Za niebieskimi drzwiami (2016)

  • Gatunek: Dla młodzieży Fantasy
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 30 min.
  • Łukasz odkrywa, że niebieskie drzwi w jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

W reżyserowanym przez Mariusza Paleja filmie „Za niebieskimi drzwiami” odkrywamy niezwykłą podróż przez tajemniczy świat. To opowieść pełna przygody, z kolorowymi postaciami i zagadkowymi istotami, gdzie magiczne wejścia stają się przepustką do fantastycznych krain. Gdy zasypiasz, otwierają się przed tobą drzwi do świata „we śnie”, tak realnego, że aż chciałoby się w nim pozostać na zawsze.

Łukasz, główny bohater, znajduje się w trudnej sytuacji, kiedy matka zapada w śpiączkę po wypadku samochodowym, a on sam musi przejść pod opiekę dotąd nieznanego mu krewnego – ciotki Agaty, mieszkającej w nadmorskim pensjonacie. Łukasz pragnie tylko jednego – powrotu do domu i swojego normalnego życia. Ale los ma dla niego inne plany. Przypadkowe odkrycie, że niebieskie drzwi w pensjonacie prowadzą do innego, baśniowego wymiaru, zmienia całkowicie jego życie.

Opowieść ta opowiada o walce chłopca z początkowym poczuciem zagubienia i niepewności, kiedy musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Jednak dzięki magicznym drzwiom, Łukasz doświadcza niezwykłych przygód, które stopniowo prowadzą go do dojrzałości i akceptacji nowej rzeczywistości. Podróże stają się dla niego sposobem na odkrycie własnej siły i odwagi.

Film „Za niebieskimi drzwiami” to adaptacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego, która w formie filmowej ożywa na nowo. Historia Łukasza staje się symbolem potęgi miłości, zdolnej pokonać wszelkie przeszkody. Razem z nim przenosimy się do magicznego świata, gdzie rzeczywistość splata się z fantazją, a każdy krok prowadzi do kolejnego tajemniczego odkrycia.

Podczas tej niezwykłej podróży, Łukasz spotyka nowych przyjaciół i staje w obliczu nieznanych wcześniej zagrożeń. Ta pełna magii historia pokazuje, jak ważne są przyjaźń i odwaga w pokonywaniu trudności. To nie tylko opowieść dla dzieci, ale także dla tych, którzy pragną wierzyć w moc wyobraźni i możliwość odnalezienia magii nawet w najciemniejszych chwilach.

Mariusz Palej, reżyser filmu, mistrzowsko ukazuje świat Łukasza, balansując między rzeczywistością a fantazją. Dzięki wyjątkowym efektom specjalnym i wyrazistym postaciom, widzowie przenoszą się w niezapomnianą podróż, której wrażenia pozostają z nimi na zawsze. „Za niebieskimi drzwiami” to nie tylko film dla dzieci – to opowieść o mocy marzeń i magii, która potrafi odmienić nasze życie na zawsze.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Mariusz Palej
scenariusz Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć
gatunek Fantasy, Dla młodzieży
produkcja Polska
premiera 4 listopada 2016 (Światowa i polska premiera kinowa)
na podstawie Marcin Szczygielski (powieść) / Katarzyna Stachowicz-Gacek (dialogi) ...więcej
dystrybucja Mówi Serwis
studio AB Film Productions (koprodukcja) / Alien FX (koprodukcja) / Dreamsound (koprodukcja) /
tytuł oryg. Za niebieskimi drzwiami

Obsada

Aktor Postać
Łukasz Borski
Ciotka Agata
Magda Borska
Krwawiec
Jadwiga Cybulska
Lekarz
Monia
"Zgryz"
"Pchełka"
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Tata Łukasza
Taksówkarz

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *