Ona to on / She’s the Man (2006)

  • Gatunek: Dla młodzieży Komedia rom.
  • Rok: 2006
  • Czas trwania: 1 godz. 45 min.
  • Tytuł oryginalny: She's the Man
  • Kiedy w Kornwalii rozwiązują damską drużynę piłki nożnej, Viola nie chce rezygnować ze swojej pasji i przebiera się za brata, kontynuując karierę piłkarską jako Sebastian.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV
reżyseria Andy Fickman
scenariusz Jack Leslie / Victor Levin / więcej...
gatunek Komedia rom. / Dla młodzieży
produkcja Kanada / USA
premiera 17 marca 2006 (świat)
boxoffice $57 194 667 na świecie$33 741 133 w USA$23 453 534 poza USA
budżet $20 000 000
dystrybucja Best Film
studio DreamWorks SKG (przedstawia) / Lakeshore Entertainment (przedstawia) / Donners Company
data produkcji 2006
tytuł oryg. She's the Man
inne tytuły Ona to on Polska Dude Looks Like a Lady (tytuł roboczy) USA Walk Like a Man, Talk Like a Man (tytuł roboczy) USA L'Homme c'est elle Kanada She's the Man Francja Dude Looks Like a Lady (tytuł roboczy) USA Walk Like a Man, Talk Like a Man (tytuł roboczy) USA She's the Man (tytuł roboczy) USA
Viola dowiaduje się, że w jej szkole rozwiązano dziewczęcą drużynę piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem. A wszystko po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke'u i sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat Violi.
Przezabawna komedia o tym jak wiele zdolnym się jest zrobić aby zrealizować swoje marzenia. Viola kocha football jednak jej drużyna zostaje rozwiązana więc przebiera się za swojego brata bliźniaka, który akurat jest na małym tourne w Anglii. Jednak sytuacja komplikuje się gdy Viola zakochuje się w Diuku swoim współlokatorze, który kocha się w Olivii. Olivii natomiast podoba się Sebastian, którym tak naprawdę jest Viola. Sytuacja staje się przekomiczna gdy z Londynu powraca prawdziwy Sebastian.
Komedia omyłek z życia amerykańskich nastolatków. Viola ma brata bliźniaka Sebastiana. Kiedy ten postanawia wyruszyć do Londynu, by tam spróbować sił na scenie muzycznej, Viola decyduje się wskoczyć w jego skórę, by zacząć karierę piłkarską i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły. Przebiera się za brata i zapisuje się do szkoły Illyria Prep. Jednak życie nowego ucznia, w dodatku uznawanego za frajera, jest na początku ciężkie. Zwłaszcza, że ta (ten?) zakochuje się w najprzystojniejszym chłopaku w szkole.
Viola i Sebastian, choć są bliźniakami, pod wieloma względami się różnią. Ale oboje, z podobnie wielką pasją, dążą do osiągania swoich celów. Dla chłopaka jest to muzyka, dlatego w tajemnicy przed rodzicami wyrusza do Londynu, by podbić miejscowe sceny. Viola marzy o grze w piłkę nożną. Kiedy w jej szkole rozwiązana zostaje dziewczęca drużyna, a trener drużyny chłopców nie zgadza się na przyjęcie jej do swojej grupy, wpada na pomysł zapisania się do szkoły brata i zdobycia miejsca w tamtejszej drużynie futbolowej. W przebraniu będzie mogła grać w piłkę i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły, co jest dla niej bardzo ważne. Będzie to zemsta na byłym chłopaku, bramkarzu Justinie, który dwukrotnie boleśnie ją zranił. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionego fryzjera, przemiana Violi w brata bliźniaka jest perfekcyjna. W misternym planie pojawiają się jednak kłopoty. Pierwszy ma na imię Monique, dziewczyna Sebastiana, która nie ma pojęcia, że wyjechał on z zespołem, a siostra wypożyczyła sobie jego tożsamość. Przyczyną drugiego jest uroczy Duke, nowy współlokator Violi/Sebastiana w kampusie. W dodatku Olivia, dziewczyna Duke'a, wyraźnie zainteresowana jest ... nią, czyli Sebastianem. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy prawdziwy Sebastian wraca z Londynu.
Viola to dziewczyna, która ma z początku fantastycznego chłopaka, ale tak naprawdę to pusty chłopak. kiedy rozwiązują żeńską drużynę do piłki nożnej, postanawia dołączyć do męskiej. Ale trener i chłopcy z drużyny uważają to za niedorzeczne. Viola zrywa z Justinem. w domu okazuje się, że jej brat Sebastian właśnie po kryjomu wyjeżdża do Londynu. Viola wpada na pomysł, aby przebrać się za niego i dołączyć do przeciwnej drużyny męskiej - Illyrii. Od tej pory rodzą się przezabawne sytuacje. Konsekwencją tej zamiany będzie mieszkanie ze współlokatorem, w którym się zakocha oraz jej pozornej rywalce- Olivii. Viola kocha Duka, Dukowi podoba się Olivia, a Olivia (która tylko podrywa Duka z zazdrości Violi przebranej za Sebastiana). Można, by rzec, że to prawdziwy kołowrotek...
Pasją Violi jest piłka nożna. Każdą wolną chwilę wraz z przyjaciółkami spędza na boisku. Jednak pewnego dnia trener postanawia rozwiązać dziewczęcą drużynę footballową. Viola nie zamierza się poddawać. Przeobraża się w swojego brata Sebastiana i zamiast niego zamieszkuje w szkole z internatem. W ten sposób chce nadal grać i jednocześnie utrzeć nosa swojemu "byłemu" na boisku. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Viola, zakochuje się w Duke'u, swoim współlokatorze. Obiektem westchnień Duke'a staje się z kolei Olivia, która zadurza się w... Sebastianie, czyli w Violi. Wszystko gmatwa się jeszcze bardziej, gdy z Londynu wraca prawdziwy Sebastian.
Komedia romantyczna o nastolatce (Amanda Bynes), która chcąc zrealizować swoje marzenie decyduje się udawać swojego brata. A ciężkie jest życie uznawanego za frajera nowego ucznia i mieszkańca szkolnego kampusu, jeśli jest dziewczyną, która zakochała się w najurodziwszym chłopaku, który z kolei szaleje na punkcie najładniejszej dziewczyny w szkole, która dla odmiany jest pod wielkim urokiem nowego ucznia... Viola Johnson (Amanda Bynes) miała ważne powody, by podać się za swojego brata bliźniaka, Sebastiana (James Kirk) i zapisać się do szkoły Illyria Prep. Skorzystała z tego, że Sebastian postanowił zdezerterować z zamiarem podbicia muzycznych scen Londynu. Przebrana za brata może grać w piłkę i dokopać drużynie chłopaków ze swojej starej szkoły. Cała sytuacja komplikuje się, kiedy prawdziwy Sebastian wraca z Londynu o dwa dni za wcześnie...
Viola kocha football, a czego to nie zrobi się dla miłości?? Można na przykład tak jak ona zastąpić swojego brata bliźniaka w szkole z internatem. Oczywiście nie jako kobieta ale w przebraniu mężczyzny. Młoda panna Hasstings ma dwa tygodnie na dostanie się do pierwszego składu drużyny Illyria Prep. Dlaczego dwa? Dlatego że za 14 dni z londyńskiego koncertu wraca jej brat Sebastian oraz odbywa się mecz przeciwko jej znienawidzonej szkole. Wszystko byłoby dużo prostsze gdyby nie to, że jej współlokator Duke czuje miętę do pięknej Olivi, która "buja się" w Sebastianie-Violi, której brat jest chłopakiem Monique. Tak więc gdy Olivia podwala się do Duke`a po to aby wzbudzić zazdrość w Sebastianie, który tak naprawdę nie jest Sebastiantem tylko Violą, która zakochała się w Duku; Monique dostaje szału. Ale każdy ma swoje sekrety.
Viola, wielbicielka futbolu, dowiaduje się, że w jej szkole rozwiązano dziewczęcą drużynę piłki nożnej. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać swojego brata bliźniaka i zamiast niego chodzić do szkoły z internatem, a wszystko po to, by dalej grać. Wszystko się komplikuje, gdy Viola zakochuje się w swoim współlokatorze, Duke'u, a sama staje się obiektem westchnień Olivii, w której z kolei kocha się Duke. Sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do szkoły wraca Sebastian, brat bliźniak Violi.
Aktor Postać
Amanda Bynes Viola
Alexandra Breckenridge Monique
Channing Tatum Duke
Jessica Lucas Yvonne
Vinnie Jones Trener Dinklage
Amanda Crew Kia
James Kirk Sebastian
David Cross Dyrektor Gold
Julie Hagerty Daphne
Lynda Boyd Cheryl
Jonathan Sadowski Paul
Robert Hoffman Justin
Clifton MaCabe Murray Andrew
Emily Perkins Eunice
James Snyder Malcom
Brandon Jay McLaren Toby
David Richmond-Peck Sędzia
Robert Torti Trener Pistotnek
John Pyper-Ferguson Roger
Julia Gow
Laura Ramsey Olivia Lennox
Colby Wilson Potensky
Katie Stuart Maria
C.J. Greenside Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Devon Greenside Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Chris D'Andrea Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Jeffrey Ballard Donner
Brenda McDonald Starsza pani
Patricia Idlette Nauczycielka
Ken Kirby Spiker
Alberto Ghisi Dziewięcioletni chłopiec
Mark Acheson Opiekun terenów sportowych
Dee Jay Jackson Kierowca taksówki
Alex Price Cheerleaderka
Natasha Gorrie Cheerleaderka
Deena Minichello Cheerleaderka
Barbara Kottmeier Dziewczyna
Chad Krowchuk Facet ze szkoły
Cassandra Sawtell Dziewczyna
Michelle Grigor Przerażone dziecko
Stuart Cowan Wysoki facet
Giovanni Valente Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Ivan Estrada Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Glen Krizek Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Evan Turner Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Alvaro Picado Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Brady Horvath Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Ryan Horvath Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Jason Mosberian Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Shannon McDonald Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Sandra-Jessica Couturier Gość córki trenera
Michael Kozak Piłkarz
Adrianna Spence Krzycząca dziewczyna
Debbie Timuss Cheerleaderka
Michelle Brownlee Cheerleaderka
Mara Branscombe Cheerleaderka
Katharine Horsman Cheerleaderka
Melissa Robertson Cheerleaderka
Aaron Young Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Justin Carvery Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Andrew Hutson Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Luca Bellisome Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Daniel Rogic Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Meysam Soltani Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Struan Saddler Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Andrew Reed Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Luke Moger Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Riyad Zuber Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Sofia Hildalgo Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Deena Sparling Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Melissa Howard Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Nicola Elbro Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Carly Barkley Zawodniczka żeńskiej drużyny piłki nożnej Cornwall
Duncan Pattillo Biznesmen rozmawiający przez tel.
Tania Saulnier Całująca się dziewczyna
Daniel Colletti Zawodnik męskiej drużyny piłki nożnej Illyria
Michael Logie Współpracownik trenera z Ilyria
Celeste White Steele Kibic

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *