Śnieżka / Blancanieves (2012)

 • Gatunek: Dramat Fantasy Niemy
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 44 min.
 • Tytuł oryginalny: Blancanieves
 • Zła macocha postanawia pozbyć się znienawidzonej przybranej córki. Mała Carmen ucieka, by pójść w ślady ojca – toreadora.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Śnieżka (Blancanieves, 2012) to czarno-biały, niemy film fantasy w reżyserii Pablo Bergera, luźno nawiązujący do baśni braci Grimm. Opowiada historię Carmen, młodej dziewczyny, która ucieka z domu przed okrutną macochą. Wraz z grupą małych torreadorów rozpoczyna podróż, która ma doprowadzić ją do sławy i spełnienia marzeń.

Akcja filmu rozgrywa się w Hiszpanii końca XIX wieku. Carmen jest córką znanego torreadora, który po śmierci żony poślubia nową kobietę. Macocha od początku nienawidzi dziewczynki i planuje ją zabić. Carmen, zdając sobie sprawę z zagrożenia, postanawia uciec.

W drodze do wolności spotyka grupę małych torreadorów, którzy stają się jej przyjaciółmi. Przyjmują ją do swojej grupy i nadają jej przydomek „Śnieżka”. Carmen uczy się od nich sztuki corridy i szybko staje się jedną z najlepszych.

W tym czasie macocha, dowiedziawszy się, że Śnieżka żyje, postanawia ją odnaleźć i zabić. Z pomocą czarnoksiężnika, który dostarcza jej magicznego lustra, odnajduje dziewczynkę i próbuje ją otruć.

Carmen, dzięki pomocy przyjaciół, przeżywa zamach. W finale filmu staje do walki z bykiem, symbolizującym jej macochę. Po zaciętej walce zwycięża i zostaje okrzyknięta mistrzynią corridy.

Film Bergera to nie tylko reinterpretacja baśni braci Grimm, ale także poruszająca opowieść o sile i determinacji. Carmen to postać, która nie poddaje się przeciwnościom losu i spełnia swoje marzenia.

Oprócz poruszającej historii, film zachwyca również piękną, czarno-białą scenografią i kostiumami. Berger wykorzystał elementy folkloru hiszpańskiego, tworząc wyjątkową i niezapomnianą atmosferę.

„Śnieżka” to film, który warto zobaczyć nie tylko dla miłośników baśni. To poruszająca i oryginalna opowieść, która zapadnie w pamięć na długo.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

 • Carmen jest wrażliwą i marzycielską dziewczyną. Choć ma trudne dzieciństwo, nigdy nie traci nadziei i wiary w siebie.
 • Macocha Carmen jest postacią skomplikowaną i niejednoznaczną. Z jednej strony jest okrutną i bezwzględną kobietą, z drugiej – okazuje się, że ma pewne słabości i lęki.
 • Grupowanie małych torreadorów, z którymi zaprzyjaźnia się Carmen, to grupa zróżnicowana pod względem pochodzenia i charakteru. Dzieci pochodzą z różnych środowisk, ale łączy je wspólna pasja do corridy.
 • W finale filmu Carmen staje do walki z bykiem, który jest symbolem jej macochy. Walka jest metaforą walki Carmen z przeciwnościami losu.

Podsumowując, „Śnieżka” to film, który warto zobaczyć nie tylko dla miłośników baśni. To poruszająca i oryginalna opowieść, która zapadnie w pamięć na długo.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Pablo Berger
scenariusz Pablo Berger
gatunek Dramat / Fantasy / Niemy
produkcja Belgia / Francja / Hiszpania
premiera 8 września 2012 (świat)
boxoffice $2 585 522 na świecie$279 735 w USA$2 305 787 poza USA
dystrybucja Kino Świat
studio Arcadia Motion Pictures / arte France Cinéma / Banque Postale Image 4 (współudział) /
data produkcji 2012
tytuł oryg. Blancanieves
inne tytuły Królewna Śnieżka (tytuł festiwalowy) Polska Śnieżka Polska Blancanieves Hiszpania Wenezuela

Obsada

Aktor Postać
Encarna
Antonio Villalta
Doña Concha
Genaro Bilbao
Carmen
Carmencita
Carmen de Triana
Don Martín
Jesusín
Rafita
Starsza pielęgniarka
Fotograf pogrzebowy
Tocino de Cielo
Malarz
Staruszek
Fotograf na placu
Milagros
Juanín
Arogancki młodzieniec
Młoda pielęgniarka
Josefa
Manolín
Victorino
Dziennikarka "Lecturas"
Atrakcyjny mężczyzna
Don Carlos

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *