Był sobie chłopiec / About a Boy (2002)

  • Gatunek: Dramat Komedia Romans
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 41 min.
  • Tytuł oryginalny: About a Boy
  • Trzydziestokilkuletni playboy Will Freeman odkrywa, że najlepszym miejscem na poznanie kobiety jest koło samotnych matek. Gdy próbuje poderwać jedną z nich, poznaje 12-letniego chłopca, który odmienia jego życie.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner DisplayMovies

Fabuła

Był sobie chłopiec (ang. About a Boy) to amerykański film komediodramat z 2002 roku w reżyserii Paula i Chrisa Weitzów na podstawie powieści Nicka Hornby’ego. Film opowiada historię Willa Freemana, trzydziestokilkuletniego playboya, który nie chce dorosnąć i żyć dorosłym życiem. Will mieszka w Londynie i utrzymuje się z renty po śmierci ojca. Nie pracuje, nie ma żadnych zobowiązań i spędza cały swój czas na zabawie i flirtowaniu z kobietami.

Pewnego dnia Will dowiaduje się, że w jego sąsiedztwie mieszka Fiona, samotna matka z synem Marcusem. Will postanawia wykorzystać tę okazję, aby udawać samotnego ojca i poznawać samotne kobiety. Zaprzyjaźnia się z Marcusem, który jest samotny i nieśmiały. Will początkowo wykorzystuje chłopaka do swoich celów, ale z czasem zaczyna się z nim coraz bardziej przyjaźnić.

Will i Marcus pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów. Will jest cyniczny i pozbawiony emocji, a Marcus jest wrażliwy i naiwny. Jednak ich przyjaźń pomaga im się od siebie wiele nauczyć. Will zaczyna rozumieć, że życie może być piękne i warto mieć bliskich ludzi, a Marcus zaczyna otwierać się na świat i stawać się bardziej pewny siebie.

Film „Był sobie chłopiec” to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu. To także film o tym, jak ważne jest, aby otworzyć się na innych i pozwolić im wejść do naszego życia.

Główne wątki fabularne

Film „Był sobie chłopiec” porusza kilka ważnych wątków fabularnych, w tym:

  • Wątek przyjaźni: Will i Marcus tworzą niezwykłą przyjaźń, która pomaga im się od siebie wiele nauczyć. Will uczy się od Marcusa, jak być bardziej wrażliwym i otwartym na innych, a Marcus uczy się od Willa, jak być bardziej pewnym siebie i niezależnym.
    [Image of Toni Collette jako Fiona w filmie „Był sobie chłopiec”]
  • Wątek dojrzewania: Will i Marcus przechodzą przez proces dojrzewania. Will zaczyna rozumieć, że życie może być piękne i warto mieć bliskich ludzi, a Marcus zaczyna otwierać się na świat i stawać się bardziej pewny siebie.
  • Wątek samotności: Will i Fiona są samotni. Will nie chce dorosnąć i żyć dorosłym życiem, a Fiona jest samotną matką, która zmaga się z wychowaniem syna. Ich przyjaźń pomaga im przezwyciężyć samotność i znaleźć szczęście.

Bohaterowie

Will Freeman to główny bohater filmu. Jest trzydziestokilkuletnim playboyem, który nie chce dorosnąć i żyć dorosłym życiem. Will jest cyniczny, pozbawiony emocji i skupiony wyłącznie na sobie. Jednak z czasem zaczyna zmieniać się pod wpływem przyjaźni z Marcusem.

Marcus Brewer to drugoplanowy bohater filmu. Jest dwunastoletnim chłopcem, który jest samotny i nieśmiały. Marcus jest wrażliwy i naiwny, ale też bardzo inteligentny. Jego przyjaźń z Willem pomaga mu otwierać się na świat i stawać się bardziej pewnym siebie.

Fiona Brewer to matka Marcusa. Jest samotną matką, która zmaga się z wychowaniem syna. Fiona jest silna i niezależna, ale też bardzo samotna. Jej przyjaźń z Willem pomaga jej przezwyciężyć samotność i znaleźć szczęście.

Ocena

Film „Był sobie chłopiec” to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu. To także film o tym, jak ważne jest, aby otworzyć się na innych i pozwolić im wejść do naszego życia.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność. Zdobył wiele nagród, w tym nagrodę BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany.

Recenzje

„Był sobie chłopiec” to „ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu. To także film o tym, jak ważne jest, aby otworzyć się na innych i pozwolić im wejść do naszego życia”. – Roger Ebert, Chicago Sun-Times

„Hugh Grant jest znakomity w roli Willa Freemana.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Chris Weitz, Paul Weitz
scenariusz Chris Weitz, Paul Weitz
gatunek Dramat, Komedia, Romans
produkcja Wielka Brytania, USA, Francja
premiera 26 kwietnia 2002 (Światowa) 5 lipca 2002 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $130 549 455 na świecie$41 385 278 w USA$89 164 177 poza USA
budżet $30 000 000
na podstawie Nick Hornby (powieść)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio StudioCanal (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Cinema Vehicle Services /
tytuł oryg. About a Boy

Obsada

Aktor Postać
Will Freeman
Fiona
Marcus
Rachel
Angie
Christine
Imogen
Ali
John
Pielęgniarka
Nicky
Mark
Dziecko Angie
Barney
Barney
Suzie
Caroline
Frances
Moira
Nauczycielka
Nauczyciel matematyki
Simon Cosgrove
Matka Lindsey
Lindsey
Clive
Ojciec Willa
Przyjaciel Ellie
Przyjaciółka Ellie
Przyjaciółka Ellie
Zgorzkniała była dziewczyna
Rzucający cukierki
Ellie
Imogen
Przyjaciel Ellie
Lee, chłopak znęcający się nad Marcusem
Kumpel Lee
Kierownik restauracji
Zgorzkniała była dziewczyna
Zgorzkniała była dziewczyna
Zgorzkniała była dziewczyna
Kobieta w supermarkecie
Dziecko w supermarkecie
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Członek rodziny na parkingu sklepu Mothercare
Członek rodziny na parkingu sklepu Mothercare
Członek rodziny na parkingu sklepu Mothercare
Członek rodziny na parkingu sklepu Mothercare
Megan, córka Suzie
Megan, córka Suzie
Strażnik parkingu
Fryzjerka
Pracownik Amnesty International
Pracowniczka Amnesty International
Pracownik Amnesty International
Rzucający cukierki
Rzucający cukierki
Sprzedawczyni w sklepie Skechers
Urocza kelnerka
Gość na przyjęciu sylwestrowym
Członek grupy Def Penalty Kru
Członek grupy Def Penalty Kru
Członek grupy Def Penalty Kru
Członek grupy Def Penalty Kru
Pan Chalmers
Rzucający jabłkiem
Sprzedawczyni w Mothercare
Mąż w supermarkecie
Kobieta na spotkaniu grupy SPAT
Uczeń
Członek zespołu Tribute
Spacerowicz w parku
Dziewczyna w szkole
Uczeń

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Był sobie chłopiec (ang. About a Boy) to amerykańsko-brytyjsko-francusko-niemiecki film komediodramatyczny z 2002 roku w reżyserii braci Chrisa i Paula Weitzów na podstawie powieści Nicka Hornby’ego pod tym samym tytułem.

Bohaterowie

  • Will Freeman (Hugh Grant) – trzydziestokilkuletni playboy, który żyje samotnie i beztrosko, nie podejmując się żadnej pracy. Jego głównym zajęciem jest zdobywanie kobiet, które traktuje przedmiotowo. [Image of Will Freeman (Hugh Grant) w filmie "Był sobie chłopiec"]

  • Marcus Brewer (Nicholas Hoult) – 12-letni chłopiec, który jest wyśmiewany przez rówieśników za swoją nieśmiałość i nadwagę. Jest samotny i nie ma przyjaciół.

  • Fiona Brewer (Toni Collette) – samotna matka Marcusa, która jest zapracowana i nie ma zbyt wiele czasu dla syna.

  • **Rachel ** (Rachel Weisz) – samotna matka, która poznaje Willa na spotkaniu dla samotnych rodziców. [Image of Rachel (Rachel Weisz) w filmie "Był sobie chłopiec"]

Fabuła

Will Freeman jest bogatym, bezrobotnym i nieżonatym mężczyzną, który nie ma żadnych obowiązków. Jego życie to ciągła zabawa i zdobywanie kobiet. Pewnego dnia Will dowiaduje się, że w szkole jego syna, Marcusa, organizowane są spotkania dla samotnych rodziców. Will postanawia wykorzystać tę okazję, aby poznać samotne kobiety.

Will zaczyna się spotykać z Fiona, matką Marcusa. Fiona jest zapracowana i nie ma zbyt wiele czasu dla syna. Will początkowo nie zwraca uwagi na Marcusa, ale z czasem zaczyna się z nim zaprzyjaźniać. Marcus jest samotnym i nieśmiałym chłopcem, który nie ma żadnych przyjaciół. Will zaczyna mu pomagać w nawiązywaniu relacji z innymi dziećmi.

W międzyczasie Will poznaje Rachel, samotną matkę, która również uczestniczy w spotkaniach dla samotnych rodziców. Will i Rachel zaczynają się spotykać, ale Will nie jest pewien, czy chce się związać z kimkolwiek na dłużej.

W końcu Will uświadamia sobie, że Marcus jest dla niego kimś więcej niż tylko środkiem do zdobycia kobiet. Will zaczyna troszczyć się o Marcusa i chce mu pomóc w życiu. Will i Marcus stają się przyjaciółmi, a ich przyjaźń pomaga im pokonywać trudności i dojrzewać.

Ocena

Był sobie chłopiec to ciepły i wzruszający film o przyjaźni, miłości i dojrzewaniu. Film jest dobrze zagrany i wyreżyserowany, a scenariusz jest zabawny i poruszający.

Hugh Grant daje znakomitą kreację Willa Freemana. Grant doskonale oddaje charyzmę i egoizm swojego bohatera. Nicholas Hoult również jest świetny w roli Marcusa. Hoult jest przekonujący jako samotny i nieśmiały chłopiec, który odnajduje przyjaciela w Willu.

Reżyserowie Chris i Paul Weitz stworzyli film, który jest jednocześnie zabawny i wzruszający. Film porusza ważne tematy, takie jak samotność, przyjaźń i dojrzewanie. Był sobie chłopiec to film, który warto zobaczyć.

Nagrody i wyróżnienia

  • Film został nominowany do czterech nagród Złotego Globu, w tym za najlepszy film komediowy/musical, najlepszego aktora w filmie komediowym/musicalu (Hugh Grant) i najlepszą aktorkę drugoplanową w filmie komediowym/musicalu (Toni Collette).
  • Film zdobył nagrodę BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany.
  • Film został nominowany do dwóch nagród Oscara, w tym za najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszą piosenkę (Something to Talk About).

Był sobie chłopiec (ang. About a Boy) to amerykańsko-brytyjsko-francuskojęzyczny komediodramat z 2002 roku w reżyserii Paula i Chrisa Weitzów na podstawie powieści Nicka Hornby'ego pod tym samym tytułem. Film opowiada historię Willa Freemana, bogatego, bezrobotnego, nieżonatego i bezdzietnego mężczyzny, który poszukując kandydatek na partnerkę, odkrywa, że miejscem, gdzie można poznawać samotne kobiety są koła samotnych rodziców.

Fabuła

Will Freeman to trzydziestokilkuletni mężczyzna, który mieszka w Londynie. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, gdy miał 12 lat. Will jest spadkobiercą rodzinnego majątku, który pozwala mu na beztroskie życie bez żadnych obowiązków. Will spędza całe dnie na graniu w gry wideo, słuchaniu muzyki i czytaniu książek. Jest cyniczny i nieufny wobec ludzi.

Pewnego dnia Will poznaje Marcusa Brewera, 12-letniego chłopca, który jest wyśmiewany przez swoich rówieśników. Marcus jest samotny i nieszczęśliwy. Will postanawia wykorzystać Marcusa, aby zdobyć przychylność samotnych matek, które spotyka w kole samotnych rodziców.

Will i Marcus początkowo nie przepadają za sobą. Will jest zniechęcony przez dziwactwa Marcusa, a Marcus jest zirytowany przez egoizm Willa. Jednak z czasem zaczynają się do siebie zbliżać. Will zaczyna rozumieć, że Marcus jest inteligentny i wrażliwy, a Marcus zaczyna doceniać poczucie humoru i inteligencję Willa.

Motywacje bohaterów

Will Freeman jest motywowany chęcią znalezienia żony i stworzenia rodziny. Jest samotny i brakuje mu miłości. Will uważa, że ​​dzieci są sposobem na zdobycie miłości i uwagi.

Marcus Brewer jest motywowany chęcią znalezienia przyjaciela i poczucia się akceptowanym. Marcus jest samotny i czuje się odrzucony przez rówieśników. Marcus chce kogoś, kto go zrozumie i będzie mu towarzyszył.

Zmiany w bohaterach

W trakcie filmu Will i Marcus przechodzą znaczące zmiany. Will zaczyna rozumieć, że miłość i przyjaźń są ważniejsze niż pieniądze i status społeczny. Marcus zaczyna rozumieć, że nie trzeba być popularnym, aby być szczęśliwym.

Ocena

Był sobie chłopiec to ciepła i zabawna komedia, która porusza ważne tematy, takie jak samotność, przyjaźń i rodzina. Film jest dobrze zagrany, z Hugh Grantem w roli Willa Freemana. Grant wspaniale oddaje cynizm i egoizm swojej postaci, ale także jej słabości i uczucia. Toni Collette jako Fiona Brewer i Nicholas Hoult jako Marcus Brewer również dają znakomite kreacje.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Został nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Film jest również popularny wśród widzów na całym świecie.

Podsumowanie

Był sobie chłopiec to film, który porusza serca i bawi do łez. To opowieść o dwóch ludziach, którzy znajdują w sobie miłość i przyjaźń, gdy najmniej się tego spodziewają.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *