Fanatyk (2017)

 • Gatunek: Dramat Komedia Krótkometrażowy
 • Rok:
 • Czas trwania: 33 min.
 • Ekranizacja słynnej pasty o ojcu-fanatyku wędkarstwa autorstwa Malcolma XD.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Fanatyk (2017) to polski film krótkometrażowy w reżyserii Michała Tylki, oparty na słynnej paste o ojcu-fanatyku wędkarstwa autorstwa Malcolma XD. Film opowiada historię Jakuba Gałeckiego, młodego mężczyzny, który walczy o swoje życie w cieniu ojca-wędkarza.

Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku w Polsce. Jakub jest jedynym dzieckiem Andrzeja i Ewy Gałeckich. Andrzej jest zapalonym wędkarzem, który poświęca swoje życie swojej pasji. Jest to mężczyzna o silnej osobowości, który nie liczy się z nikim i niczym, jeśli chodzi o wędkarstwo.

Ewa jest kochającą żoną i matką, ale jej życie jest podporządkowane pasji męża. Cały dom jest zawalony sprzętem wędkarskim, a Andrzej spędza całe dnie nad jeziorem. Jakub czuje się zaniedbany przez ojca, który nie ma dla niego czasu.

W filmie Jakub opowiada o swoim ojcu podczas terapii grupowej. Grupa składa się z innych osób, które mają problemy z relacjami z rodzicami. Jakub opowiada o tym, jak jego ojciec zawsze był dla niego niedostępny. Nigdy nie miał dla niego czasu, zawsze był zajęty wędkowaniem.

Andrzej jest człowiekiem, który nie potrafi odpuścić. Jest przekonany, że wędkarstwo jest jego powołaniem i że nie może bez niego żyć. Jest to mężczyzna o silnej osobowości, który nie liczy się z nikim i niczym, jeśli chodzi o swoją pasję.

Ewa jest kobietą, która stara się żyć w cieniu męża. Kocha go, ale cierpi z powodu jego obsesji na punkcie wędkarstwa. Jest to kobieta, która poświęciła swoje życie rodzinie i teraz czuje się zaniedbana przez męża.

Film kończy się konfrontacją Jakuba z ojcem. Jakub postanawia wyznać ojcu, jak bardzo cierpiał z powodu jego braku obecności. Andrzej jest zaskoczony słowami syna i zaczyna rozumieć, jak bardzo go zranił.

Fanatyk to film o relacjach rodzinnych i o tym, jak pasja może zniszczyć życie. Jest to również film o tym, jak ważne jest, aby poświęcać czas swoim bliskim.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można dodać do opisu filmu:

 • Andrzej jest członkiem Polskiego Związku Wędkarzy, ale jest w ciągłym konflikcie z innymi członkami związku. Uważa, że jego sposób wędkowania jest lepszy niż ich.
 • Jakub jest zafascynowany światem komputerów i internetu. Chce zostać programistą, ale jego ojciec nie akceptuje jego wyboru.
 • W filmie pojawiają się również inne postacie, które są związane z Jakubem i jego rodziną. Są to m.in.:
  • Marta, koleżanka Jakuba, która stara się go wspierać.
  • Pani doktor, prowadząca terapię grupową.
  • Pan Nowak, sąsiad Jakuba, który również jest fanatykiem wędkarstwa.

Fanatyk to film, który porusza ważne tematy i może być uniwersalnie odebrany. Jest to film, który może skłonić do refleksji nad własnym życiem i relacjami z bliskimi.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Michał Tylka
scenariusz Michał Tylka, Jan Stola
gatunek Dramat, Komedia, Krótkometrażowy
produkcja Polska
premiera 18 grudnia 2017 (Światowa) 24 grudnia 2017 (Polska premiera)
na podstawie Malcolm XD (opowiadanie)
studio Cinelight (koprodukcja) / Krakowskie Biuro Festiwalowe (koprodukcja) / Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie) /
tytuł oryg. Fanatyk

Obsada

Aktor Postać
Andrzej Gałecki
Wioletta Gałecka
Patryk Gałecki
Kuba Gałecki
Wędkarz Zbyszek
Wędkarz Władek
Wędkarz Bogdan
Bożenka
Wędkarz Mirek
Pan Adam, szef koła PZW
Psychoterapeuta
Marek
Kioskarka Marzenka
Kuba Gałecki w dzieciństwie
Prezenterka tv

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *