Wszystko będzie dobrze (2007)

  • Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 38 min.
  • Początkujący lekkoatleta z małego miasteczka Paweł postanawia pobiec do Częstochowy, by wymodlić zdrowie dla matki. Śladem chłopca podąża nauczyciel W-F mający problemy alkoholowe.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

Wszystko będzie dobrze – film Tomasza Wiszniewskiego z 2007 roku – to poruszająca opowieść o dwóch bohaterach, których losy splatają się na drodze do Częstochowy.

Paweł to 12-letni chłopiec, który mieszka z matką i starszym bratem w małym nadmorskim miasteczku. Jego matka, Zofia, jest chora na raka i lekarze nie dają jej żadnych szans. Paweł jest głęboko wierzący i wierzy, że tylko cud może uratować jego matkę. Postanawia więc pobiec do Częstochowy, by wymodlić jej zdrowie.

Andrzej to 35-letni nauczyciel wychowania fizycznego w szkole, w której chodzi Paweł. Andrzej ma problemy z alkoholem i jest na skraju zwolnienia z pracy. Postanawia więc wyjechać z Pawłem do Częstochowy, aby obserwować jego postępy i mieć pewność, że chłopiec bezpiecznie dotrze do celu.

Podróż do Częstochowy jest dla obu bohaterów trudnym wyzwaniem. Paweł musi zmierzyć się z bólem i cierpieniem matki, a także z własnymi słabościami fizycznymi i psychicznymi. Andrzej musi walczyć z nałogiem alkoholowym i z własnymi lękami.

W drodze do Częstochowy bohaterowie poznają wiele osób, które pomagają im w ich podróży. Spotykają między innymi listonosza Henia, który opowiada im o swojej wspaniałej żonie, i dziennikarkę Annę, która relacjonuje ich podróż w mediach.

Podróż do Częstochowy zmienia obu bohaterów. Paweł uczy się, że wiara nie zawsze jest łatwa, ale zawsze warto się o nią starać. Andrzej odkrywa, że wiara może mu pomóc w walce z nałogiem i w odnalezieniu sensu życia.

Wszystko będzie dobrze to film o sile wiary, o walce z przeciwnościami losu i o miłości. To film, który porusza serca i uczy, że nigdy nie należy tracić nadziei.

Oto kilka szczegółowych opisów wątków i postaci filmu:

Wątek religijny

Wątek religijny jest jednym z najważniejszych w filmie. Paweł jest głęboko wierzący i wierzy, że tylko cud może uratować jego matkę. Jego wiara jest wystawiona na próbę, gdy matka umiera, ale Paweł nie poddaje się. Dociera do Częstochowy i modli się o jej zdrowie.

Wątek społeczny

Film porusza również ważne kwestie społeczne, takie jak bieda, choroby i uzależnienia. Paweł i jego rodzina żyją w biedzie. Matka Pawła jest chora na raka, a brat Pawła jest niepełnosprawny. Andrzej jest alkoholikiem, który stracił pracę. Film pokazuje, jak trudne jest życie ludziom, którzy borykają się z takimi problemami.

Wątek psychologiczny

Film jest również opowieścią o dwóch bohaterach, którzy przechodzą wewnętrzną przemianę. Paweł uczy się, że wiara nie zawsze jest łatwa, ale zawsze warto się o nią starać. Andrzej odkrywa, że wiara może mu pomóc w walce z nałogiem i w odnalezieniu sensu życia.

Podsumowanie

Wszystko będzie dobrze to poruszający i pouczający film, który warto obejrzeć. To film, który uczy, że nigdy nie należy tracić nadziei, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Tomasz Wiszniewski
scenariusz Robert Brutter, Tomasz Wiszniewski
gatunek Dramat obyczajowy
produkcja Polska
premiera 5 października 2007 (Światowa i polska premiera kinowa)
studio Agencja Filmowa Telewizji Polskiej / ITI Film Studio / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) /
tytuł oryg. Wszystko będzie dobrze
inne tytuły All Will Be Well Miedzynarodowe All Will Be Well Wielka Brytania All Will Be Well Holandia

Obsada

Aktor Postać
Nauczyciel Andrzej
Paweł Kwiatkowski
Zofia Kwiatkowska, matka Pawła
Dziennikarka Anna, była żona Andrzeja
Piotr Kwiatkowski, brat Pawła
Listonosz Henio
Lekarz
Ksiądz
Komendant Władek
Aspirant policji
Lekarka
Kurator Adamski
Sołtysowa
Wiesiu, syn sołtysowej
Ksiądz w szpitalu
Lekarka
Jolka
Dyrektor szkoły
Sponsor
Operator
Dźwiękowiec
Sklepowa
Pielęgniarka
Kobieta z fundacji
Kuśmirek
Kelnerka
Nowaczyk

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *