Wstrząsy / Tremors (1990)

 • Gatunek: Horror
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 36 min.
 • Tytuł oryginalny: Tremors
 • Val i Earl postanawiają opuścić swoje rodzinne miasteczko w poszukiwaniu lepszego życia. W drodze zostają zaatakowani przez pełzające pod ziemią ogromne larwy.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Wstrząsy (1990) to amerykański film grozy z elementami komedii, w reżyserii Rona Underwooda. Opowiada on historię dwóch przyjaciół, którzy postanawiają opuścić swoje rodzinne miasteczko w poszukiwaniu lepszego życia. W drodze zostają zaatakowani przez gigantyczne larwy żyjące pod ziemią.

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim miasteczku Perfection, położonym na pustyni w stanie Nevada. Mieszkańcy miasteczka, głównie drwale i górnicy, żyją w spokoju i harmonii. Jednak pewnego dnia w Perfection zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Coraz częściej dochodzi do trzęsień ziemi, a w okolicy pojawiają się tajemnicze morderstwa.

Dwoma głównymi bohaterami filmu są Earl Bassett (Fred Ward) i Val McKee (Kevin Bacon). Earl jest zrzędliwym i sknerą, a Val to młody i ambitny mężczyzna. Obaj planują wyjechać z Perfection w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak ich plany krzyżuje seria dziwnych wydarzeń.

Pewnego dnia, gdy Val i Earl jadą samochodem, zostają zaatakowani przez ogromnego ślimaka. Okazuje się, że to nie jedyny potwór, który żyje pod ziemią. Wkrótce potem w Perfection pojawiają się kolejne larwy, które atakują wszystko, co się rusza.

Val i Earl, wraz z innymi mieszkańcami Perfection, postanawiają stawić czoła krwiożerczym potworom. Początkowo są bezradni, ale z czasem udaje im się opracować plan, jak je pokonać.

Film „Wstrząsy” to połączenie horroru i komedii. Z jednej strony oferuje on widzom mnóstwo akcji i suspense’u, z drugiej zaś pełne humoru dialogi i sytuacje. Film został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów, a doczekał się kilku sequeli.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film został wyprodukowany za zaledwie 11 milionów dolarów, a przyniósł zyski w wysokości ponad 16 milionów dolarów.
 • Film był kręcony w pustynnym miasteczku Baker w stanie Kalifornia.
 • W filmie wystąpił również Michael Gross, który wcielił się w postać Burta Gummera, ekscentrycznego mieszkańca Perfection, który jest zapalonym myśliwym na larwy.

„Wstrząsy” to film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom horrorów i komedii. To pełna akcji i humoru opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy stawiają czoła krwiożerczym potworom.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Ron Underwood
scenariusz Brent Maddock, S.S. Wilson
gatunek Horror
produkcja USA
premiera 19 stycznia 1990 (Światowa)
boxoffice $48 572 000 na świecie$16 667 084 w USA$31 904 916 poza USA
budżet $11 000 000
na podstawie Ron Underwood (materiały do scenariusza, historia) / Brent Maddock (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio Universal Pictures (przedstawia) / No Frills Film Production
tytuł oryg. Tremors

Obsada

Aktor Postać
Valentine McKee
Earl Bassett
Rhonda LeBeck
Burt Gummer
Heather Gummer
Melvin Plug
Nancy Sterngood
Miguel
Mindy Sterngood
Nestor Cunningham
Walter Chang
Edgar Deems
Stary Fred
Doktor Jim Wallace
Megan, żona doktora
Howard, robotnik drogowy
Carmine, robotnik drogowy
Grabboid

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *