Kedi – sekretne życie kotów / Kedi (2016)

 • Gatunek: Dokumentalny
 • Rok:
 • Czas trwania: 1 godz. 20 min.
 • Tytuł oryginalny: Kedi
 • Stambuł to miasto z sięgającą tysięcy lat historią i jedyne najprawdziwsze kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to indywidualności, które są przewodnikami po mieście.

Dostępne na urządzeniach:
 • IOS
 • Android
 • Windows
 • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Stambuł – miasto kotów

Stambuł, położony nad cieśniną Bosfor łączącą Morze Marmara z Morzem Czarnym, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miast na świecie. Jest to również dom dla tysięcy kotów, które od wieków są uważane za święte zwierzęta.

Film dokumentalny Kedi – sekretne życie kotów (2016) przedstawia codzienne życie siedmiu kotów z różnych dzielnic Stambułu. Bohaterowie filmu to Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak. Każdy z nich ma swoją własną osobowość i historię.

Spryciara to stara kotka, która mieszka na dachu kamienicy w dzielnicy Karaköy. Jest sprytna i niezależna, a także bardzo opiekuńcza wobec innych kotów.

Przylepa to młoda kotka, która mieszka w parku w dzielnicy Kadıköy. Jest przyjazna i towarzyska, a także bardzo ciekawska.

Sułtan to dostojny kot, który mieszka w kawiarni w dzielnicy Beyoğlu. Jest spokojny i opanowany, a także bardzo lubi ludzką uwagę.

Flirciarz to rozrywkowy kot, który mieszka w dzielnicy Fatih. Jest zalodny i charyzmatyczny, a także bardzo lubi bawić się.

Bestia to samotny kot, który mieszka w dzielnicy Üsküdar. Jest silny i niezależny, a także bardzo chroniący swoje terytorium.

Szajba to zdezorientowany kot, który mieszka w dzielnicy Eminönü. Jest nieśmiały i wycofany, a także bardzo łagodny.

Cwaniak to młody kot, który mieszka w dzielnicy Beşiktaş. Jest energiczny i ciekawski, a także bardzo odważny.

Reżyserka filmu, Ceyda Torun, przez dwa lata obserwowała koty w Stambule. Dzięki temu udało jej się uchwycić ich prawdziwą naturę i pokazać, jak ważną rolę odgrywają one w życiu miasta.

Film Kedi – sekretne życie kotów to piękna i wzruszająca opowieść o siedmiu kotach, które odnalazły swoje miejsce w wielkim mieście. To również okazja do poznania niesamowitej kultury i historii Stambułu.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

 • Film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film dokumentalny.
 • Film został nagrodzony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na festiwalu Sundance w kategorii najlepszy film dokumentalny o zwierzętach.
 • Film został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów.

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów lub po prostu chcesz zobaczyć piękny film o Stambule, to Kedi – sekretne życie kotów jest pozycją obowiązkową.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Ceyda Torun
gatunek Dokumentalny
produkcja Turcja, USA
premiera 21 maja 2016 (Światowa) 28 lipca 2017 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $2 835 047 w USA
dystrybucja M2 Films
tytuł oryg. Kedi
inne tytuły Nine Lives: Cats in Istanbul Miedzynarodowe Nine Lives: Cats in Istanbul Kanada

Obsada

Aktor Postać

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *