Zabij to i wyjedź z tego miasta (2019)

  • Gatunek: Animacja dla dorosłych Horror
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 28 min.
  • Autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

„Wymorduj to i opuść tę aglomerację (2019)” to dzieło reżyserskie Mariusza Wilczyńskiego, które przenosi widzów w fantastyczną wyprawę poprzez zakamarki nostalgii, wspomnień i bolesnych odkryć. Bohater tego obrazu, szukając schronienia przed rozpaczą po utracie bliskich, ukrywa się w bezpiecznym azylu wspomnień, gdzie czas zdaje się zastygać, a wszyscy bliscy pozostają w wiecznym życiu.

W miarę upływu czasu miasto, istniejące jedynie w umyśle bohatera, przechodzi metamorfozę i rozwija się. To miejsce staje się jego ucieczką od rzeczywistości, stanowiąc azyl przed bólem straty i nieustannym upływem czasu. Tworzy własne, idealizowane miasto, które ewoluuje wraz z nim, dostarczając bezpieczeństwa i spokoju.

Jednak idylla bohatera zostaje nagłę zakłócona, gdy do jego wykreowanego świata wtargują postacie i bohaterowie z dzieciństwa. Ci, którzy zawsze byli młodzi i nieśmiertelni w świadomości kolejnych pokoleń, nagle ulegają procesowi starzenia się, odkrywając efemeryczność wiecznej młodości. To dla głównego bohatera szokujące spostrzeżenie, które burzy jego idealne wyobrażenia o wiecznej beztrosce.

W filmie Wilczyńskiego śledzimy, jak bohater konfrontuje się z prawdą o nieuchronnym upływie czasu i starzeniu się. To przełomowe doświadczenie zmusza go do zmierzenia się z rzeczywistością i opuszczenia swojego bezpiecznego schronienia. W momencie, gdy uświadamia sobie, że wieczna młodość to iluzja, decyduje się na powrót do prawdziwego życia.

„Wymorduj to i opuść tę aglomerację” to film, który w pełni zasługuje na miano autobiograficznej impresji. Wilczyński sięga głęboko do własnych wspomnień, ożywiając nie tylko obrazy utraconych bliskich, ale również przypominając miasto Łódź, odgrywające kluczową rolę w tej opowieści. Łódź staje się miejscem, gdzie wskrzeszają wspomnienia o nieżyjących rodzicach i rodzinie, tworząc wyjątkową panoramę przeszłości.

Wizualna strona filmu równie imponująco podkreśla jego fabułę. Wilczyński posługuje się unikalnym stylem animacji, który doskonale oddaje atmosferę nostalgii i surrealistycznego świata wspomnień. Każda klatka filmu jest starannie przemyślana, a animacja staje się narzędziem do wyrażenia głębokich emocji bohatera.

„Wymorduj to i opuść tę aglomerację” to produkcja, która porusza widza nie tylko uniwersalnym tematem starzenia się i utraty, ale także osobistym spojrzeniem reżysera na własną przeszłość. Mariusz Wilczyński otwiera przed widzem drzwi do swojego świata, dzieląc się intymnymi wspomnieniami i uczuciami.

W filmie tym odnajdujemy uniwersalną prawdę o ludzkiej kondycji, gdzie czas nieubłaganie płynie, a wspomnienia stają się zarówno schronieniem, jak i miejscem konfrontacji z rzeczywistością. „Wymorduj to i opuść tę aglomerację” to nie tylko podróż do przeszłości, ale także refleksja nad tym, jak ważne jest odważenie się żyć w teraźniejszości, mimo bolesnych doświadczeń z przeszłości.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Mariusz Wilczyński
scenariusz Mariusz Wilczyński
gatunek Horror, Animacja dla dorosłych
produkcja Polska
premiera 22 lutego 2020 (Światowa) 5 marca 2021 (Polska premiera kinowa)
na podstawie Mariusz Wilczyński (dialogi) / Agnieszka Ścibior (dialogi)
dystrybucja Gutek Film
studio DI Factory (koprodukcja) / EC1 Łódź - Miasto Kultury (koprodukcja) / Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny (koprodukcja) /
tytuł oryg. Zabij to i wyjedź z tego miasta
inne tytuły Kill It and Leave This Town Miedzynarodowe

Obsada

Aktor Postać
Matka Janka
Staruszek w pociągu
Ojciec Mariuszka / Staruszek w pociągu
Behemot
Ojciec Janka
Janek
Sklepowa w rybnym
Stara mama Mariuszka
Młoda mama Mariuszka
Staruszka w pociągu
Konduktor w pociągu
Mariuszek
Woland i ucięta głowa Berlioza / Głos w megafonie
Matka dziewczynki w tramwaju
Pan Wacław
Kioskarka
Drożniczka / Głos w megafonie
Staruszka w pociągu
Głos w megafonie
Głos w megafonie
Staruszka szukająca pieska
Matka chłopczyka w tramwaju
Dziewczynka w tramwaju
Dziewczynka w tramwaju
Dziewczynka w tramwaju
Dziewczynka w tramwaju
Gos gwiżdżący melodię nad morzem
Odgłos kroków w mieście
Głos gwiżdżący w mieście

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *