Oszukać przeznaczenie 3 / Final Destination 3 (2006)

 • Gatunek: Horror
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 33 min.
 • Tytuł oryginalny: Final Destination 3
 • Przeczucie śmiertelnego wypadku na rollercoasterze ratuje licealistkę i jej grupę znajomych. Śmierć chce wyrównać rachunki na tych, którzy uciekli przed swoim przeznaczeniem.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Oszukać przeznaczenie 3 / Final Destination 3 to amerykański horror z 2006 roku w reżyserii Jamesa Wonga. Jest to trzecia część serii Oszukać przeznaczenie. Film opowiada o grupie licealistów, którzy unikają śmierci w katastrofie roller coastera. Jednak Śmierć nie odpuszcza i zaczyna ich ścigać w makabryczny sposób.

Fabuła

Film rozpoczyna się w parku rozrywki Six Flags Over Texas. Wendy Christensen (Mary Elizabeth Winstead) ma przeczucie, że roller coaster, na którym znajduje się z przyjaciółmi, ulegnie awarii. Wendy wybiega z wagonika i ostrzega pozostałych, którzy również uciekają. Wkrótce potem roller coaster rzeczywiście wyrywa się spod kontroli i rozbija się, zabijając wszystkich pasażerów.

Wendy i jej przyjaciele są przekonani, że uniknęli śmierci. Jednak Śmierć nie odpuszcza i zaczyna ich ścigać w makabryczny sposób. Jeden z przyjaciół, Ian McKinley (Kris Lemche), zostaje zabity przez spadający z sufitu kawałek metalu. Inny, Frankie Cheeks (Sam Easton), zostaje potrącony przez samochód. Wendy i jej przyjaciółka, Erin Ulmer (Alexz Johnson), są świadkami tych wydarzeń i zaczynają rozumieć, że Śmierć nie odpuści, dopóki nie odbierze im życia.

Postacie

Główną bohaterką filmu jest Wendy Christensen. Jest to młoda kobieta, która ma silne przeczucia. Wendy jest odważna i determinacja, aby uratować siebie i swoich przyjaciół.

Innymi ważnymi postaciami w filmie są:

 • Kevin Fischer (Ryan Merriman) – przyjaciel Wendy, który również ma przeczucie o katastrofie.
 • Erin Ulmer (Alexz Johnson) – przyjaciółka Wendy, która jest świadkiem śmierci Frankiego.
 • Lewis Romero (Texas Battle) – chłopak Erin, który jest również ścigany przez Śmierć.

Kontynuacja

Film Oszukać przeznaczenie 3 został pozytywnie przyjęty przez krytyków i widzów. Zdobył ponad 160 milionów dolarów na całym świecie, co czyni go najbardziej dochodowym filmem z serii. W 2009 roku powstała czwarta część serii, Oszukać przeznaczenie 4.

Krytycy

„Oszukać przeznaczenie 3” został pozytywnie oceniony przez krytyków. Wielu z nich chwaliło film za jego napięcie i zwroty akcji.

„Film jest pełen makabrycznych scen śmierci, które są jednocześnie przerażające i zabawne” – napisał krytyk z serwisu „The New York Times”.

Oszukać przeznaczenie 3 to kolejny udany film z tej serii. To solidny horror, który dostarczy widzom wielu emocji” – stwierdził krytyk z serwisu „Variety”.

Wnioski

Oszukać przeznaczenie 3 to dobry film, który spodoba się fanom horrorów. Film jest pełen napięcia i zwrotów akcji, a jego zakończenie jest zaskakujące.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria James Wong
scenariusz Glen Morgan, James Wong
gatunek Horror
produkcja USA, Niemcy, Kanada
premiera 9 lutego 2006 (Światowa) 24 marca 2006 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $117 719 158 na świecie$54 098 051 w USA$63 621 107 poza USA
budżet $25 000 000
na podstawie Jeffrey Reddick (postacie)
dystrybucja Warner Bros.
studio Hard Eight Pictures / Kumar Mobiliengesellschaft mbH & Co. Projekt Nr. 1 KG (współudział) / Matinee Pictures /
tytuł oryg. Final Destination 3
inne tytuły Cheating Death: Final Destination 3 (tytuł roboczy) USA Final Destination 3-D (tytuł roboczy) USA

Obsada

Aktor Postać
Wendy Christensen
Kevin Fischer
Ian McKinley
Erin Ulmer
Frankie Cheeks
Jason Robert Wise
Carrie Dreyer
Lewis Romero
Ashley Freund
Ashlyn Halperin
Julie Christensen
Laura
Perry Malowinski
Amber Regan
Bludworth
Leon Equinox
Młoda dziewczyna
Operator kolejki w wesołym miasteczku
Uczestniczka karnawału
Sean
Kahill
Marcus
Yuri Yershov
Colquitt
Ben Franklin
Żona
Payton
Ethan
Harry
Diabeł
Paul Revere
Clark
Mąż
Obsługujący start
Polanski
Uczestniczka jarmarku
Obsługujący kolejkę
Artysta w metrze
Chłopak z M-80
Pastor
Kierowca holownika
Agresywny monter
Chłopak z M-80
Monter
Potwór w krematorium
Jeździec
Kyle
Gość w parku rozrywki

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Film "Oszukać przeznaczenie 3", wyreżyserowany przez Jamesa Wonga, stanowi trzecią odsłonę serii, która zapewni fanom poprzednich części porcję niezapomnianych emocji. Tym razem akcja toczy się wokół grupy licealistów, którzy decydują się spędzić wieczór w lunaparku, aby uczcić zakończenie roku szkolnego. Główną atrakcją jest diabelny rollercoaster, który ma zapewnić im niezapomniane przeżycia. Jednak los zaczyna knuć swoje niebezpieczne intrygi, gdy jedna z uczennic, Wendy, nagle dostaje przeczucia o śmiertelnym wypadku na rollercoasterze. Jej strach okazuje się nie bezpodstawny, gdy po wielkiej kłótni zdołała przekonać część swoich znajomych, by opuścili kolejkę tuż przed jej startem. Kilka chwil później rollercoaster ulega fatalnej awarii, w wyniku której ginie cała grupa pasażerów, którzy nie posłuchali przeczucia Wendy.

Jednakże dla ocalonych to dopiero początek koszmaru. Śmierć, której bilans został zaburzony przez udane uniknięcie tragedii, nie zamierza odpuszczać. Zaczynają się tajemnicze śmierci, które zdają się mieć związek z kolejnością, w jakiej pasażerowie zostali uratowani od wypadku. Wendy wraz ze swoim przyjacielem podejmuje desperackie działania, aby zapobiec kolejnym tragediom i uratować życie swoim znajomym. Jednakże los, podobnie jak w poprzednich częściach, okazuje się być nieuchwytny, a śmierć zdaje się być o krok przed nimi.

Historia "Oszukać przeznaczenie 3" to nie tylko opowieść o walce z nieuchronnym losem, ale również o sile przyjaźni i determinacji, która pozwala stawić czoła największym przeciwnościom. Wendy, będąc świadoma tego, że życie jej i jej przyjaciół jest zagrożone, nie cofa się przed podjęciem walki z nieuchronnością. Wraz ze swoim przyjacielem staje do walki z czasem, próbując rozwikłać tajemnicę związaną z kolejnością śmierci, która zdaje się być kluczem do uniknięcia tragicznego losu.

Film "Oszukać przeznaczenie 3" to nie tylko kolejna część popularnej serii horrorów, ale także doskonała mieszanka napięcia, grozy i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Reżyser James Wong w mistrzowski sposób buduje atmosferę niepokoju i strachu, prowadząc widza przez labirynt przerażających wydarzeń. Zaskakujące śmierci, które przybierają najróżniejsze formy, trzymają widza w napięciu przez cały czas trwania filmu.

Warto również zauważyć, że "Oszukać przeznaczenie 3" to nie tylko horror, ale również opowieść o młodości, przyjaźni i konfrontacji z własnym losem. Bohaterowie filmu, pomimo nieuchronności zbliżającej się śmierci, nie tracą nadziei ani determinacji, walcząc do końca o swoje życie i życie swoich bliskich. To właśnie ta mieszanka grozy i ludzkich emocji sprawia, że film ten wciąga widza od pierwszych minut i trzyma go w napięciu aż do ostatnich scen.

Podsumowując, "Oszukać przeznaczenie 3" to doskonały horror, który wciąga widza swoją mroczną atmosferą, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i zaskakującymi śmierciami. Reżyser James Wong po raz kolejny udowadnia, że potrafi doskonale operować napięciem i strachem, tworząc film, który zostaje w pamięci widza na długo po zakończeniu seansu. Dla fanów serii oraz miłośników gatunku jest to pozycja obowiązkowa, która dostarczy im niezapomnianych emocji i dreszczyku emocji.


"Oszukać przeznaczenie 3", film z 2006 roku, reżyserowany przez Jamesa Wonga, to kolejna część kultowej serii, która nie zawodzi fanów poprzednich odsłon. Tym razem akcja toczy się wokół grupy licealistów, którzy udają się na przejażdżkę szalonym rollercoasterem w miejscowym lunaparku, aby uczcić zakończenie roku szkolnego. Główną bohaterką jest Wendy, która dzięki przeczuciu unika śmierci swoją i swoich przyjaciół na rollercoasterze.

Film rozpoczyna się od zwykłego wieczoru w lunaparku, gdzie Wendy i jej znajomi bawią się na różnych atrakcjach. Wendy, będąc wesołą i rozrywkową nastolatką, dokumentuje ten dzień, robiąc mnóstwo zdjęć swoim przyjaciołom. Jednak już przed wejściem na diabelną rollercoaster, dziewczyna ma złe przeczucia. Mimo to, pod naciskiem swojego chłopaka, decyduje się wsiąść do wagonika. Tuż przed startem kolejki doświadcza przerażającej wizji, w której widzi śmierć siebie i swoich znajomych na tej właśnie atrakcji. Wszystko zmienia się, gdy Wendy histeryzuje i postanawia wysiąść z rollercoastera, przekonując do tego kilku swoich przyjaciół.

Jednakże, ich ucieczka od tragedii nie jest końcem ich koszmaru. Śmierć, niezwykle zdeterminowana w wyrównywaniu rachunków, zaczyna polować na ocalonych. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć pierwsze osoby z grupy Wendy, a ona sama orientuje się, że wskazówki dotyczące kolejności ich śmierci znajdują się na zdjęciach, które robiła w wesołym miasteczku. Te zdjęcia stają się kluczem do zrozumienia, jak uniknąć fatum, które wydaje się nieubłagalnie zbliżać się do każdego z nich.

Tym razem reżyser James Wong serwuje widzom trzymającą w napięciu historię, gdzie śmierć jest nieuchronną siłą, a bohaterowie muszą zmierzyć się z jej koszmarami. Atmosfera grozy i niepewności wypełnia każdą scenę, budując coraz większe napięcie, gdy ocaleni starają się odgadnąć, jak uniknąć swojego fatum. Przeplatające się wątki dramatyczne i psychologiczne sprawiają, że film nie pozostawia widza obojętnym.

Wendy, główna bohaterka, staje się nie tylko osobą próbującą ocalić siebie i swoich przyjaciół, ale także detektywem, analizującym każdy szczegół, który może pomóc im przetrwać. Jej determinacja i odwaga w walce z przeciwnościami losu czynią ją silną i inspirującą postacią, której los jest w rękach widza.

"Oszukać przeznaczenie 3" to film, który wciąga od pierwszych minut i trzyma w napięciu do samego końca. Zaskakujące zwroty akcji, niepewność co do losu bohaterów oraz efektowne sceny śmierci sprawiają, że ten horror pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu seansu. Dla fanów serii to kolejna udana odsłona, która dostarcza solidną dawkę adrenaliny i niepokoju.


W filmie "Final Destination 3" (2006), który wyreżyserował James Wong, znów udajemy się w mroczną podróż śmierci, kontynuującą kultową serię. Tym razem akcja skupia się wokół grupy młodzieży, która wybiera się na szaloną przejażdżkę rollercoasterem w lokalnym parku rozrywki, aby uczcić koniec szkoły. Główną bohaterką jest Wendy, której przeczucie pozwala uniknąć śmierci zarówno jej, jak i towarzyszących jej przyjaciół na rollercoasterze.

Historia rozpoczyna się w zwyczajny wieczór w parku rozrywki, gdzie Wendy i jej znajomi bawią się na różnorodnych atrakcjach. Wendy, pełna życia nastolatka, dokumentuje ten dzień, robiąc wiele zdjęć swoim towarzyszom. Jednak przed wejściem na diabelską rollercoaster, dziewczyna ma złe przeczucia. Pomimo to, pod wpływem nacisków swojego chłopaka, decyduje się zająć miejsce w wagoniku. Chwilę przed rozpoczęciem jazdy doświadcza przerażającej wizji, w której widzi śmierć siebie i swoich znajomych na tej konkretnej atrakcji. Wszystko się zmienia, kiedy Wendy wpada w panikę i postanawia opuścić rollercoaster, przekonując do tego kilku swo


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *