Dziecko / L’enfant (2005)

  • Gatunek: Dramat
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 40 min.
  • Tytuł oryginalny: L'enfant
  • Bruno i Sonia są bardzo młodzi i wiodą beztroskie życie. Gdy na świat przychodzi ich dziecko, muszą stać się odpowiedzialni.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Film „Dziecko”, wyreżyserowany przez braci Dardenne, to wzruszająca opowieść o drodze do dojrzałości i odpowiadania za własne czyny. Głównymi protagonistami są Bruno oraz Sonia, dwójka bardzo młodych ludzi, którzy dotychczas prowadzili beztroskie, lekkomyślne życie. Bruno, przedstawiany przez Jérémie Reniera, jest swoistym złodziejaszkiem, który utrzymuje się z drobnych kradzieży i innych przestępstw, często popełnianych wraz ze swoim gangiem nieletnich chłopców. Jego partnerka, Sonia, wcielana przez Déborah François, ma zaledwie osiemnaście lat, jak wiele innych młodych matek, zasiłkując się i próbując przetrwać z dzieckiem.

Jednakże, gdy na świat przychodzi ich syn, Jimmy, ich beztroskie życie zostaje wywrócone do góry nogami. Bruno staje przed trudnym dylematem – czy kontynuować dotychczasowy tryb życia, zaspokajając jedynie swoje potrzeby, czy też podjąć się opieki nad swoim synem i zmienić swoje postępowanie.

Wkrótce po narodzinach dziecka, Bruno i Sonia muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. W wyniku pewnych okoliczności, Sonia zostaje bez dachu nad głową, a Bruno zdaje sobie sprawę, że musi działać, by zapewnić godne życie swojemu synowi. Jednakże, jego pierwszą reakcją na tę sytuację jest decyzja o sprzedaży swojego własnego dziecka, wierząc, że to jedyny sposób na rozwiązanie problemów finansowych.

Losy bohaterów splatają się w dramatyczny sposób, gdy zrozpaczona Sonia trafia do szpitala. W tej trudnej sytuacji, Bruno zaczyna rozumieć konsekwencje swoich działań i zdaje sobie sprawę ze swoich błędów. Uświadamia sobie, że być może sprzedał coś najcenniejszego, co miał, co prowadzi go do decyzji o naprawieniu swoich błędów i odkupieniu winy.

„Dziecko” to nie tylko film o zmieniających się postaciach czy codziennych zmaganiach. To przede wszystkim opowieść o człowieczeństwie i dojrzewaniu do odpowiedzialności. Poprzez podróż przez świat zdominowany przez egoizm i materializm, główny bohater, Bruno, odkrywa w sobie człowieczeństwo i empatię dla innych. To także historia o tym, jak tytułowe „dziecko” dorasta, ucząc się, że istotą życia jest troska o innych i odpowiedzialność za siebie oraz za drugiego człowieka.

Bracia Dardenne w swoim filmie stawiają na głębokie emocje i psychologię bohaterów, co nadaje filmowi autentyczność i głębię. „Dziecko” to więc nie tylko opowieść o jednostkowych losach, ale także uniwersalna historia o dojrzewaniu i odkrywaniu wartości ludzkiego życia.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Jean-Pierre Dardenne / Luc Dardenne
scenariusz Jean-Pierre Dardenne / Luc Dardenne
gatunek Dramat
produkcja Belgia / Francja
premiera 17 maja 2005 (świat)
boxoffice $5 507 396 na świecie$651 941 w USA$4 855 455 poza USA
dystrybucja Gutek Film
studio Archipel 33 (koprodukcja) / arte France Cinéma (koprodukcja) / Canal+ (udział) /
data produkcji 2005
tytuł oryg. L'enfant
inne tytuły Dziecko Polska L'enfant Francja L'enfant USA The Child USA

Obsada

Aktor Postać
Bruno
Policjant w cywilu
Młody złodziej
Steve
Sonia
Matka Bruna
Paserka
Thomas
Remy
Abdel
Kupująca kobieta
Kupujący mężczyzna
Policjant w cywilu
Starszy bandyta
Pielęgniarka
Komisarz policji
Rudowłosa dziewczyna
Młody mężczyzna
Dozorca
Sprzedawczyni wózków dziecięcych
Pielęgniarka ONE
Recepcjonista w szpitalu
Barman
Przyjaciel matki Bruna
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Jimmy
Człowiek przy wystawie
Pracownik komunalny
Kupujący mężczyzna
Inspektor
Profesor
Lekarz
Prokurator
Jimmy

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *