Jeż Jerzy (2010)

  • Gatunek: Animacja dla dorosłych Komedia obycz.
  • Rok:
  • Czas trwania: 1 godz. 20 min.
  • Hedonistyczny jeż Jerzy walczy o swoją reputację, gdy w okolicy pojawia się klon stworzony przez tajemniczego profesora.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner VoD Strefa

Fabuła

„W świecie pełnym absurdalnych zwrotów akcji, film „Jeż Jerzy” (2010) reżyserowany przez kreatywny tandem Wojciecha Wawszczyka i Jakuba Tarkowskiego, oraz innych utalentowanych twórców, ukazuje historię hedonistycznego jeża o imieniu Jerzy, który musi stanąć do walki o swoją renomę, gdy na horyzoncie pojawia się klon stworzony przez tajemniczego Profesora.

Zapomnijcie o tradycyjnych wizerunkach jeżyków z jabłuszkami na grzbietach. W miejscu ich słodkiego uroku pojawia się Jerzy, noszący przekręconą czapeczkę i jeżdżący na deskorolce między blokami. Jest on kompletnym przeciwieństwem stereotypowego jeża, a jego życie to niekończące się przyjemności i niebezpieczeństwa. Lubiący dobre bibki i zawsze gotowy na niezłe maniurki, czyli spotkania z pięknymi kobietami, Jerzy nie zna dylematów – dla niego rozwiązania są zawsze jednoznaczne.

Jednak idylla jego beztroskiego życia zostaje zakłócona, gdy na scenę wkracza tajemniczy Profesor, postać nacechowana ambicją i determinacją do zmiany rzeczywistości. Za pomocą precyzyjnie zdobytego DNA, Profesor tworzy klon Jeża Jerzego – Celebrytę Doskonałego. Jego celem jest zastąpić oryginalnego Jeża i zdobyć uznanie społeczeństwa jako ideał. W świecie, gdzie miejsce jest tylko dla jednego bohatera, rozpoczyna się rywalizacja między nimi.

Film ukazuje nie tylko zaskakujące i pełne humoru perypetie Jerzego, lecz także wykorzystuje dynamiczne ujęcia i innowacyjne efekty specjalne do oddania surrealistycznego charakteru historii. Ścieżka dźwiękowa dopełnia całość, nadając filmowi atmosferę, która doskonale współgra z absurdalnym światem przedstawionym na ekranie.

Aktorzy, w tym utalentowany główny bohater wcielający się w rolę Jeża Jerzego, perfekcyjnie oddają specyfikę swoich postaci. Główny bohater balansuje między nonszalancją a determinacją w walce o swoje dobre imię, podczas gdy postać Profesora emanuje tajemniczością i szaleństwem, dodając filmowi dodatkowego pikantnego smaku.

„Jeż Jerzy” to nie tylko komedia, ale również głębsza opowieść o odwadze, przyjaźni i trudnościach bycia sobą w społeczeństwie narzucającym oczekiwania i presję. Poprzez skomplikowane relacje społeczne i absurdalne sytuacje, film stawia pytania o sens istnienia i prawdziwe wartości życiowe.

Niezwykła podróż Jeża Jerzego staje się okazją do śmiechu, zaskoczenia, a jednocześnie skłania do refleksji nad absurdalnością ludzkiego życia. „Jeż Jerzy” to nie tylko zabawa dla widza, ale także moment refleksji nad własnym życiem i wyborami, które podejmujemy każdego dnia. Czy celebrytą doskonałym można być naprawdę szczęśliwym? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć, podążając za losami Jeża Jerzego w tej nietuzinkowej komedii, która na pewno pozostawi trwałe wrażenie.”

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Wojciech Wawszczyk, Jakub Tarkowski
scenariusz Rafał Skarżycki
gatunek Komedia obycz., Animacja dla dorosłych
produkcja Polska
premiera 11 marca 2011 (Światowa i polska premiera kinowa)
na podstawie Rafał Skarżycki (komiks) / Tomasz Leśniak (komiks)
dystrybucja Monolith Films
studio Paisa Films / Polski Instytut Sztuki Filmowej / Warszawska Szkoła Filmowa
tytuł oryg. Jeż Jerzy

Obsada

Aktor Postać
Jeż Jerzy
Yola
Prostytutka Lilka
Stefan
Zenek
Asystent
Profesor / Więzień Roman / Pijak / Prezenter na stadionie
Krzyś
Polityk
Mama Stefana / Handlarka
Klon
Więzień
Monika Olejnik
Krystyna Czubówna
Włodzimierz Szaranowicz
Bogusław Linda
Tomasz Knapik
Strażniczka / Cyganka
Strażniczka / Młoda ze spota
Prezenter na gali
Prezenter Yo Tv
Prezenter Ciuoa Show
Prowadzący Telekutura
Gość Telekutura
Koleżanka Yoli
Rzecznik rządu
Chłopiec z autografem
Wietnamczyk
Gość Telekutura / Młody ze spota
Wietnamczyk

Zdjęcia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *