Song to Song (2017)

 • Gatunek: Dramat Muzyczny
 • Rok:
 • Czas trwania: 2 godz. 9 min.
 • Dwójka zakochanych marzy o karierze muzycznej. Oboje trafiają pod skrzydła producenta, którego intencje nie są jednak do końca jasne.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Song to Song to film muzyczny z 2017 roku w reżyserii Terrence’a Malicka, z Ryanem Goslingiem, Rooney Marą, Michaelem Fassbenderem i Natalie Portman w rolach głównych. Akcja filmu rozgrywa się w Austin w Teksasie, w środowisku muzyków i artystów.

Fabuła

Film opowiada o dwóch parach, których losy się przeplatają. Pierwszą parę tworzą BV (Gosling) i Faye (Mara), którzy są początkującymi muzykami. BV jest obiecującym kompozytorem, a Faye jest utalentowaną piosenkarką. Drugą parę tworzą Cook (Fassbender), odnoszący sukcesy producent muzyczny, i Rhonda (Portman), jego piękna i ambitna żona.

BV i Faye poznają się na koncercie, na którym BV gra swoją muzykę. Faye jest zachwycona jego twórczością, a BV zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Faye i BV zaczynają spotykać się, a ich związek szybko się rozwija.

Rhonda jest zazdrosna o relację Cooka z Faye. Cook natomiast jest zafascynowany Faye i jej talentem. Faye i Cook zaczynają romansować, co prowadzi do kryzysu w ich małżeństwie.

Motywy

Film Song to Song porusza wiele ważnych tematów, takich jak miłość, ambicja, sztuka i przemijanie. Jest to także film o tym, jak sztuka może być źródłem inspiracji, ale także niszczącej obsesji.

Miłość jest centralnym motywem filmu. BV i Faye są połączeni miłością do muzyki, ale ich związek jest również pełen pasji i namiętności. Cook i Rhonda z kolei tworzą pozornie idealne małżeństwo, ale ich związek jest zagrożony przez romans Cooka z Faye.

Ambicja jest kolejnym ważnym motywem filmu. BV i Faye chcą odnieść sukces w muzyce, ale ich ambicje mogą prowadzić do konfliktów i poświęceń. Cook jest odnoszącym sukcesy producentem muzycznym, ale jego ambicje nie znają granic.

Sztuka jest także istotnym motywem filmu. BV i Faye są artystami, którzy wykorzystują swoją twórczość do wyrażania siebie. Cook jest biznesmenem, który wykorzystuje sztukę do osiągnięcia sukcesu.

Przemijanie jest motywem, który pojawia się w filmie w wielu różnych kontekstach. BV i Faye są młodymi ludźmi, którzy zaczynają odkrywać swoją miłość i pasję. Cook i Rhonda są dojrzalszymi ludźmi, którzy muszą zmierzyć się z kryzysem w swoim małżeństwie.

Styl

Song to Song jest filmem o wyjątkowym stylu. Malick wykorzystuje w filmie charakterystyczne dla siebie techniki, takie jak płynna kamera, długie ujęcia i rozmyte obrazy. Film jest pełen pięknych kadrów i poetyckich obrazów.

Muzyka

Muzyka jest integralną częścią filmu Song to Song. W filmie wykorzystano utwory oryginalne, skomponowane przez Volkera Bertelmanna, oraz utwory popularne, wykonywane przez takich artystów jak Leonard Cohen, Bob Dylan i Nina Simone.

Ocena

Song to Song to film, który podzielił krytyków. Niektórzy chwalili film za jego piękne obrazy i poetycką atmosferę, inni zaś krytykowali go za brak fabuły i skupienie się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów.

Film jest zdecydowanie nietypowy i wymaga od widza pewnego zaangażowania. Jednak dla tych, którzy cenią sobie oryginalny styl i poetycki klimat, Song to Song może być prawdziwym odkryciem.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film był kręcony przez ponad pięć lat.
 • W rolach głównych pierwotnie mieli wystąpić Christian Bale i Haley Bennett.
 • Film miał swoją premierę na festiwalu South by Southwest w 2017 roku.
 • Film został nominowany do nagrody Złotego Globu za najlepszą piosenkę originalną („Ain’t No Love in the Heart of the City”).

Podsumowanie

Song to Song to film, który nie wszystkim przypadnie do gustu. Jednak dla tych, którzy lubią oryginalne filmy z pięknymi obrazami i poetycką atmosferą, może być to

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Terrence Malick
scenariusz Terrence Malick
gatunek Dramat, Muzyczny
produkcja USA
premiera 10 marca 2017 (Światowa) 19 maja 2017 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Forum Film Poland
studio Buckeye Pictures / FilmNation Entertainment / Waypoint Entertainment
tytuł oryg. Song to Song
inne tytuły Weightless Miedzynarodowe Weightless (tytuł roboczy) USA Lawless (tytuł roboczy) USA

Obsada

Aktor Postać
BV
Faye
Cook
Rhonda
Amanda
Miranda
Zoey
Duane
Lykke
Emma
Siostra Faye
Matka BV Judy
Pani Gansmer
Rozgniewana kobieta
Brat BV
Mężczyzna z eskorty
Dziewczyna w hotelu
Dziewczyna w hotelu
Ojciec Faye
Znajomy rastafarianin
Agent biura podróży
Brat BV
Iggy Pop
Patti Smith
John Lydon
Florence Welch
Alan Palomo
Tegan Quin
Sara Quin
Anthony Kiedis
Flea
Chad Smith
Josh Klinghoffer
Big Freedia
Spank Rock
Cole Alexander
Joseph Bradley
Jared Swilley
Ian St. Pe
Tata BV
Przyjaciel taty BV
Gość w domku nad jeziorem
Dziewczyna w basenie
Dziewczyna od sushi
Producent muzyczny
Mężczyzna z urzędu podatkowego
Zmieszana dziewczyna na przyjęciu
Udzielająca ślubu
Funkcjonariusz Ritz
Pracownik na platformie wiertniczej
Pracownik na platformie wiertniczej
Pracownik na platformie wiertniczej
Fanka
Pasażer
Angela
Zebra
Klientka restauracji / Piesza
Roadie
Ekspedientka
Ojciec
Amanda
Klient restauracji
Jogger
Klientka restauracji
Klient w klubie
Klient w klubie
Klient restauracji
Gość na domówce
Chase
Suzie
Gość na domówce
Szatan
Hal
Uczestnik imprezy
Kelner
Faye
Imprezowicz
Klientka restauracji / Piesza
TR
Eric
Gość Gansmerów
Gość Gansmerów
Wytatuowany komornik
Klient klubu
Przystojny mężczynza
Savannah
Gość na imprezie

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Song to Song (2017) to amerykański film muzyczny w reżyserii Terrence'a Malicka, z Ryanem Goslingiem, Rooney Mara, Michaelem Fassbenderem i Natalie Portman w rolach głównych. Film opowiada o dwóch intersecting love triangles set against the music scene in Austin, Texas.

Fabuła

Film śledzi losy czterech osób związanych ze sceną muzyczną w Austin, Teksasie. BV (Ryan Gosling) jest młodym muzykiem, który próbuje zrobić karierę. Faye (Rooney Mara) jest jego dziewczyną, która również marzy o sukcesie. Cook (Michael Fassbender) jest odnoszącym sukcesy producentem muzycznym, który jest zainteresowany Faye. Rhonda (Natalie Portman) jest żoną Cooka, która jest zazdrosna o jego relację z Faye.

BV i Faye spotykają się na przyjęciu i zakochują się w sobie. Cook, który jest również obecny na przyjęciu, jest zafascynowany Faye. Rhonda, która jest świadoma relacji Cooka z Faye, jest zdruzgotana.

BV, Faye i Cook zaczynają się spotykać. Ich relacje są pełne namiętności, ale także dramatu i zdrady. Faye jest rozdarta między BV a Cookiem. Cook jest uwikłany w romans z Faye, ale nie jest gotowy na porzucenie swojej rodziny. Rhonda jest zdeterminowana, aby odzyskać męża.

Motywacja bohaterów

BV jest ambitnym i utalentowanym muzykiem, który marzy o sukcesie. Jest gotów zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele, nawet jeśli oznacza to poświęcenie swojej miłości. Faye jest młodą i piękną kobietą, która chce żyć pełnią życia. Jest zdolna do głębokich uczuć, ale jest również niepewna siebie i swoich możliwości. Cook jest odnoszącym sukcesy producentem muzycznym, który jest uzależniony od władzy i kontroli. Jest zdolny do manipulowania ludźmi, aby osiągnąć swoje cele. Rhonda jest kochającą żoną i matką, która jest zdruzgotana zdradą męża. Jest gotowa na wszystko, aby ratować swoje małżeństwo.

Motywy

Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak miłość, ambicja, władza, zdrada i samotność. Malick przedstawia te tematy w sposób poetycki i refleksyjny.

Styl

Film jest utrzymany w poetyckim i impresjonistycznym stylu. Malick wykorzystuje długie, wolne ujęcia, aby uchwycić piękno Austin i jego mieszkańców. Film jest również pełen muzyki, która stanowi integralną część fabuły.

Ocena

Film spotkał się z mieszanym przyjęciem krytyków. Niektórzy chwalili jego poetycki styl i poruszające tematy, inni krytykowali go za brak spójnej fabuły i za to, że jest zbyt długi i rozdmuchany.

Podsumowanie

Song to Song to kompleksowy i ambitny film, który porusza wiele ważnych tematów. Film jest zrealizowany w pięknym i poetyckim stylu, ale może być zbyt długi i rozdmuchany dla niektórych widzów.


"Song to Song," stworzony przez wybitnego reżysera Terrence'a Malicka, jest hipnotyzującym obrazem współczesnego romansu, który rozkwita w pulsującym sercu świata muzycznej bohemy. Głównymi bohaterami są BV (wcielający się w postać Ryan Gosling) oraz Faye (grana przez Rooney Marę), dwójka namiętnych kochanków, których połączyła nie tylko miłość, lecz także wspólne marzenie o osiągnięciu sławy w przepojonym dźwiękami świecie muzyki.

Historia rozpoczyna się w obliczu tęsknoty i nieokiełznanej ambicji. BV i Faye, obdarzeni niezłomną pasją do sztuki dźwięków, pragną przekroczyć granice swojego życia i znaleźć swoje miejsce na scenie muzycznej. Jednakże ich droga ku sukcesowi jest narażona na niebezpieczeństwo, gdy w ich życiu pojawia się wpływowy producent muzyczny Cook (wcielający się w postać Michaela Fassbindera). Pod płaszczykiem kariery i możliwości spełnienia marzeń, Cook kryje niejasne intencje, zdradzając cynizm biznesmena, który gotów jest wykorzystać każdą okazję dla własnych korzyści.

Wkrótce idylliczny świat miłości i aspiracji zostaje zachwiany przez pojawienie się kolejnej postaci – nowej muzy, w którą Cook się zauroczył. Ta rola przypadła Natalie Portman, wcielającej się w postać uwodzicielskiej kobiety, która wprowadza niepokój do dotychczasowego harmonijnego trójkąta uczuć.

W "Song to Song" Malick mistrzowsko oddaje subtelne napięcia i zawirowania emocjonalne, jakie towarzyszą zmaganiom bohaterów ze światem, który próbuje ich zdefiniować. Poprzez niezwykłe ujęcia, często rozmyte granice między snem a rzeczywistością, reżyser przenosi widza w głąb psychiki postaci, ukazując złożoność ich uczuć i dylematów.

Muzyka odgrywa w filmie niezwykle istotną rolę, stanowiąc nie tylko tło dla narracji, lecz również głosząc swoiste manifesty ducha czasu i dążenia do wolności twórczej. Ścieżka dźwiękowa, wypełniona utworami różnych gatunków muzycznych, stanowi integralną część historii, wprowadzając dodatkową warstwę emocji i refleksji.

W "Song to Song" Terrence Malick przedstawia nam świat, w którym miłość, sztuka i ambicja splatają się w mistyczną sieć relacji i doświadczeń. Jego film to podróż przez labirynt ludzkich serc, gdzie każdy krok otwiera nowe perspektywy i kuszące możliwości, ale także niesie ze sobą ryzyko zdrady i utraty. Ostatecznie, "Song to Song" jest opowieścią o poszukiwaniu prawdziwego sensu życia i odwadze potrzebnej do podążania za własnymi marzeniami, nawet gdy świat wokół staje się coraz bardziej niepewny i złożony.


W świecie "Song to Song", stworzonym przez utalentowanego reżysera Terrence'a Malicka, rozkwita intensywny romans, rozgrywający się w muzycznej bohemy współczesności. Głównymi protagonistami są BV (zagrany przez Ryana Goslinga) oraz Faye (wcielająca się w postać Rooney Marę), dwoje namiętnych kochanków, których łączy nie tylko miłość, ale również wspólne pragnienie osiągnięcia uznania na muzycznej scenie.

Historia rozpoczyna się od głębokich tęsknot i nieustraszonej ambicji. BV i Faye, obdarzeni namiętnością do dźwięków, pragną wyzwolić się spod ograniczeń swojego życia i znaleźć swoje miejsce w muzycznym panoptikum. Jednakże ich droga ku spełnieniu marzeń staje się niepewna, gdy na ich ścieżce pojawia się Cook (wcielający się w postać Michaela Fassbindera), potężny producent muzyczny. Pod pozorem wsparcia i obietnic sukcesu, Cook kryje niejasne zamiary, zdradzając cynizm biznesmena gotowego wykorzystać każdą okazję dla własnych korzyści.

Idylliczny świat miłości i aspiracji zostaje skonfrontowany z pojawieniem się nowej postaci – muzycznej musy, która wzbudza zazdrość Cooka. Ta rola przypadła Natalie Portman, wcielającej się w postać uwodzicielskiej kobiety, która wprowadza niepokój do dotychczasowego harmonijnego trójkąta uczuć.

W "Song to Song" Malick mistrzowsko oddaje subtelne napięcia i emocjonalne wiry, które towarzyszą bohaterom w ich zmaganiach z otaczającym światem, próbującym narzucić im swoje reguły. Poprzez unikalne ujęcia, często rozmywające granice między marzeniem a rzeczywistością, reżyser przenosi widza w głąb psychiki postaci, ukazując złożoność ich uczuć i konfliktów.

Muzyka odgrywa w filmie kluczową rolę, stanowiąc nie tylko tło dla historii, lecz także głosząc manifesty wolności artystycznej i pragnienia wyrażenia siebie. Ścieżka dźwiękowa, wypełniona różnorodnymi gatunkami muzycznymi, stanowi integralną część narracji, dodając głębi emocjonalnej i refleksji.

W "Song to Song" Terrence Malick prezentuje świat, w którym miłość, sztuka i ambicja splatają się w mistyczną sieć relacji i doświadczeń. Jego film to podróż przez labirynt ludzkich serc, gdzie każdy krok otwiera nowe możliwości, ale także niesie ze sobą ryzyko zranienia i utraty. Ostatecznie, "Song to Song" to opowieść o poszukiwaniu sensu życia i odwadze koniecznej do realizacji własnych marzeń, nawet gdy otaczający świat staje się coraz bardziej skomplikowany i nieprzewidywalny.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *