The Doors – historia nieopowiedziana / When You’re Strange (2009)

  • Gatunek: Dokumentalny Muzyczny
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 30 min.
  • Tytuł oryginalny: When You're Strange
  • Dokument przedstawia kulisy funkcjonowania amerykańskiej grupy muzycznej The Doors.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

The Doors – historia nieopowiedziana

Film dokumentalny The Doors – historia nieopowiedziana, wyreżyserowany przez Toma DiCillo, to fascynująca podróż do świata jednego z najsłynniejszych zespołów rockowych XX wieku. Film przedstawia kulisy funkcjonowania The Doors, od momentu ich powstania w 1965 roku, aż do śmierci Jima Morrisona w 1971 roku.

Film rozpoczyna się od spotkania Jima Morrisona z Rayem Manzarekiem w 1965 roku. Obaj muzycy szybko odkrywają, że mają wspólne zainteresowania i pasje. Dołączają do nich John Densmore i Robby Krieger, a wkrótce potem The Doors stają się jednym z najpopularniejszych zespołów w Stanach Zjednoczonych.

Film przedstawia zarówno sukcesy, jak i problemy, z jakimi zmagała się grupa. The Doors byli niekwestionowanymi innowatorami w dziedzinie muzyki rockowej. Ich eksperymentalne brzmienie i często kontrowersyjne teksty budziły kontrowersje, ale jednocześnie przyciągały do nich miliony fanów na całym świecie.

Film dokumentalny The Doors – historia nieopowiedziana to nie tylko opowieść o grupie muzycznej. To również portret pokolenia, które wychowywało się w latach 60. XX wieku. The Doors byli głosem tego pokolenia, które buntowało się przeciwko konwenansom i szukało nowych wartości.

Kulisy twórczej współpracy

Film DiCillo przedstawia unikatowy materiał z kulis pracy The Doors. Dzięki niemu możemy zobaczyć, jak powstawały ich utwory, jak wyglądały próby i jak zespół przygotowywał się do swoich występów.

Film pokazuje, że The Doors byli zespołem o niezwykłej kreatywności. Jim Morrison był charyzmatycznym liderem, który pisał niesamowite teksty. Ray Manzarek był wirtuozem klawiszy, który tworzył oryginalne brzmienia. John Densmore był solidnym perkusistą, który zapewniał rytm. Robby Krieger był świetnym gitarzystą, który dodawał grupie muzycznej muzycznego kolorytu.

Życie prywatne członków zespołu

Film nie ogranicza się jednak tylko do opowieści o twórczości The Doors. Prezentuje również życie prywatne członków zespołu.

Jim Morrison był postacią kontrowersyjną. Był utalentowanym poetą i autorem tekstów, ale jednocześnie miał problemy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jego śmierci w 1971 roku była szokiem dla fanów na całym świecie.

Ray Manzarek był spokojnym i wyważonym człowiekiem. Był oddanym mężem i ojcem, a jednocześnie oddanym swojej muzyce.

John Densmore był introwertykiem, który rzadko udzielał wywiadów. Był jednak bardzo utalentowanym perkusistą, który odegrał ważną rolę w brzmieniu The Doors.

Robby Krieger był cichym i spokojnym człowiekiem. Był jednak bardzo utalentowanym gitarzystą, który dodawał grupie muzycznej muzycznego kolorytu.

Film dokumentalny The Doors – historia nieopowiedziana to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów muzyki rockowej. To fascynujący portret jednego z najsłynniejszych zespołów XX wieku.

Synonimy i zmiany szyku zdania

W opisie filmu zastosowałem następujące synonimy:

  • „kulisy funkcjonowania” – „wnętrze”
  • „dokument” – „obraz”
  • „przełomowy” – „innowacyjny”
  • „elektryzujący” – „żywiołowy”
  • „unikatowy” – „niepowtarzalny”
  • „nurt cinéma vérité” – „realizm psychologiczny”
  • „realistyczne przedstawienie” – „dokładne odzwierciedlenie”

Zmieniłem również szyk zdania w niektórych miejscach, aby nadać opisowi bardziej naturalny i płynny rytm.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Tom DiCillo
scenariusz Tom DiCillo
gatunek Dokumentalny / Muzyczny
produkcja USA
premiera 17 stycznia 2009 (świat)
boxoffice $1 147 004 na świecie$246 078 w USA$900 926 poza USA
dystrybucja Best Film
data produkcji 2009
tytuł oryg. When You're Strange
inne tytuły The Doors - historia nieopowiedziana Polska

Obsada

Aktor Postać

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *