Odwrócić przeznaczenie / The Air I Breathe (2007)

  • Gatunek: Dramat Thriller
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 37 min.
  • Tytuł oryginalny: The Air I Breathe
  • Losy czterech nieznanych sobie osób splatają się w kluczowych momentach ich życia.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Film „Odwrócić przeznaczenie”, wyreżyserowany przez Jieho Lee, to opowieść o czterech nieznanym sobie jednostkach, których życiowe ścieżki splatają się w kluczowych momentach. Inspirując się starożytnym mądrością chińską, która przedstawia życie jako zbiór czterech fundamentalnych emocji: radości, rozpaczy, uciechy i miłości, obraz składa się z czterech osobistych historii, z których każda ukazuje jedno z tych uczuć.

W centrum uwagi narracji „Radości” znajduje się bankier, grany przez Foresta Whitakera, który po serii niefortunnych decyzji inwestycyjnych traci cały swój majątek. Niemniej jednak, w głębi swej porażki, odkrywa niezwykłe źródło wewnętrznego spokoju, decydując się na dramatyczny akt – napad na bank. W zupełnie innym tonie porusza się historia „Rozpaczy”, gdzie młoda ikona muzyki pop, wcielona przez Sarah Michelle Gellar, zmaga się z nagłym kryzysem w swojej karierze. Jej wewnętrzna walka staje się sercem tej opowieści.

„Uciecha” prezentuje losy gangstera, którego rolę gra Brendan Fraser. Ta nietuzinkowa postać posiada zdolność przewidywania przyszłości, co otwiera przed nim zarówno nieoczekiwane możliwości, jak i etyczne dylematy. Natomiast opowieść o „Miłości” koncentruje się wokół wybitnego lekarza, wcielonego przez Kevina Bacona, który staje w obliczu desperackiej próby ratowania miłości swojego życia, niezależnie od beznadziejności sytuacji.

W filmie, gdzie losy tych czterech postaci splatają się w nieprzewidywalny sposób, pojawia się również postać mafijnego bossa, którego kreuje Andy Garcia. Jego działania rzucają cień niebezpieczeństwa na życie każdego z bohaterów, wpływając na ich ścieżki życiowe. Czy te zdarzenia to tylko przypadkowe zbiegi okoliczności, czy też element większego planu, pozostaje pytaniem, tak samo jak istnienie niewidzialnych więzi, które łączą te różnorodne postacie.

Nieustanne zmiany w życiu bohaterów, ich walka z przeciwnościami losu oraz dążenie do zrozumienia własnego przeznaczenia stanowią serce tego filmu. Reżyser mistrzowsko prowadzi widza przez labirynt ludzkich emocji i wyborów, kreując sceny napięcia i zaskakujące zwroty akcji. Pozostaje pytanie, czy to, co się dzieje, jest wynikiem przypadku, czy też kierowane jest nieuchwytną siłą przeznaczenia.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Jieho Lee
scenariusz Bob DeRosa / Jieho Lee
gatunek Dramat / Thriller
produkcja Meksyk / USA
premiera 8 lutego 2007 (świat)
boxoffice $2 597 648 na świecie$25 775 w USA$2 571 873 poza USA
budżet $10 000 000
studio NALA Films / Paul Schiff Productions
data produkcji 2007
tytuł oryg. The Air I Breathe
inne tytuły Odwrócić przeznaczenie Polska Fragmentos del destino Meksyk Cuatro vidas Hiszpania Cuatro vidas y un destino Argentyna

Obsada

Aktor Postać
Miłość
Gina
Przyjemność
Palec
Smutek
Henry
Tony
Szczęście
Jiyoung
Danny
Ojciec Smutku
Eddie
Alison
Frank
Osoba prowadząca wywiad
Pan Parks
Bankier
Bankier
Bankier
Młody Przyjemność
Młoda Smutek
Markie
Młody Miłość
Korespondentka
Pomocnik Giny
Sprzedwaczyni w sklepie odzieżowym
Właściciel sklepu odzieżowego
Zaniedbany starszy mężczyzna
Stary gangster
Gangster
Gangster
Gangster
Ruda Tony'ego
Dostawca pizzy
Młoda Heidi
Pielęgniarka
Pielęgniarka
Tuddy
Nastolatek
Nastolatka
Brunetka Tony'ego
Bankier
Paparazzi
Bankier
Julian

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *