Mamuśka / Stepmom (1998)

  • Gatunek: Dramat Komedia obycz.
  • Rok:
  • Czas trwania: 2 godz. 4 min.
  • Tytuł oryginalny: Stepmom
  • Mąż porzuca Jackie dla młodszej kobiety. Nowa wybranka walczy z jego byłą żoną o względy dwójki dzieci.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Tytuł filmu: „Nowa Mamuśka”

Reżyser: Chris Columbus

W filmie „Nowa Mamuśka” poznajemy historię dwóch kobiet, Jackie (Susan Sarandon) i Isabel (Julia Roberts), których losy zostają wystawione na poważną próbę. Jackie, była małżonka Luke’a (Ed Harris), zostaje opuszczona przez niego na rzecz młodszej partnerki, Isabel. Luke, prawnik, postanawia rozstać się z Jackie, zostawiając ją z dwójką dzieci – dwunastoletnią Anną (Jena Malone) i siedmioletnim Benem (Liam Aiken).

Początek historii przedstawia nam Luke’a, który, po zakończeniu małżeństwa, angażuje się w związek z Isabel, młodą i urodziwą fotografką. Pierwsze spotkanie między Isabel a dziećmi Luke’a nie przebiega bez trudności. Dzieci borykają się z trudnością akceptacji nowej sytuacji i nowej partnerki swojego ojca. Konflikt zostaje dodatkowo podgrzany przez postawę Jackie, która otwarcie krytykuje Isabel, obawiając się utraty swoich dzieci.

Zmiana biegu wydarzeń następuje, kiedy Luke oświadcza się Isabel, a Jackie dowiaduje się, że cierpi na raka. To zdarzenie rewolucjonizuje perspektywę wszystkich postaci. Jackie zdaje sobie sprawę, że jej czas jest ograniczony, a nowa partnerka Luke’a będzie musiała zajmować jej miejsce. Zamiast trwać w konflikcie, Jackie decyduje się przełamać animozje i przygotować Isabel do roli matki. Opowieść ta ukazuje wzruszającą historię miłości, wybaczania i poświęcenia.

Centralnym konfliktem filmu staje się relacja między Jackie a Isabel, które wcześniej nie darzyły się sympatią. Jednak tragiczna wiadomość o chorobie Jackie staje się bodźcem do przewartościowania ich stosunków. Pomimo obaw o przyszłość swoich dzieci, Jackie postanawia stawić czoła rzeczywistości i zacząć budować mosty z Isabel.

Narracja filmu ukazuje trudności, jakie muszą pokonać wszyscy bohaterowie, aby znaleźć wspólny język. Pomimo pierwszych problemów, Isabel stara się nawiązać kontakt z dziećmi i zdobyć ich zaufanie. Z kolei Jackie, choć bojąca się utraty rodziny, akceptuje zmiany i wspiera swoje dzieci w nowej sytuacji.

Film „Nowa Mamuśka” nie tylko dotyka tematu skomplikowanych relacji rodzinnych, ale także ukazuje potęgę miłości, zdolnej pokonać wszelkie przeciwności. Przekaz o wybaczaniu, akceptacji i gotowości do poświęceń czyni go wartościowym doświadczeniem dla widza. Kluczowy moment filmu to świadomość Jackie, że czas jej życia jest ograniczony z powodu choroby. Postanawia ona skupić się na przygotowaniu Isabel do roli matki i jednocześnie spędzić jak najwięcej czasu ze swoimi dziećmi. To przełomowy moment, gdy film staje się nie tylko historią konfliktu między dwiema kobietami, ale także opowieścią o pokonywaniu własnych obaw i egoistycznych pragnień dla dobra najważniejszych osób w życiu.

Warto podkreślić, że reżyser Chris Columbus zręcznie balansuje dramatem i momentami wzruszenia, tworząc film, który porusza i skłania do refleksji. Doskonale odważone kreacje aktorskie Susan Sarandon, Julia Roberts, Eda Harrisa oraz młodych Jena Malone i Liama Aikena nadają postaciom autentyczności i głębokości, przenosząc na ekran uczucia, jakie towarzyszą bohaterom.

Podsumowując, „Nowa Mamuśka” to nie tylko film o trudnych relacjach rodzinnych, ale także o sile miłości, empatii i gotowości do poświęceń. Opowieść o dwóch kobietach, które, mimo różnic, potrafią znaleźć wspólny język dla dobra swoich dzieci. Film, który porusza, skłania do refleksji i zostawia widza z głębokim przekazem o wartościach rodzinnych.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Chris Columbus
scenariusz Steven Rogers, Jessie Nelson
gatunek Dramat, Komedia obycz.
produkcja USA
premiera 15 grudnia 1998 (Światowa) 9 kwietnia 1999 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $159 710 793 na świecie$91 137 662 w USA$68 573 131 poza USA
budżet $50 000 000
na podstawie Gigi Levangie (materiały do scenariusza, historia)
studio TriStar Pictures (przedstawia) / 1492 Pictures (produkcja)
tytuł oryg. Stepmom
inne tytuły Class Divided (tytuł roboczy) USA Good Night Moon (tytuł roboczy) USA

Obsada

Aktor Postać
Isabel Kelly
Jackie Harrison
Luke Harrison
Anna Harrison
Ben Harrison
Doktor P. Sweikert
Duncan Samuels
Pani Franklin, pedagog szkolny
Cooper
Asystent fotografa
Obsługujący bufet na planie
Modelka na sesji zdjęciowej
Modelka na sesji zdjęciowej
Modelka na sesji zdjęciowej
Modelka na sesji zdjęciowej
Policjant
Brad Kovitsky
Modelka na sesji zdjęciowej
Modelka na sesji zdjęciowej
Książę
Zamieszczająca ogłoszenie
Roszpunka
Policjant
Policjant na komisariacie
Starszy kelner
Kelner
Trener piłkarski
Tucker
Pielęgniarka
Stewardesa
Stone Fox
Zamieszczający ogłoszenie
Zamieszczający ogłoszenie
Zamieszczający ogłoszenie
Przyjaciółka Anny
Przyjaciółka Anny
Przyjaciółka Anny
Przyjaciel Anny
Przyjaciółka Anny
Przyjaciółka Anny
Przyjaciółka Anny
Przyjaciel Brada
Przyjaciel Brada
Przyjaciel Brada
Przyjaciel Brada
Przyjaciel Brada
Przyjaciel Bena
Przyjaciel Bena
Kelnerka z koktajlem
Dziewczynka grająca w szkolnej sztuce
Hostessa
Nauczyciel

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *