Legionista / Legionnaire (1998)

  • Gatunek: Dramat Wojenny
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 38 min.
  • Tytuł oryginalny: Legionnaire
  • Alain Lefevre naraża się marsylskiej mafii. By ratować życie, wstępuje do Legii Cudzoziemskiej.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

W filmie „Legionista” (1998), wyreżyserowanym przez Petera MacDonalda, podążamy za historią Alaina Lefevre (Jean-Claude Van Damme), który wpada w konflikt z marsylską mafią. Aby ocalić własne życie, nie pozostaje mu nic innego jak wstąpić do Legii Cudzoziemskiej.

Alain Lefevre, mężczyzna zafascynowany hedonistycznym stylem życia, niespodziewanie zakochuje się w Katrinie (Ana Sofrenović), co staje się punktem zwrotnym w jego egzystencji. Starając się oderwać od dotychczasowych nawyków, próbuje ułożyć sobie życie z ukochaną. Jednak w kluczowym momencie, podczas ceremonii ślubnej, poddaje się swoim wewnętrznym pokusom i rezygnuje, pozostawiając za sobą niedoszłe małżeństwo.

Po latach, gdy ponownie spotyka swoją dawną miłość, Katrinę, życie Alaina ponownie zostaje wywrócone do góry nogami. Tym razem jednak sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, ponieważ Katrina jest teraz związana z innym mężczyzną, prowadzącym nielegalne interesy. Gdy przywódca mafii dowiaduje się o ich związku, Alain musi uciekać, aby uratować własną skórę.

W obliczu niebezpieczeństwa jedynym schronieniem dla niego staje się Legia Cudzoziemska. Tam, mimo swojej dotychczasowej reputacji, musi przetrwać, przekształcając się w nieustraszonego wojownika. To właśnie w surowych warunkach Legii Alain doświadcza prawdziwych wartości życia, takich jak honor, odwaga i dyscyplina.

Rok 1925, Marsylia. Alain Lefevre, zawodowy bokser, zostaje zmuszony do stoczenia walki z rywalem wybranym przez wpływowego bossa mafijnego, Luciena Galganiego (Jim Carter). Wbrew oczekiwaniom bossa, Alain wychodzi zwycięsko z pojedynku, co sprawia, że staje się celem zemsty. W obliczu zagrożenia dla swojego życia oraz dla ukochanej Katriny, Alain nie ma innego wyjścia niż ucieczka. Jedyną deską ratunku jest dla niego wstąpienie do Legii Cudzoziemskiej, gdzie będzie musiał zmierzyć się ze swoimi największymi lękami i demonami przeszłości.

Tymczasem dwóch płatnych zabójców, wysłanych przez gniewnego mafijnego bossa, podąża za Alainem, gotowych zrobić wszystko, by dopaść go i wymierzyć sprawiedliwość na bezludnej pustyni.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Peter MacDonald
scenariusz Sheldon Lettich / Rebecca Morrison
gatunek Dramat / Wojenny
produkcja USA
premiera 3 grudnia 1998 (świat)
boxoffice $8 162 450 na świecie$8 162 450 poza USA
budżet $20 000 000
na podstawie Sheldon Lettich (materiały do scenariusza, historia) / Jean-Claude Van Damme (materiały do scenariusza, historia)
studio Edward R. Pressman Film / Long Road Productions / Quadra Entertainment
data produkcji 1998
tytuł oryg. Legionnaire
inne tytuły Legionista Polska

Obsada

Aktor Postać
Alain Lefevre
Luther
Guido Rosetti
Sierżant Steikampf
Mackintosh
Katrina
Lucien Galgani
Kapitan Rousselot
Żandarm
Żandarm
Żołnierz
Kochanka gangstera
Strażnik na wieży
Maxim
René Galgano
Julot
Porucznik Charlier
Rolf Bruner
Viktor
Kapral Metz
Kapral Legros
Rekrutujacy sierżant
Glock
Piosenkarka
Ivonne
Abd-El Krim
Paulette
Żołnierz
Dziewczyna tańcząca kankana
Dziewczyna tańcząca kankana

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *