Historia małżeńska / Marriage Story (2019)

 • Gatunek: Dramat Komedia
 • Rok:
 • Czas trwania: 2 godz. 16 min.
 • Tytuł oryginalny: Marriage Story
 • Po dziesięciu latach małżeństwo Nicole i Charliego zaczyna się rozpadać, gdy pojawiają się przed nimi nowe opcje kariery.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Historia małżeńska / Marriage Story (2019) to amerykański dramat filmowy w reżyserii Noaha Baumbacha. W rolach głównych wystąpili Scarlett Johansson i Adam Driver. Film opowiada o rozpadającym się małżeństwie Charliego Barbera, scenarzysty teatralnego, i Nicole Barber, aktorki.

Akcja filmu rozpoczyna się w Nowym Jorku, gdzie Charlie i Nicole mieszkają z synem Henrym. Nicole pracuje nad nową sztuką, a Charlie jest zajęty pracą nad filmem. Ich małżeństwo zaczyna się chwiać, gdy Charlie otrzymuje propozycję pracy w Los Angeles.

Charlie postanawia przenieść się do Los Angeles, a Nicole i Henry zostają w Nowym Jorku. Odległość i różnice w karierach małżonków pogłębiają ich konflikt. Nicole zaczyna się zastanawiać, czy chce nadal żyć z Charliem.

Oboje małżonkowie zatrudniają adwokatów, aby przeprowadzić rozwód. Proces sądowy jest długi i brutalny. Oboje stają się coraz bardziej zgorzkniali i nienawistni.

W końcu, po wielu miesiącach, małżonkom udaje się dojść do porozumienia. Charlie i Nicole rozstają się, ale pozostają w dobrych relacjach dla dobra syna.

Historia małżeńska to wnikliwe i poruszające studium rozpadu związku. Film pokazuje, jak trudne i skomplikowane może być rozstanie dwojga ludzi, którzy kiedyś się kochali.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Został nominowany do sześciu Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszej aktorki pierwszoplanowej dla Johansson. Laura Dern otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę prawniczki Nicole.

Oto kilka elementów, które czynią film „Historia małżeńska” tak udanym:

 • Aktorstwo: Johansson i Driver dają wspaniałe kreacje. Ich postaci są złożone i realistyczne.
 • Scenariusz: Baumbach napisał inteligentny i poruszający scenariusz, który wnikliwie analizuje przyczyny rozpadu małżeństwa.
 • Reżyseria: Baumbach prowadzi film z rzadką wrażliwością i empatią.

Film „Historia małżeńska” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy interesują się tematem rozwodów. To film, który zostaje z widzem na długo po obejrzeniu.

Oto kilka konkretnych scen z filmu, które są szczególnie godne uwagi:

 • Scena kłótni między Charliem i Nicole w ich domu w Nowym Jorku. Jest to jedna z najbardziej emocjonalnie intensywnych scen w filmie.

 • Scena, w której Nicole występuje w swojej nowej sztuce. Jest to scena, która pokazuje jej artystyczny talent i determinację, aby odnieść sukces.

 • Scena, w której Charlie i Nicole spotykają się w kawiarni, aby porozmawiać o przyszłości swojego syna. Jest to scena, która pokazuje, że pomimo rozstania nadal się kochają i chcą dla Henry’ego jak najlepiej.

Film „Historia małżeńska” to poruszające i realistyczne studium rozpadu małżeństwa. To film, który zostaje z widzem na długo po obejrzeniu.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Noah Baumbach
scenariusz Noah Baumbach
gatunek Dramat, Komedia
produkcja USA
premiera 29 sierpnia 2019 (Światowa) 29 listopada 2019 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Netflix
studio Heyday Films / Netflix
tytuł oryg. Marriage Story

Obsada

Aktor Postać
Nicole Barber
Charlie Barber
Henry Barber
Nora Fanshaw
Bert Spitz
Jay Marotta
Sandra
Cassie
Aktor teatralny
Carter Mitchum
Ted
Mary Ann
Aktor teatralny
Amir
Molly
Asystentka Nory
Nell, wspólniczka Berta
Jules
Chłopiec z zabawkowym samolotem
Aktorka teatralna
Wspólniczka Nory
Aktor teatralny
Makijażystka
Kostiumograf
Dekoratorka
Nancy Katz, ewaluatorka
Projektant oświetlenia
Aktor teatralny
Kłócący się mężczyzna
Aktor teatralny
Recepcjonistka
Sprzedawca w Pink Dot
Aktor teatralny
Facet od efektów specjalnych
Producentka programu
Mała dziewczynka
Aktor teatralny
Aktor teatralny
Aktor teatralny
Adwokatka na ulicy
Opiekunka do dzieci
Łowca talentów
Stażysta
Kłócąca się kobieta
Aktor teatralny
Aktorka teatralna
Aktorka teatralna
Aktorka teatralna
Mediator
Producent programu
Operator filmowy
Reżyser
Asystentka w garderobie
Pablo
Sam
Prawnik
Sędzia
Adwokat na ulicy
Robot na imprezie
Urzędnik sądowy
Facet od przeprowadzek
Dziennikarka sądowa / Stenografka
Młoda dziewczyna
Uczestniczka zabawy w Halloween
Dziecko ze szkoły
Mama ze szkoły
Uczestniczka zabawy w Halloween
Carly
Mąż Donny
Uczestniczka zabawy w Halloween
Uczestnik zabawy w Halloween
Protokolantka
Mama skejterka

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Historia małżeńska (2019) to amerykański dramat filmowy w reżyserii Noaha Baumbacha. Film opowiada o rozpadającym się małżeństwie Nicole i Charliego Barberów, którzy zmuszeni są do walki o opiekę nad swoim synem Henrym.

Nicole (Scarlett Johansson) jest aktorką teatralną, która odnosi sukcesy w Nowym Jorku. Charlie (Adam Driver) jest reżyserem filmowym, który właśnie przeprowadził się do Los Angeles, aby pracować nad swoim kolejnym projektem.

Początkowo wydaje się, że Nicole i Charlie mogą dojść do porozumienia w sprawie rozwodu. Jednak sprawy komplikują się, gdy oboje zatrudniają prawników, którzy zaczynają walczyć o ich syna.

Film przedstawia proces rozwodu z perspektywy zarówno Nicole, jak i Charliego. Pokazuje, jak rozpad małżeństwa może być bolesnym i destrukcyjnym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych.

Nicole Barber

Nicole jest ambitną i utalentowaną aktorką teatralną. Jest także kochającą matką i troskliwą żoną. Wierzy, że jej małżeństwo z Charliem jest do uratowania, ale ostatecznie decyduje się na rozwód, gdy Charlie oświadcza, że chce przeprowadzić się do Los Angeles.

Nicole jest postacią siłą i determinacją. Jest gotowa walczyć o swoją karierę, o swoje dziecko i o to, co uważa za słuszne.

Charlie Barber

Charlie jest utalentowanym reżyserem filmowym. Jest również kochającym ojcem i troskliwym mężem. Wierzy, że jego małżeństwo z Nicole jest do uratowania, ale ostatecznie decyduje się na rozwód, gdy Nicole oświadcza, że chce pozostać w Nowym Jorku.

Charlie jest postacią złożoną i pełną sprzeczności. Jest zarówno utalentowany, jak i ambitny, ale także niepewny siebie i niestabilny emocjonalnie.

Henry Barber

Henry jest synem Nicole i Charliego. Jest uroczym i inteligentnym chłopcem, który kocha swoich rodziców. Wraz z rozwodem rodziców musi zmierzyć się z wieloma trudnymi emocjami.

Rozwód

Proces rozwodu Nicole i Charliego jest długi i bolesny. Oboje zatrudniają prawników, którzy zaczynają walczyć o ich syna. Walka ta prowadzi do wielu kłótni i rozczarowań.

Film przedstawia proces rozwodu w sposób realistyczny i bezkompromisowy. Nie ucieka się do melodramatu ani taniego sentymentalizmu. Pokazana w nim walka o dziecko jest brutalna i bezwzględna.

Konkluzja

Historia małżeńska to poruszający i realistyczny film o rozpadającym się małżeństwie. Film jest dobrze zagrany, dobrze nakręcony i dobrze napisany. Jest to film, który zostaje z widzem na długo po seansie.

Film otrzymał wiele pozytywnych recenzji od krytyków. Został nominowany do sześciu Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Laura Dern otrzymała Oscara za rolę najlepszej aktorki drugoplanowej.

Film został doceniony za realistyczne przedstawienie procesu rozwodu. Został również uznany za poruszającą historię o miłości, stracie i przebaczeniu.


Historia małżeńska to amerykański dramat filmowy z 2019 roku w reżyserii Noaha Baumbacha. Scenariusz napisał Baumbach we współpracy z jego małżonką, Greer Grammer. W rolach głównych wystąpili Scarlett Johansson i Adam Driver. Film opowiada historię Nicole Barber i Charliego Barbera, małżeństwa z Nowego Jorku, które przechodzi przez proces rozwodu.

Fabuła

Film rozpoczyna się od sceny, w której Nicole ogłasza Charliemu, że chce się rozwieść. Nicole jest aktorką, która pracuje w teatrze w Nowym Jorku. Charlie jest reżyserem teatralnym, który wyjechał do Los Angeles, aby pracować nad filmem. Nicole czuje się samotna i niedoceniona w związku, a Charlie czuje się przytłoczony karierą Nicole.

Początkowo Nicole i Charlie próbują zakończyć swój związek polubownie. Jednak ich rozmowy kończą się kłótniami. W końcu Nicole zatrudnia prawniczkę Norę Fanshaw, a Charlie zostaje reprezentowany przez Bert Spitza.

Rozwód Nicole i Charliego jest długi i kosztowny. Oboje muszą walczyć o opiekę nad swoim synem, Henrym. Nicole chce, aby Henry mieszkał z nią w Nowym Jorku, a Charlie chce, aby mieszkał z nim w Los Angeles.

Oprócz kwestii opieki nad dzieckiem, Nicole i Charlie muszą również podzielić się swoim majątkiem. Oboje mają ambicje i nie chcą ustępować sobie. Ich walka o pieniądze i władzę prowadzi do coraz większej urazy i nienawiści.

Analiza

Historia małżeńska to film, który porusza trudny temat rozwodu. Film jest wnikliwy i realistyczny, a jednocześnie pełen empatii dla swoich bohaterów. Baumbach nie potępia ani nie usprawiedliwia Nicole i Charliego. Pokazuje ich jako ludzi, którzy popełniają błędy, ale którzy wciąż kochają siebie i swojego syna.

Film został wysoko oceniony przez krytyków. Został nominowany do sześciu Oscarów, w tym za najlepszy film, najlepszego reżysera, najlepszą aktorkę pierwszoplanową (Scarlett Johansson), najlepszego aktora pierwszoplanowego (Adam Driver) i najlepszą aktorkę drugoplanową (Laura Dern). Laura Dern zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za swoją rolę Nory Fanshaw.

Ocena

Historia małżeńska to jeden z najlepszych filmów o rozwodzie, jakie kiedykolwiek powstały. Film jest wnikliwy, realistyczny i pełen empatii. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak wygląda proces rozwodu.

Oto kilka kluczowych scen z filmu:

 • Scena kłótni

Jedną z najbardziej wstrząsających scen w filmie jest scena kłótni Nicole i Charliego. Para kłóci się o wszystko, od opieki nad synem po pieniądze. Scena jest bardzo realistyczna i pokazuje, jak łatwo może dojść do przemocy w związku.

 • Scena aktorska

Inną ważną sceną jest scena aktorska, w której Nicole gra w sztuce. Scena jest bardzo emocjonalna i pokazuje, jak Nicole wykorzystuje swoją sztukę, aby wyrazić swoje uczucia.

 • Scena spotkania z mediatorem

Nicole i Charlie spotykają się z mediatorem, aby porozmawiać o rozwodzie. Scena jest bardzo trudna dla obu stron. Nicole i Charlie są zdesperowani, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie dobre dla ich syna.

Historia małżeńska to film, który pozostaje w pamięci na długo po obejrzeniu. To film, który porusza i pozostawia widza z wieloma refleksjami.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *