Plemię / Plemya (2014)

  • Gatunek: Dramat Kryminał
  • Rok:
  • Czas trwania: 2 godz. 12 min.
  • Tytuł oryginalny: Plemya
  • Głuchoniemy nastolatek stara się dopasować do systemu istniejącego w nowej szkole z internatem.

Dostępne na urządzeniach:
  • IOS
  • Android
  • Windows
  • Smart TV

Gdzie obejrzeć

Baner Zlukaj Film

Fabuła

Plemię to ukraiński film dramatyczny z 2014 roku w reżyserii Myrosława Słaboszpyckiego, będący jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Obraz zdobył nagrodę główną w sekcji „Międzynarodowy Tydzień Krytyki” na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Film opowiada historię Sergieja, młodego chłopaka, który trafia do szkoły dla głuchoniemych. Chłopak nie ma rodziny i nie zna języka migowego. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której rządzi bezwzględna hierarchia.

W szkole panuje brutalny system, który opiera się na przemocy, zastraszeniu i prostytucji. Sergiej, aby przetrwać, musi dostosować się do panujących zasad. Wkrótce awansuje w hierarchii i zostaje alfonsem. Opiekuje się dwiema dziewczynami, które prostytuują się na parkingu.

W jednej z dziewczyn, Ani, Sergiej zakochuje się. Ich związek jest zakazany, ponieważ Ania jest dziewczyną szefa. Kochankowie spotykają się potajemnie, ale ich romans zostaje wykryty.

Sergiusz zostaje ukarany za złamanie zasad Plemienia. Zostaje brutalnie pobity i pozbawiony pozycji alfonsa. Chłopak jest załamany, ale nie traci nadziei. Postanawia uciec ze szkoły i zacząć nowe życie.

Film jest wstrząsającym obrazem ukazującym świat przemocy i bezprawia. Słaboszpycki ukazuje, jak okrucieństwo może stać się codziennością, gdy ludzie są pozbawieni możliwości komunikacji i zrozumienia.

Opis filmu

Film rozpoczyna się sceną, w której Sergiej przyjeżdża do szkoły dla głuchoniemych. Chłopak nie ma rodziny i nie zna języka migowego. Jest zagubiony i niepewny przyszłości.

W szkole panuje brutalny system, który opiera się na przemocy, zastraszeniu i prostytucji. Sergiej, aby przetrwać, musi dostosować się do panujących zasad.

Wkrótce awansuje w hierarchii i zostaje alfonsem. Opiekuje się dwiema dziewczynami, które prostytuują się na parkingu.

W jednej z dziewczyn, Ani, Sergiej zakochuje się. Ich związek jest zakazany, ponieważ Ania jest dziewczyną szefa. Kochankowie spotykają się potajemnie, ale ich romans zostaje wykryty.

Sergiusz zostaje ukarany za złamanie zasad Plemienia. Zostaje brutalnie pobity i pozbawiony pozycji alfonsa. Chłopak jest załamany, ale nie traci nadziei. Postanawia uciec ze szkoły i zacząć nowe życie.

Analiz

Plemię to film, który porusza wiele ważnych tematów. Przede wszystkim jest to film o przemocy i bezprawie. Słaboszpycki ukazuje, jak okrucieństwo może stać się codziennością, gdy ludzie są pozbawieni możliwości komunikacji i zrozumienia.

Film jest również opowieścią o miłości i nadziei. Sergiej i Ania, mimo że są z różnych światów, zakochują się w sobie. Ich miłość daje im siłę, aby walczyć o lepszą przyszłość.

Film został nakręcony w całości w języku migowym. Jest to zabieg, który nadaje filmowi dodatkowego znaczenia. Obraz staje się bardziej intymny i osobisty. Widz jest zmuszony do skupienia się na gestach i mimice aktorów, aby zrozumieć ich emocje.

Plemię to film, który pozostawia widza z mieszanymi uczuciami. Jest to obraz wstrząsający, ale też pełen nadziei. Film skłania do refleksji nad okrucieństwem i przemocą, które mogą stać się codziennością, gdy ludzie są wykluczeni ze społeczeństwa.

Baner Torrentos

Podstawowe informacje

reżyseria Mirosław Słaboszpycki
scenariusz Mirosław Słaboszpycki
gatunek Dramat, Kryminał
produkcja Ukraina, Holandia
premiera 21 maja 2014 (Światowa) 29 maja 2015 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Aurora Films
studio Garmata Film Production / Hubert Bals Fund of the Rotterdam Festival, The (wsparcie) / Myrek Films /
tytuł oryg. Plemya
inne tytuły The Tribe Miedzynarodowe

Obsada

Aktor Postać
Sergey
Anya
Svetka
Gera
Król
Makar
Sznur
Nauczyciel stolarstwa
Sponsor
Dyrektorka
Nauczycielka historii
Nora

Zdjęcia

Alternatywne opisy

Plemię to ukraiński dramat kryminalny z 2014 roku w reżyserii Myrosława Słaboszpyckiego, będący jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Film opowiada o niesłyszącym nastolatku, Sergiju, który trafia do szkoły dla głuchoniemych z internatem. Tam musi odnaleźć swoje miejsce w hierarchii narzuconej przez organizację zwaną Plemieniem, która kontroluje życie uczniów.

Przybycie do szkoły

Sergij jest młodym chłopakiem, który stracił słuch w wypadku. Do szkoły dla głuchoniemych przyjeżdża wraz z matką. Już na początku swojego pobytu staje się świadkiem brutalnej napaści na jednego z uczniów. Sergij dowiaduje się, że w szkole panuje hierarchia, w której rządzi siła i przemoc.

Awans w hierarchii

Aby przetrwać w szkole, Sergij musi nauczyć się grać według jej zasad. Początkowo jest traktowany jak outsider, ale z czasem zaczyna zyskiwać szacunek rówieśników. Wkrótce zostaje zwerbowany do Plemienia.

Praca alfonsa

Jako członek Plemienia Sergij musi wykonywać różne zadania, w tym także te związane z przestępczością. Zostaje alfonsem, czyli opiekunem dwóch dziewczyn, które świadczą usługi seksualne kierowcom ciężarówek.

Miłość

Jedną z dziewczyn, którymi opiekuje się Sergij, jest Ania. Chłopak zakochuje się w niej, ale wie, że ich związek jest niemożliwy. Ania jest bowiem dziewczyną szefa Plemienia, Króla.

Bunt

Sergij i Ania postanawiają zbuntować się przeciwko Plemieniu. Chcą uciec z szkoły i zacząć nowe życie. Ich plan nie udaje się, a Sergij zostaje skazany na śmierć.

Motywy i tematyka

Plemię to film o brutalnej rzeczywistości, w której żyją młodzi ludzie wykluczeni ze społeczeństwa. Film ukazuje, jak bezwzględne zasady rządzą w zamkniętych społecznościach, gdzie nie ma miejsca na sprzeciw.

Film porusza także tematykę miłości i buntu. Sergij i Ania są ofiarami systemu, w którym się znaleźli. Ich miłość jest zakazana, ale jednocześnie jest symbolem nadziei na lepsze życie.

Ocena

Plemię to poruszający i wstrząsający film, który nie pozostawia widza obojętnym. Film jest znakomicie zrealizowany, a aktorzy grają przekonująco. **

Film zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym Grand Prix w sekcji "Międzynarodowy Tydzień Krytyki" na 67. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film został nakręcony w całości w języku migowym.
  • Film jest pozbawiony napisów ani lektora.
  • Film został zrealizowany z bardzo ograniczonym budżetem.

**Podsumowując, Plemię to film, który warto obejrzeć. To mocne i poruszające dzieło, które pozostawia w widzu długotrwałe wrażenie.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *