Dzień kobiet (2012)

  • Gatunek: Dramat
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 30 min.
  • Halina, pracownica sieci handlowej „Motylek”, awansuje na kierowniczkę sklepu. Kiedy korporacja przekroczy wszelkie granice, kobieta stanie z nią do walki.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Dzień kobiet (2012)

Reżyseria: Maria Sadowska

Obsada: Katarzyna Kwiatkowska, Piotr Adamczyk, Jan Frycz, Anna Dymna

Gatunek: dramat, obyczajowy

Czas trwania: 1 godz. 30 min.

Opis:

Halina (Katarzyna Kwiatkowska) to samotna matka wychowująca 13-letnią córkę. Pracuje w niewielkim sklepie sieci „Motylek”. Jest to żmudna i nisko płatna praca, ale Halina nie ma innego wyboru.

Pewnego dnia Halina dostaje propozycję awansu na kierowniczkę sklepu. Jest to dla niej szansa na poprawę sytuacji materialnej i lepszą przyszłość dla córki. Halina przyjmuje awans, ale szybko przekonuje się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka.

Korporacja, dla której pracuje Halina, jest bezwzględna i żądna zysku. Nie liczy się dla niej nic, prócz pieniędzy. Halina musi podporządkować się bezwzględnym zasadom korporacji, które prowadzą do wyzyskiwania pracowników i niszczenia ich zdrowia.

Kiedy Halina zaczyna dostrzegać, że korporacja przekracza wszelkie granice, postanawia sprzeciwić się jej. Jej walka z korporacją staje się walką o sprawiedliwość i godność człowieka.

Motyw silnej kobiety

Dzień kobiet to film o silnej kobiecie, która nie boi się walczyć o swoje prawa. Halina to postać, która zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Jest samotną matką, która musi wiązać koniec z końcem. Pracuje w trudnych warunkach i jest wykorzystywana przez korporację. Mimo to Halina nie poddaje się. Jest odważna i determinacja, aby walczyć o to, co jest dla niej ważne.

Postać Haliny jest inspirująca dla wielu kobiet. Pokazuje, że nawet w trudnych sytuacjach można walczyć o swoje marzenia i cele. Halina jest przykładem tego, że siła i determinacja mogą pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody.

Motyw korporacji

Dzień kobiet to także film o bezwzględnej i żądnej zysku korporacji. Korporacja w filmie jest ukazana jako miejsce, w którym liczą się tylko pieniądze. Pracownicy są traktowani jak narzędzia, które można wykorzystać i wyrzucić, kiedy przestaną być potrzebne.

Film pokazuje, jak korporacje mogą wykorzystywać ludzi i niszczyć ich życie. Korporacja w filmie jest symbolem zła i niesprawiedliwości.

Motyw walki o sprawiedliwość

Dzień kobiet to film o walce o sprawiedliwość i godność człowieka. Halina walczy o prawa pracowników, którzy są wykorzystywani przez korporację. Jej walka to walka o to, aby każdy człowiek był traktowany z szacunkiem i godnością.

Film pokazuje, że walka o sprawiedliwość może być trudna i niebezpieczna. Jednak warto walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Podsumowanie

Dzień kobiet to film poruszający ważne tematy, takie jak: siła kobiety, bezwzględność korporacji i walka o sprawiedliwość. Film jest dobrze zrealizowany i posiada ciekawą obsadę. Katarzyna Kwiatkowska w roli Haliny stworzyła jedną z najciekawszych i najbardziej wyrazistych kreacji w polskim kinie ostatnich lat.

Film jest godny polecenia wszystkim, którzy chcą zobaczyć dobry film o silnej kobiecie, która walczy o swoje prawa.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Maria Sadowska
scenariusz Katarzyna Terechowicz, Maria Sadowska
gatunek Dramat
produkcja Polska
premiera 8 maja 2012 (Światowa) 8 marca 2013 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Kino Świat
studio Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (finansowanie) / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / Stowarzyszenie Filmowców Polskich /
tytuł oryg. Dzień kobiet
inne tytuły Women's Day Miedzynarodowe

Obsada

Aktor Postać
Halina Radwan
Eryk Gąsiorowski, szef Haliny
Regina Radwan, matka Haliny
Andżelika
Ania
Misia, córka Haliny
Szkoleniowiec
Dziennikarka
Maryla
Psycholog
Mecenas Gawlik
Asystentka Włocha
Jadzia, przyjaciółka Haliny
Monia
Nauczycielka Misi
Beata Karwowska
Kierowniczka sklepu
Dziennikarka Dorota
Komorniczka
Mężczyzna straszący Halinę przed "Motylkiem"
"Przyjaciel"
Ochroniarz Leon
Wiola, nowa ekspedientka
Sędzina
Pracownik banku
Ekspedient w sklepie meblowym
Ochroniarz w centrali "Motylka"
Komornik
Sąsiad Haliny
Sąsiadka Haliny
Klientka
Krystyna Tondera
Sędzina
Recepcjonista
Pan Zdzisław, przyjaciel Reginy
Włoch, właściciel "Motylka"
Mężczyzna blokujących eksmisję Haliny
Lekarz pogotowia

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *