Warszawa 1935 (2013)

  • Gatunek: Animacja Krótkometrażowy
  • Rok:
  • Czas trwania: 20 min.
  • Krótkometrażowa animacja, która po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Warszawa 1935 to krótkometrażowy film animowany, który przenosi widzów do stolicy Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film został zrealizowany w technice 3D przez studio efektów specjalnych Newborn i wyreżyserowany przez Tomasza Gomołę.

Film rozpoczyna się od panoramicznego widoku miasta. Widzimy szerokie ulice, eleganckie kamienice i nowoczesne budynki. Warszawa w 1935 roku to dynamicznie rozwijające się miasto, które jest centrum gospodarczym, politycznym i kulturalnym Polski.

W kolejnych scenach filmu poznajemy różne oblicza miasta. Oglądamy ruchliwą ulicę Marszałkowską, gdzie przejeżdżają luksusowe samochody i przechadzają się eleganccy ludzie. Zaglądamy do sklepów, restauracji i teatrów. W filmie pojawiają się również sceny z życia codziennego mieszkańców Warszawy.

Warszawa 1935 to film, który zachwyca realistyczną rekonstrukcją architektury przedwojennej Warszawy. Twórcy filmu wykorzystali do tego celu fotografie dostępne w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy. Dzięki temu film stanowi cenną pamiątkę miasta, które zostało zniszczone podczas II wojny światowej.

Film Warszawa 1935 to nie tylko piękna wizualna podróż do przeszłości. To również opowieść o mieście, które tętniło życiem i było symbolem nowoczesności. Film porusza również tematykę tożsamości narodowej i pamięci o historii.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film został zrealizowany w ciągu czterech lat.
  • Do prac nad filmem wykorzystano ponad 100 tysięcy fotografii.
  • Film został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

Warszawa 1935 to film, który warto obejrzeć nie tylko ze względu na jego walory wizualne. To również ważne dzieło historyczne i kulturowe, które pozwala nam lepiej zrozumieć przeszłość naszego miasta.

Poniżej znajdują się wybrane sceny z filmu:

  • Ulica Marszałkowska

Ulica Marszałkowska to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy. W 1935 roku była to tętniąca życiem arteria handlowa i kulturalna. W filmie widzimy, jak ulica jest pełna ludzi, samochodów i tramwajów. Przechodnie ubrani są w eleganckie stroje, a sklepowe witryny uginają się pod ciężarem towarów.

  • Plac Zamkowy

Plac Zamkowy to centralny plac Warszawy. W 1935 roku znajdował się na nim Zamek Królewski, który został zniszczony podczas II wojny światowej. W filmie widzimy Plac Zamkowy w pełnej krasie. Widzimy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Pałac pod Blachą.

  • Stare Miasto

Stare Miasto to najstarsza część Warszawy. W 1935 roku było to miejsce, gdzie zachowała się średniowieczna zabudowa. W filmie widzimy wąskie uliczki, brukowane podwórka i zabytkowe kamienice.

  • Park Łazienki Królewskie

Park Łazienki Królewskie to jeden z największych parków w Warszawie. W 1935 roku był to popularne miejsce wypoczynku mieszkańców miasta. W filmie widzimy spacerowiczów, rowerzystów i kajakarzy.

Warszawa 1935 to film, który pozwala nam na chwilę przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądała stolica Polski przed II wojną światową. To film, który zachwyca realistyczną rekonstrukcją architektury i pozwala nam lepiej zrozumieć przeszłość naszego miasta.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Tomasz Gomoła
scenariusz Tomasz Gomoła
gatunek Animacja, Krótkometrażowy
produkcja Polska
premiera 15 marca 2013 (Światowa i polska premiera kinowa)
studio Newborn / Polski Instytut Sztuki Filmowej
tytuł oryg. Warszawa 1935

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *