Motel / Vacancy (2007)

  • Gatunek: Thriller
  • Rok: 2007
  • Czas trwania: 1 godz. 25 min.
  • Tytuł oryginalny: Vacancy
  • Parze kochanków psuje się auto i muszą spędzić noc w przydrożnym motelu. Wkrótce odkrywają, że jest on prowadzony przez psychopatów.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Nimród Antal
scenariusz Mark L. Smith
gatunek Thriller
produkcja USA
premiera 20 kwietnia 2007 (świat)
boxoffice $35 300 645 na świecie$19 363 565 w USA$15 937 080 poza USA
budżet $19 000 000
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Screen Gems (przedstawia) / Hal Lieberman Company
data produkcji 2007
tytuł oryg. Vacancy
inne tytuły Motel Polska
David i Amy Fox, przez nieoczekiwane wydarzenia zmuszeni zostają do przenocowania w motelu na odludziu. David z nudów zaczyna oglądać kasety video znajdujące się w pokoju. Na ekranie telewizora ukazują się różne sceny morderstw. W pewnym momencie małżonkowie odkrywają z przerażeniem, że akcja filmu dzieje się w ich pokoju. Nagle sceny filmowe zaczynają się urzeczywistniać.
Samochód Davida i Amy Fox (Luke Wilson i Kate Beckinsale) psuje się na drodze pośrodku niczego. Na szczęście znajdują oni motel, w którym zostają na noc. Dla rozrywki zostaje im puszczony makabryczny horror. Rozpoznają na nim zajmowany przez nich pokój. Orientują się, że są przez cały czas nagrywani. Próbują uciec, jednak drzwi okazują się zamknięte. Szukają więc innej drogi wyjścia, aby nie stać się gwiazdami kolejnego filmu. 
Młode małżeństwo zatrzymuje się pewnej nocy w pewnym motelu. Jak się okazuje motel ten pozbawiony jest wszelkich rozrywek, pozostaje im tylko telewizor w którym pokazują filmy grozy. Bohaterowie odkrywają że filmy które oglądają są kręcone w ich pokoju. Muszą wydostać sie z pułapki zanim spotka ich to co poprzedników z tego pokoju.
Małżeństwo, David i Amy Fox, muszą spędzić noc w motelu ponieważ ich samochód się psuje. W motelu jedyną rozrywką jest telewizor w pokoju, w którym wyświetlane są filmy grozy. Małżeństwo Fox szybko odkrywa, że te filmy zostały nakręcone w pokoju, w którym oni właśnie przebywają. Okazuje się, że w ich pokoju jest kamera, która śledzi każdy ich ruch. Teraz małżeństwo musi się jak najszybciej wydostać z tego pomieszczenia, zanim ten kto ich obserwuje zacznie swoje śmiertelne dzieło.
Kiedy samochód Foxów, Davida (Luke Wilson) i Amy (Kate Beckinsale) psuje się kilometry od cywilizacji, ich jedynym ratunkiem jest położony niedaleko motel. Dziwną atmosferę miejsca potęgują wyświetlane w telewizorach filmy – jedyny element rozrywkowy w budynku. Oglądając nisko-budżetowe horrory para odkrywa, że scenografia obrazów łudząco przypomina pokój, w którym przebywają. Odkrywszy ukryte kamery i zaryglowane drzwi David i Amy uświadamiają sobie, że mimowolnie zostali bohaterami następnej produkcji. Problem w tym, że znają już jej zakończenie i wcale nie jest ono happy endem...
Aktor Postać
Kate Beckinsale Amy Fox
Luke Wilson David Fox
Frank Whaley Mason
Ethan Embry Mechanik
Scott Anderson Zabójca
Mark Casella Kierowca ciężarówki
David Doty Policjant z patrolu
Chevon Hicks Ofiara z filmów snuff
Bryan Ross Ofiara z filmów snuff
Ernest Misko Ofiara z filmów snuff
Dale Waddington Ofiara z filmów snuff
Andrew Fiscella Ofiara z filmów snuff
Kym Stys Ofiara z filmów snuff
Meegan Godfrey Ofiara z filmów snuff
Caryn Mower Ofiara z filmów snuff
Norm Compton Ofiara z filmów snuff
Chuck Lamb Ofiara z filmów snuff
Cary Wayne Moore Osoba w filmach snuff
Richie Varga Osoba w filmach snuff
Kevin Dunigan Szeryf Maricopa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *