The Order Australia Wielka Brytania Irlandia Singapur (tytuł roboczy) USA

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *